Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Triangle Comete Esprit Ez


Michał2223

Recommended Posts

Cześć,

bardzo mi się podobają podstawkowe kolumny Triangla. Byłem na odsłuchach i podobał mi się ich dynamiczny dźwięk. Słucham głównie jazzu i muzyki elektronicznej. Najlepszy pairing  mi się wydawał z Cyrusem One Hd,jednak chciałem się podpytać czy jeszcze coś innego sprawdzonego wchodziłby w grę? (okolice 4.5k/5k pln). Gdzieś czytałem że można łączyć z NuPrimem IDA8 ale nie wiem czy warto sprawdzać. Muzyka zaczyna się w Bluesound Node I2.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim w przypadku tych kolumn warto postawić na wzmacniacz o delikatnie cieplejszym charakterze. Cyrus One HD to bardzo dobry wzmacniacz, który często jest wybierany w przypadku tych kolumn. Alternatywą może być Audiolab 6000a, który również charakteryzuje się muzykalnym brzmieniem z większa przestrzennością i kontrolą basu. Warto także wziąć pod uwagę Denon PMA1600 NE oraz Vincent SV500. Marantż PM8006 może być nieco za ostry na wyższej średnicy ale warto samemu się o tym przekonać. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jeśli podobało Ci się jak grał Cyrus One HD to może warto pójść krok wyżej i sprawdzić te kolumny z Cyrusem 6DAC? Po rabacie powinien zmieścić się w zakładanym przez Ciebie budżecie. Z mojego doświadczenia to bardzo fajne połączenie z kolumnami Triangle. W przypadku pytań lub wyceny jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2020 o 17:56, Michał2223 napisał:

Cześć,

bardzo mi się podobają podstawkowe kolumny Triangla. Byłem na odsłuchach i podobał mi się ich dynamiczny dźwięk. Słucham głównie jazzu i muzyki elektronicznej. Najlepszy pairing  mi się wydawał z Cyrusem One Hd,jednak chciałem się podpytać czy jeszcze coś innego sprawdzonego wchodziłby w grę? (okolice 4.5k/5k pln). Gdzieś czytałem że można łączyć z NuPrimem IDA8 ale nie wiem czy warto sprawdzać. Muzyka zaczyna się w Bluesound Node I2.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam!

Ze wzmacniaczy stereo zdecydowanie warto sprawdzić z IDA8.

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac-i-donglem-bluetooth

A jeśli wejścia cyfrowe nie sa priorytetem to lepszego wzmacniacza niż M3si nie znajdziesz, jeśli szukasz barwy i dynamiki

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-85w-audiofilski 

A co do Comete to się nie dziwię:

https://www.audiostereo.pl/topic/139498-triangle-esprit-znakomicie-wykonane-francuskie-kolumny-z-głośnikami-kompresyjnymi/page/4/?tab=comments#comment-4937135 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odświeżę temat, bo właśnie mam te same kolumny i szukam dla nich jakiegoś fajnego wzmacniacza, cena najchętniej do 5k, może nieco ponad

Aktualnie mam Marantz , ale jest nieco za ostro w górze/górnej średnicy pasma.

Po wstępnym rozeznaniu wydaje się, że pasować, oprócz powyższych propozycjji, może Unison Unico Primo.

Co sądzicie? 

Ktoś miał okazję posłuchać tego połączenia? Jak wypadłby w porównaniu do na przykład M3si albo in200 - warto nieco dopłacić?

Widziałem entuzjastyczne opinie o połączeniu z Unison Simply Italy, ale to już zupełnie nie mój budżet - czy Unico primo jest podobny w tym względzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM6005, więc totalnie podstawowy model.

 

Żeby było jasne - to nie jest w żadnym stopniu tragedia. Odsłuchiwałem ten kolumny z moim wzmacniaczem i byłem zadowolony i od biedy ta mała niedogodność nie jest wyjątkowo dokuczliwa przy reszcie zalet tego połączenia.

Szukam jednak czegoś z wyższej półki (żeby nie marnować świetnych kolumn :)) no więc przy okazji może dałoby się złagodzić nieco tę krzykliwość niższej góry (okolice najwyższych dźwięków trąbki itp).

Jest też szansa, że to problem z moją akustyką - no ale z tym będzie ciężej sobie poradzić.

Byłem przekonany, że to taka maniera grania Marantzów, ale jeśli jestem w błędzie to chętnie się dowiem czegoś nowego/

Nie chciałbym odsłuchiwać 10 wzmacniaczy, no bo nawet cierpliwi sprzedawcy/sklepy mogą nie wytrzymać, a w przypadku trafienia okazji na rynku wtórnym mogę zdecydować się na używany model, bo tego nie wykluczam.

Edytowano przez pinkibass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2020 o 09:39, pinkibass napisał:

Po wstępnym rozeznaniu wydaje się, że pasować, oprócz powyższych propozycjji, może Unison Unico Primo.

Cześć,

połączenie może być bardzo dobre. Obecnie jesteśmy po teście z klientem Unico Primo i Atolla IN200 Signature, co prawda z innymi francuskimi kolumnami Focal Aria 926 i klientowi zdecydowanie bardziej spodobał się Unison.  Moim zdaniem to może być dobry trop, Triangle gra trochę jaśniej od Focala więc warto spróbować.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...