Skocz do zawartości

Kolejna próba zakupu


Recommended Posts

Witam wszystkich członków ponownie ! :D

Kolejny raz zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze. Słuchawki ISK HD9999 nie podeszły mi (szczególnie góra), dlatego postanowiłem się zapytać i bardzo szczegółowo doprecyzować pytanie:
Jakie kupić słuchawki?

Budżet: do 1000zł
Źródło dźwięku: Sound Blaster Z / karta dźwiękowa do 300zł, którą mogę dokupić (lub interfejs, może lekko przekroczyć budżet, ale najlepiej gdyby grały z tego SBZ)
Miejsce odsłuchu: TYLKO dom
Przeznaczenie: Gry komputerowe/Słuchanie muzyki, przykłady utworów:

Rap i pochodne tego typu.

Wydźwięk:

Dół: Nie nadmuchany, dokładny, czysty, schodzący nisko, ale nie dudniący w uszy.
Środek: Po prostu czysty, wokal bez sybilizacji, raczej po prostu czysta i neutralna.
Góra: Również bez sybilizacji, słyszalna, ale lekko cofnięta przy zachowaniu wokalu lub czysta i neutralna

Komora i format:
słuchawki zamknięte, pełnowymiarowe

Dobra synergia z kartą dźwiękową lub jakaś propozycja co do tego dokupić.

 

To tyle i aż tyle. Nie chciałbym kupować kolejnych słuchawek, tym razem jest doprecyzowane wszystko i myślę, że taki opis w zupełności powinien wystarczyć.
Myślałem nad ATH-MSR7b.

Pozdrawiam i proszę o pomoc, także tych, którzy po prostu mieli na uszach te msr'y i opisaliby wrażenia.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Po prostu spróbuj tych ATH-MSR7b z kartą którą masz. Jeśli będziesz miał tylko nieco za dużo basu i syczącej góry, wtedy możesz pomyśleć o zmianie karty dźwiękowej na tego Audiotraka Maye.

Nie wspominałem nic o Audiotrack'u :D
Spróbuję tej swojej, ale jeśli wiesz jaką kartę mógłbym dokupić, najlepiej neutralną albo minimalnie z odjęciem góry, to możesz coś polecić @MobyDick

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MobyDick napisał:

Audiotrak Maya U5 ma opinię bardziej neutralnej, przez to chyba niektórych lekko rozczarowuje bo nie dodaje za bardzo nic od siebie. Creativy maja funkcje polepszające dźwięk i to wielu się podoba.

Chodzi o to, żeby miały słuchawki dobra synergię- wysoką jakość samego dźwięku i głośność (choć tutaj z tymi msr na integrze nie powinno być problemu). Mają grać po prostu czysto. A audiotrack cube BE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Myślę że chyba mobilny,  bo to są słuchawki do celów mobilnych w dużej mierze :) . Raczej nie są wymagające co do dużej mocy wyjściowej. Ważniejsze chyba co Ty byś do nich wybrał.

One raczej będą do domu, dlatego myślałem, czy na pewno jest sens, żeby kupować taki akurat sprzęt. Ale chyba drzemie w nich znacznie większy potencjał - może są i łatwe w napędzeniu, ale może mogą uzyskać jeszcze bardziej krystaliczny dźwięk i głośność dzięki lepszym źródłom dźwięku. Maksymalna moc wejściowa 2000mW...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje je najpierw z tym co masz i dopiero jeśli stwierdzisz ze Ci opowiadają możesz próbować szukać dla nich coś lepszego. Wybieranie do nich wzmacniacza jeśli nie wiesz czy to  jest to raczej nie ma sensu. Co innego gdybyś wybrał słuchawki bardzo trudne do napędzenia mając tylko integrę w komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...