Skocz do zawartości

Jakie kolumny do pokoju muzycznego 11m2 i muzyki elektronicznej?


vtr

Recommended Posts

Witam Szanownych Audiofili,

Sam za audiofila się nie uważam, ale za melomana jak najbardziej. Posiadam pokój muzyczny typu studio o wielkości 11m2 (D x SZ x W - 4 x 2,6 x 2,5m), odległość kolumn od słuchacza ok. 3,5m. Pomieszczenie nie posiada żadnych okien i jest wygłuszone akustycznie, służy przede wszystkim do słuchania muzyki elektronicznej, głównie trance, czasem techno, house, sporadycznie filmów, ale proszę nie brać tego pod uwagę, najważniejsza jest muzyka. Zdjęcie pokoju w załączeniu - widok z poziomu słuchacza.

Aktualnie posiadam zestaw: amplituner Onkyo TX-8270 + kolumny Klipsch R-610F + subwoofer typu zamkniętego SVS SB-1000. Generalnie jestem dość zadowolony z brzmienia tego sprzętu, jednak chciałbym zmienić kolumny na coś z wyższej półki. Czego oczekuję? Muzyki słucham głośno, czasem robię w tym pokoju małe imprezki i często brakuje mi głośności właśnie. Po rozkręceniu wzmacniacza powyżej 80% volume kolumny zaczynają charczeć, a chciałbym aby miały większy zapas "mocy". Wysokich tonów jest aktualnie wystarczająco, może troszkę za mało, ale nie chcę aby nowe kolumny grały zbyt jasno, wysokie tony mają być wyraziste, ale ciepłe, nie kłujące. Głównie jednak, poza głośnością brakuje mi średnicy. Słucham muzyki z duża ilością wokali i rozbudowanymi liniami melodycznymi i chciałbym aby były one bardziej widoczne. Co do niskich tonów, jest ich dużo, bardzo dużo i tego oczekuję, ma bombać :) w pewnych utworach jest go jednak za dużo, bass dudni i buczy. Zwalam to głównie na umiejscowienie kolumn zbyt blisko ścian i bass refleks z tyłu. Miejsca jednak nie mogę zbytnio zmienić, bo pomiędzy kolumny schodzi ekran do projektora i jest już na styk. Wstawienie subwoofera zamkniętego poprawiło sytuację, bass stał się precyzyjniejszy i schodzi niżej. Nowe kolumny mogą mieć zatem niskich tonów mniej, ale żeby były one precyzyjniejsze, bass refleks z przodu? resztę mam nadzieję dopełni sub, czy dobrze myślę? Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno, jak już mówiłem audiofilem nie jestem i nie znam całej nomenklatury i też nie oczekuję, aby dźwięk był audiofilski, ma być jak w dobrze nagłośnionym klubie, na imprezie czy festiwalu, jeśli ktoś kiedyś był to może wie o co mi chodzi.

Dużo dobrego słyszałem o kolumnach Focal, może Chora 816? bass refleks z przodu? Co jeszcze polecacie? Bardzo proszę o propozycje. Chętnie wybiorę się gdzieś na odsłuch, najlepiej na tym samym amplitunerze i z porównaniem do moich aktualnych kolumn. Budżet 5000zł, jak mam być bardziej zadowolony to jeszcze 1000 dołożę. Pozdrawiam

IMG_0618.jpg

Edytowano przez vtr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, vtr napisał:

Głównie jednak, poza głośnością brakuje mi średnicy.

pokój super przygotowałeś na odsłuch, ale musisz zmienić kierunek szukania. Do elektroniki potrzebujesz kolumny trójdrożne to podstawa.

2.5 -drożne to nie jest dobry pomysł, a poza tym  Chora 816 do elektroniki mają za słabe pasmo  Frequency response (±3dB) 50Hz-28kHz dla elektroniki to podstawa poniżej 36Hz ±3dB. Do takiego pokoju szukaj nieco słabszych kolumn do 120W RMS i z lepszym pasmem dolnym no i trójdrożne.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Bas-reflex z przodu może jeszcze pogorszyć sprawę tz. będzie więcej dudnić i buczeć. Próbowałeś bas-reflex zatykać w tych kolumnach?

Nie próbowałem. Jeśli ma to jakoś pomóc w wyborze to mogę zrobić test i dać znać. Czym najlepiej to zrobić? Myślałem na moją logikę, że sam bass refleks na przodzie już by poprawił sytuację, ale teraz juz zgłupiałem.. Z drugiej strony nawet jakby poprawiło to reprodukcje basu to wciąż te kolumny są dla mnie po prostu za ciche.

