Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz do 800-1000zł


ChudyArek

Recommended Posts

Witam. Chciałbym was poprosić o pomoc w doborze kolumn głośnikowych oraz wzmacniacza do pokoju 22m2. Słucham głównie muzyki gitarowej, takiej jak metal, hardrock, akustyczne utwory itd. Czasami słucham też edm'ów. Jeżeli chodzi o brzmienie to zależy mi na jak najbardziej uniwersalnym, chciałbym żeby tony wysokie były wyczuwalne, ale nie męczące, tony niskie mocne i dobrze kontrolowane, nie zalewające pasma, średnica wypchnięta, nie wycofana. Korzystam głównie z plików mp3, ale posiadam kilka albumów w formacie bezstratnym. Jeżeli chodzi o to do czego będę podłączać głośniki to będzie to DAC Aune X1S Pro (ponoć porównywalny z DAC Magic 100, ale nie wiem ile w tym prawdy). Zastanawiałem się nad kolumnami podstawkowymi, np. Tannoy Mercury M2, albo jakieś Heco, ewentualnie Dynaudio. Jeżeli chodzi o kolumny podłogowe to Mission M33i, może jakieś Jamo, JBL, Dali, Heco. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to wybrałbym prawdopodobnie jakiegoś Rotela, albo Nad'a. Kwota jaką chcę przeznaczyć na zestaw to 1000zł. Dodam jeszcze, że nie słucham za zwyczaj głośno, więc dobrze by było gdyby głośniki grały dobrze przy niskiej głośności.

Tutaj jeszcze przykładowe utwory jakich słucham:

Soil - Unreal

Deftones - Around the fur

Demon Hunter - Lesser Gods

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

Cold - Just got wicked

Cold - Give

Cold - Go Away

Metallica - Master Of Puppets

Metallica - Hardwired

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...