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

pokój super przygotowałeś na odsłuch, ale musisz zmienić kierunek szukania. Do elektroniki potrzebujesz kolumny trójdrożne to podstawa.

2.5 -drożne to nie jest dobry pomysł, a poza tym  Chora 816 do elektroniki mają za słabe pasmo  Frequency response (±3dB) 50Hz-28kHz dla elektroniki to podstawa poniżej 36Hz ±3dB. Do takiego pokoju szukaj nieco słabszych kolumn do 120W RMS i z lepszym pasmem dolnym no i trójdrożne.

Pozdr.

Dziękuję, pokoik mały, niski i musiałem go wytłumić żeby jakoś to grało, ale przez to też pewnie potrzebuje mocniejszych kolumn by uzyskac porządany poziom głośności.

Ciekawa uwaga co do drożności, też tak podejrzewałem, polecasz coś konkretnego z kolumn 3-drożnych? Wiem że te Focale na papierze nie schodzą zbyt nisko, ale myślałem że mniej basu z kolumn trochę zmniejszy buczenie, a jakieś braki nadrobie subem.

Co do RMS tak też myślałem, że moc 100-125W by wystarczyła w porównaniu do aktualnych 85W, tylko producenci rzadko teraz podają wartość RMS, a jedynie rekomendowaną moc wzmacniacza 🙈 

Prosiłbym szanownych kolegów o jakieś konkretne propozycje żebym wiedział czego posłuchać w sklepie.

Edytowano przez vtr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miras23 napisał:

Najpierw myślałem, że nastawiałeś tyle subwooferów...

-W 11m2. to moim zdaniem, wystarczą same kolumny. Nawet jak skroisz ten subwoofer, który posiadasz to będzie petarda...No i co więcej, ciężko w takim metrażu będzie rozwinąć się dużej kolumnie (basu)

Dzięki, taki miał być efekt :) No za duża też być nie może, myślałem że najmniejsze Klipsche wystarczą do tego metrażu, ale jednak nie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak będzie charczeć.

Bez względu na to jakie kolumny wybierzesz.

Onkyo 8270 nie słuzy do grania na 80% swojej mocy. Wygłuszenie ejst zrobione pytanie czy prawidłowo. Czasem, inaczej często tak bywa że robiąć wygłuszenie robi się gorzej niż było. W klasycznym układzie nie powinno się dążyć do pomieszczenia bezechowego.

Zrezygnuj z subbwofera. Kolumny wymień na coś mocnego i nie tak jaskrawego. Może Heco 700 albo ELAC F6.2. Ale moim zdaniem do tego trzeba by zmienić także na wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na samym początku kolumny zostawiłbym w spokoju i zająłbym się lepszą elektroniką. Onkyo 8270 to spore ograniczenie i wymiana na np. Yamaha AS-701 + streamer typu Yamaha WXAD10 przyniesie sporo dobrego. Wzrośnie dynamika, poprawi się lokalizacja, bas nabierze lepszej kontroli no i będziesz miał większy zapas mocy. 
Jeśli chodzi o kolumny, wspomniałeś, że brakuje CI średnicy - to wina charakteru brzmienia Klipsch R-610f. Lubisz dużo góry i dół, który jest obfity ale nie buczący. Klipsch 610 po przekroczeniu pewnego poziomu głośności zaczyna buczeć i jest to temat znany. Jeśli chciałbyś pójść krok do przodu to koniecznie spójrz na Focal Chora 816, wktórych na pewno poprawi się szczegółowość oraz prezentacja sceny dźwiękowej. Basu będzie nieco mniej niż w przypadku obecnych klipsch ale będzie on zdecydowanie wyższej klasy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vtr napisał:

Muzyki słucham głośno, czasem robię w tym pokoju małe imprezki i często brakuje mi głośności właśnie

na czas imprezy /tańce itd / powinieneś mieć możliwość podniesienia kolumn na wysokość głowy, wtedy nie będzie tłumienia dźwięku przez osoby będące przed kolumną. To powinno poprawić nagłośnienie. Dlatego szukaj kolumn podstawkowych z cechami które wcześniej wymieniłem, nie  monitory !!!

Wzmacniacz pewnie też do wymiany, wzmacniacze najlepiej pracują w przedziale 40-60% mocy RMS a kolumny 20-40% mocy RMS, przekroczenie tych parametrów skutkują efektami ubocznymi.

Wielu kolegów z forum będzie się starać i wykazać że to jest błędna teoria, ale sam się przekonałeś i to opisałeś. Sub do wyrzucenia z systemu z stereo.

Pozdr. 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz namieszaliście.. nie wiem już nic. Przyjmijmy jednak, że akustyka pokoju jest poprawna, bo tak jak z umiejscowieniem kolumn nie jestem w stanie już nic z tym zmienić. 

Co do wzmacniacza musi on mieć wyjścia hdmi, bo mam do niego podpięty projektor, komputer i PS4, a z tego co widzę ta Yamaha takiej opcji nie posiada.

Q21, kupowałem cały sprzęt u was, sami doradzaliście mi ten wzmacniacz jako jeden z najlepszych w tej cenie do tych głośników i trochę słabo, że teraz doradzacie mi wymienić cały sprzęt na nowy. Macie możliwość zorganizowania jakiegoś odsłuchu, aby porównać te wzmacniacze i kolumny?

Skłaniałbym się jednak do wymiany kolumn na większe 3-drożne, ew. ze wzmacniaczem do 6000zł, ale to chyba nierealne..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vtr napisał:

Nie próbowałem. Jeśli ma to jakoś pomóc w wyborze to mogę zrobić test i dać znać. Czym najlepiej to zrobić? Myślałem na moją logikę, że sam bass refleks na przodzie już by poprawił sytuację, ale teraz juz zgłupiałem.. Z drugiej strony nawet jakby poprawiło to reprodukcje basu to wciąż te kolumny są dla mnie po prostu za ciche.image.png.c366c86d9fb018e9fa42d3692c4c8ab7.pngimage.png.1acceebc9c5ac1076f3ce3895672ae4d.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację głośniej nie będzie, ale bas powinien być lepszej jakości. Dużym ograniczeniem jest tutaj sam amplituner do tego co chcesz osiągnąć i tak trzeba będzie go wymienić wcześniej czy później. Kupując tylko lepsze kolumny efekt może być daleki od Twoich oczekiwań. Trochę jestem zdziwiony tym, że specjaliści doradzili Ci taki amplituner chociaż pewnie funkcjonalność w jednym segmencie miała duże znaczenie.

Wzmacniacz z HDMI to NAD C368

Amplituner z HDMI to Onkyo TX-8390

Q Acoustics 3050i (spokojne granie)

Polk Audio Signature S55E (energiczne granie)

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem co prawda takich ładnych gąbek, a jedynie takie do mycia 🙈, ale muszę przyznać, że jestem w szoku.. Buczenie praktycznie ustało, całość gra jaśniej, średnie tony są jakby bardziej widoczne. Musiałem nawet zwiększyć głośność suba, bo brakowało mi trochę basu, ale teraz to wszystko gra po prostu lepiej, każdy sample jest lepiej słyszalny. Dwóch moich bliskich słuchaczy to potwierdziło. Niestety przy takim rozwiązaniu całość gra nieco ciszej i szybciej pojawiają się zniekształcenia, ale za to już bez buczenia.. Mam trochę obawy, że głośniki średnio-niskotonowe dostaną od tego ciśnienia w dupę, a chcę te kolumny sprzedać dobremu znajomemu. W każdym razie dziękuję Rafał za ciekawą poradę :)

Jakie wynikają z tego wnioski? Czy zatem wymiana kolumn będzie wystarczająca? Bass reflex z przodu? Przyznam szczerze, że trochę szkoda mi sprzedawać 1,5-letni amplituner, a też cenie sobie jego funkcjonalność, porty hdmi, które nie wiem czy dostanę przy zmianie w moim budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli HDMi jest dla Ciebie niezbędne no to Onkyo 8390.

Ale słabo że ten sprzęt kupiłeś niedawno i już jest do wymiany. Nie sprawdzałeś w domu przyznaj? Odsłuchiwałeś go czy posłuchałeś tylko sprzedawcy?

9 godzin temu, vtr napisał:

Jakie wynikają z tego wnioski? Czy zatem wymiana kolumn będzie wystarczająca? Bass reflex z przodu? Przyznam szczerze, że trochę szkoda mi sprzedawać 1,5-letni amplituner, a też cenie sobie jego funkcjonalność, porty hdmi, które nie wiem czy dostanę przy zmianie w moim budżecie.

Powtarzam

8270 i 80% jego mocy to za duzo. Zmiana kolumn zmieni charakter oczywiście ale przestery i tak będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli HDMi jest dla Ciebie niezbędne no to Onkyo 8390.

Ale słabo że ten sprzęt kupiłeś niedawno i już jest do wymiany. Nie sprawdzałeś w domu przyznaj? Odsłuchiwałeś go czy posłuchałeś tylko sprzedawcy?

Tak, tylko u sprzedawcy w porównaniu z innymi amplitunerami konkurencji, bodajże Yamahy i NAD i charakter grania Onkyo, czyli ciepły, nie tak ostry bardzo przypadł mi do gustu. W domu też przez jakiś czas byłem zadowolony, ale teraz już jestem mądrzejszy i wiem czego oczekuje.


Powoli zaczynacie mnie przekonywać do wymiany amplitunera.. Nawet znalazłem już kupca na cały mój zestaw. Czyli ten Onkyo TX-8390 będzie ok i powinien sprostać moim oczekiwaniom co do mocy? Coś jeszcze z podobną funkcjonalnością warto wziąć pod uwagę? Jakie kolumny z tym dobrze zagrają do tego rodzaju muzyki w tak małym pomieszczeniu? Czy skoro z zatkanym bass refleksem z tyłu Klipsche grają o niebo lepiej to czy oznacza to że mam szukać kolumn z bass refleksem umiejscowionym z przodu? Przypominam że nie mam możliwości odsunięcia kolumn od ścian..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Obawiam się, że jeśli wymienisz teraz Onkyo TX-8270 na TX-8390 to zaraz staniesz znowu przed przedstawionym tu dylematem. Różnice pomiędzy tymi amplitunerami nie są aż tak znaczne, moim zdaniem jeśli decydujesz się dokonać zmiany, powinna być ona jakościowo trochę bardziej radykalna. Oczywiście jak zauważyli koledzy powyżej warto rozważyć zbudowanie systemu od nowa, znasz już lepiej swoje oczekiwania więc powinno być łatwiej. Moim zdaniem, jeśli oczekujesz znacząco lepszego grania niż z Onkyo TX-8270 ale zależy Ci na funkcjonalności takiej jak HDMI czy streaming spójrz na wzmacniacz Cyrus One Cast. Dobrze powinien się sprawdzić przy głośniejszych odsłuchach. Kolejną zmianą ( możliwe, że odłożoną w czasie ) jest zmiana kolumn. Uważam, że w tym pomieszczeniu dobrze sprawdziłyby się kolumny Fyne Audio F501, które w każdym aspekcie będą grały lepiej od Klipscha R-610F. W przypadku, gdyby brakowało Ci basu spokojnie możesz wykorzystać posiadany subwoofer SVS ( chociaż wydaje mi się, że w tym pomieszczeniu nie będzie takiej potrzeby ). Jeśli chciałbym odsłuchać takiej konfiguracji zapraszam serdecznie, w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vtr napisał:

Nie znalazłem co prawda takich ładnych gąbek, a jedynie takie do mycia 🙈, ale muszę przyznać, że jestem w szoku.. Buczenie praktycznie ustało, całość gra jaśniej, średnie tony są jakby bardziej widoczne. Musiałem nawet zwiększyć głośność suba, bo brakowało mi trochę basu, ale teraz to wszystko gra po prostu lepiej, każdy sample jest lepiej słyszalny. Dwóch moich bliskich słuchaczy to potwierdziło. Niestety przy takim rozwiązaniu całość gra nieco ciszej i szybciej pojawiają się zniekształcenia, ale za to już bez buczenia.. Mam trochę obawy, że głośniki średnio-niskotonowe dostaną od tego ciśnienia w dupę, a chcę te kolumny sprzedać dobremu znajomemu. W każdym razie dziękuję Rafał za ciekawą poradę :)

Jakie wynikają z tego wnioski? Czy zatem wymiana kolumn będzie wystarczająca? Bass reflex z przodu? Przyznam szczerze, że trochę szkoda mi sprzedawać 1,5-letni amplituner, a też cenie sobie jego funkcjonalność, porty hdmi, które nie wiem czy dostanę przy zmianie w moim budżecie.

Czasami prostymi sposobami coś można poprawić. Bas-reflex z przodu odpada efekt będzie odwrotny będzie więcej dudnić i buczeć. Proszę poczytaj:

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vtr napisał:

Tak, tylko u sprzedawcy w porównaniu z innymi amplitunerami konkurencji, bodajże Yamahy i NAD i charakter grania Onkyo, czyli ciepły, nie tak ostry bardzo przypadł mi do gustu. W domu też przez jakiś czas byłem zadowolony, ale teraz już jestem mądrzejszy i wiem czego oczekuje.


Powoli zaczynacie mnie przekonywać do wymiany amplitunera.. Nawet znalazłem już kupca na cały mój zestaw. Czyli ten Onkyo TX-8390 będzie ok i powinien sprostać moim oczekiwaniom co do mocy? Coś jeszcze z podobną funkcjonalnością warto wziąć pod uwagę? Jakie kolumny z tym dobrze zagrają do tego rodzaju muzyki w tak małym pomieszczeniu? Czy skoro z zatkanym bass refleksem z tyłu Klipsche grają o niebo lepiej to czy oznacza to że mam szukać kolumn z bass refleksem umiejscowionym z przodu? Przypominam że nie mam możliwości odsunięcia kolumn od ścian..

Jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Onkyo to warto zrobić odsłuch wyższego modelu czyli TX-8390 w warunkach domowych i sprawdzisz czy mocy wystarczy.

Kolumny możesz wypróbować wyższy model Klipsch R-620F jeśli brzmienie i połączenie w/w amplitunerem było ok. Bas-reflex oczywiście trzeba zatkać w kolumnach.

Spokojnie to sobie przemyśl, żeby znowu nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie kupuj od razu tylko wypożycz sprzęt do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 13:56, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

Obawiam się, że jeśli wymienisz teraz Onkyo TX-8270 na TX-8390 to zaraz staniesz znowu przed przedstawionym tu dylematem. Różnice pomiędzy tymi amplitunerami nie są aż tak znaczne, moim zdaniem jeśli decydujesz się dokonać zmiany, powinna być ona jakościowo trochę bardziej radykalna. Oczywiście jak zauważyli koledzy powyżej warto rozważyć zbudowanie systemu od nowa, znasz już lepiej swoje oczekiwania więc powinno być łatwiej. Moim zdaniem, jeśli oczekujesz znacząco lepszego grania niż z Onkyo TX-8270 ale zależy Ci na funkcjonalności takiej jak HDMI czy streaming spójrz na wzmacniacz Cyrus One Cast. Dobrze powinien się sprawdzić przy głośniejszych odsłuchach. Kolejną zmianą ( możliwe, że odłożoną w czasie ) jest zmiana kolumn. Uważam, że w tym pomieszczeniu dobrze sprawdziłyby się kolumny Fyne Audio F501, które w każdym aspekcie będą grały lepiej od Klipscha R-610F. W przypadku, gdyby brakowało Ci basu spokojnie możesz wykorzystać posiadany subwoofer SVS ( chociaż wydaje mi się, że w tym pomieszczeniu nie będzie takiej potrzeby ). Jeśli chciałbym odsłuchać takiej konfiguracji zapraszam serdecznie, w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Bardzo ciekawa konstrukcja te Fyne Audio, mogłyby się nadać przy tak bliskim umiejscowieniu ścian jak u mnie. Poczytałem trochę i mają bardzo dobre recenzje, muszę koniecznie przesłuchać. Zauważyłem jednak, że mają mniejszą moc ciągłą i skuteczność od moich aktualnych Klipschy, czy to nie oznacza że będą grały ciszej? Niestety ten Cyrus jest poza moim budżetem. Skłaniałbym się jednak do tego Onkyo TX-8390. Podoba mi się charakter grania Onkyo i funkcjonalność, a widzę że ciężko o podobną u konkurencji. Tylko czy te kolumny i amp będą do siebie pasować? Ma ktoś możliwość zaprezentowania?

Dnia 21.07.2020 o 15:05, lysyrafal napisał:

Jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Onkyo to warto zrobić odsłuch wyższego modelu czyli TX-8390 w warunkach domowych i sprawdzisz czy mocy wystarczy.

Kolumny możesz wypróbować wyższy model Klipsch R-620F jeśli brzmienie i połączenie w/w amplitunerem było ok. Bas-reflex oczywiście trzeba zatkać w kolumnach.

Spokojnie to sobie przemyśl, żeby znowu nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie kupuj od razu tylko wypożycz sprzęt do domu.

Wyrzuceniem pieniędzy w błoto byłoby na pewno dla mnie kupienie tych samych tylko większych Klipschy i zatykanie bass reflexu gąbkami 🙈 już mam kupca na cały mój aktualny setup i na pewno nie popełnie tego samego błędu i wcześniej wypożyczę cały zestaw jak mówisz.

Bardzo Was proszę o jeszcze jakieś propozycje, bo na dniach muszę oddać aktualny setup kumplowi, a wcześniej chciałbym się umówić na odsłuch konkretnego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vtr napisał:

Bardzo ciekawa konstrukcja te Fyne Audio, mogłyby się nadać przy tak bliskim umiejscowieniu ścian jak u mnie. Poczytałem trochę i mają bardzo dobre recenzje, muszę koniecznie przesłuchać. Zauważyłem jednak, że mają mniejszą moc ciągłą i skuteczność od moich aktualnych Klipschy, czy to nie oznacza że będą grały ciszej? Niestety ten Cyrus jest poza moim budżetem. Skłaniałbym się jednak do tego Onkyo TX-8390. Podoba mi się charakter grania Onkyo i funkcjonalność, a widzę że ciężko o podobną u konkurencji. Tylko czy te kolumny i amp będą do siebie pasować? Ma ktoś możliwość zaprezentowania?

Mi również wydaję się, że powinny dobrze wpisać się w pomieszczenie dlatego Ci o nich wspomniałem. Niższa skuteczność nie powinna być problemem, mało która kolumna w tym budżecie ma ją na poziomie Klipscha ( głośnik tubowy swoje robi ). Technicznie Onkyo z Fyne jak najbardziej do siebie pasuje, kwestia czy Tobie to brzmienie przypadnie do gustu. Musisz posłuchać. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to zapraszamy na odsłuch, mamy zarówno Onkyo jak i Fyne Audio F501 u siebie. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, vtr napisał:

Wyrzuceniem pieniędzy w błoto byłoby na pewno dla mnie kupienie tych samych tylko większych Klipschy i zatykanie bass reflexu gąbkami 🙈 już mam kupca na cały mój aktualny setup i na pewno nie popełnie tego samego błędu i wcześniej wypożyczę cały zestaw jak mówisz.

 

Niekoniecznie ten wyższy model ma dwa głośniki niskotonowe. Wyżej podałem dwie propozycje kolumn, a jak budżet pozwoli to jeszcze Polk Audio Signature S60E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vtr napisał:

Zauważyłem jednak, że mają mniejszą moc ciągłą i skuteczność od moich aktualnych Klipschy, czy to nie oznacza że będą grały ciszej?

natężenie dźwięku jest zależne od skuteczności kolumn, mniej o 3dB to tak jak byś z ciszył wzmacniacz ok 50% do aktualnego ustawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Dla przypomnienia jak mały focal (50Hz-28kHz) gra z 9W wzmacniaczem :D 

Słuchałem kiedyś małych kolumn ~28Hz-40kHz - parametry gazetkowe to był żart jak 1000W z boomboxa ...

Natomiast potwierdzam iż onkyo 8270 szału nie robi

focal 9w.jpg

 

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

natężenie dźwięku jest zależne od skuteczności kolumn, mniej o 3dB to tak jak byś z ciszył wzmacniacz ok 50% do aktualnego ustawienia. 

Przepraszam Panowie, ale nie bardzo rozumiem.. czyli te Fyne o niższej skuteczności będą grały ciszej od moich aktualnych Klipschy przy tych samych nastawach wzmacniacza? Przypominam że właśnie na zbyt małe natężenie dźwięku akualnie najbardziej cierpie, więc na papierze powinna mnie najbardziej interesować skuteczność kolumn filtrując te które wybrać na odsłuch? No i oczywiście mocniejszy wzmacniacz wiadomo, Onkyo TX-8390 wystarczy?

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Niekoniecznie ten wyższy model ma dwa głośniki niskotonowe. Wyżej podałem dwie propozycje kolumn, a jak budżet pozwoli to jeszcze Polk Audio Signature S60E.

Te Polki równie ciekawa konstrukcja.. Patrząc po eksperymencie z gąbkami mam wrażenie że to właśnie ten typ budowy bass reflexu pasowałby do mojego pokoju najbardziej..? Nie wiem czy to ważne, ale dodam, że na podłodze jest gruba, miękka wykładzina, czy to się jakoś nie gryzie? Czy są jeszcze jakieś kolumny o takiej budowie czy tylko Polk i Fyne? Rafał, na S60e jeszcze budżet pozwala, ale myślisż że do mojej małej kanciapki będą najodpowiedniejsze te największe z serii?

Edytowano przez vtr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...