Skocz do zawartości
Khedron

Atoll in200SE/Signature czy Yamaha A-S1200 ?

Recommended Posts

Kolumny zostały (Polk Audio RTiA9) zostały, po wygrzaniu grają zupełnie inaczej, o niebo lepiej niż początkowo. Zatem wskoczyłem na huśtawkę z wymianą wzmacniacza. Rozważałem mnóstwo - Reaga Elex-R, Roksan K3, Taga Harmony HTA-2000B V2, Musical Fidelity M5Si i Xindaka XA-6950 NE. Ostatecznie zdecydowałem się na Atolla in200SE/Signature + jakiś zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. Pisałem kiedyś jak bardzo rozczarowała mnie Yamaha A-S2000. Teraz spotykam w sieci opinie i testy , że nowsze integry Yamahy to całkowicie odmienne granie od tamtej porażki - muzykalne, dynamiczne, z życiem. Nie będę ukrywał - stylistycznie, zewnętrznie Yamaha to klasa sama dla siebie , także technicznie wydaje się być konstrukcją bardzo zaawansowaną. Do tego ma wbudowany przedwzmacniacz ... Za to Atoll ma znacznie więcej mocy - 120 W kontra 90 W Yamahy przy 8 Ohmach. 

Jak sądzicie co będzie grało lepiej z moim kolumnami ? W muzyce bardziej cenię emocje, dynamikę i polot niż suche, nawet najwierniejsze odtwarzanie dźwięków. 

Napisano (edytowany)

Chyba nie ma zbyt dużo opinii o AS1200 bo to bardzo świeży model. Nie widziałem nawet ceny w złotówkach ( w euro widziałem 2000 więc strzelam w około 10 tys u nas ). W jedynej recenzji jaką widziałem na YT koleś mówi,że porównywał z AS1100 i nie zauważył żadnej różnicy więc może warto sprawdzić ten model. Tym bardziej nikt raczej nie testował jeszcze z tymi konkretnymi kolumnami. Jeżeli bierzesz pod uwagę też używki to na Allegro wisi IN300 za 8,5K Atoll-IN300-3-wnetrze.jpg

Edytowano przez Tomasz S.

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Chyba nie ma zbyt dużo opinii o AS1200 bo to bardzo świeży model. Nie widziałem nawet ceny w złotówkach ( w euro widziałem 2000 więc strzelam w około 10 tys u nas ). W jedynej recenzji jaką widziałem na YT koleś mówi,że porównywał z AS1100 i nie zauważył żadnej różnicy więc może warto sprawdzić ten model. Tym bardziej nikt raczej nie testował jeszcze z tymi konkretnymi kolumnami. Jeżeli bierzesz pod uwagę też używki to na Allegro wisi IN300 za 8,5K Atoll-IN300-3-wnetrze.jpg

No to słabo szukałeś...

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s1200-srebrny.html      - 9500 zł.

Jeśli dobrze rozumiem to Atolla 200 już masz?

Czy po prostu to lider?

Moim daniem ta Yamaha to bez sensu wybór.

Po pierwsze to nie spodziewam się aby to była taka zmiana o której pisza. Nie pamiętam już kiedy firma zrobiła rewolucje w nowym modelu aby grał zupełnie inaczej. Jeśli AS 2000 Ci nie podszedł to nie brnij już dalej.

Druga sprawa cena.

Olbrzymia inflacja.

I niestety teraz 1200 rywalizuje z takimi klockami jak Roksan Caspian M2 . Moon 340i czy Naim XS3.

Weź 1200 na wypozyczenie z Topa a od nas Capsiana to zobaczysz :)

Cześć,
Yamaha to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli podoba Ci się wizualnie i gdzieś przeczytałeś, że te modele są polecane to dla świętego spokoju najlepiej byłoby ją posłuchać i ocenić. W mojej ocenie szkoda trochę pieniędzy i jeśli zależy Ci na dynamicznym brzmieniu z soczystą średnicą to polecam zdecydowanie Atoll IN200 Signature lub bardziej rozrywkowego NAIM XS2 lub Bladelius Tyr III.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Czy po prostu to lider?

Po pierwsze to nie spodziewam się aby to była taka zmiana o której pisza. Nie pamiętam już kiedy firma zrobiła rewolucje w nowym modelu aby grał zupełnie inaczej. Jeśli AS 2000 Ci nie podszedł to nie brnij już dalej.

Druga sprawa cena.

Olbrzymia inflacja.

I niestety teraz 1200 rywalizuje z takimi klockami jak Roksan Caspian M2 . Moon 340i czy Naim XS3.

Atoll in200 to mój lider. Już miałem go kupić, ale wpadłem jeszcze na tą Yamahę. Trzeba przyznać, że wygląda pięknie, ale to ma grać a nie wyglądać. A-S2000 nie grała w ogóle, to była katastrofa, ale czytałem recenzje nowszych modeli Yamahay i tam pisano, że całkowicie zmieniono tą cechę. 

Wypożyczyć 1200 i Caspiana ? Bardzo dobry pomysł, ale czy przypadkiem nie musiałbym zamrozić przez to z 20000 zł ? :D 

Masz też rację co do ceny, która zniechęca. A-S1000 kosztował coś koło 3500 zł, a jego następca 1200 już 9500.. Lekka przesada. Zauważyłem też, że posiadaczom używanych 1000 i 2000 nieco odbiło z żądaniem ceny za wzmacniacze, które wyglądają świetnie , ale nic poza tym. Hm... Piszesz o Caspian M2 - nowy to koło 10000 , ale są używane w pięknym stanie za 5000. Jakoś nie brałem go pod uwagę bo nie wydaje się mi, że będzie pasował charakterem do Polków ...

8 godzin temu, Q21 napisał:

Yamaha to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli podoba Ci się wizualnie i gdzieś przeczytałeś, że te modele są polecane to dla świętego spokoju najlepiej byłoby ją posłuchać i ocenić. W mojej ocenie szkoda trochę pieniędzy i jeśli zależy Ci na dynamicznym brzmieniu z soczystą średnicą to polecam zdecydowanie Atoll IN200 Signature lub bardziej rozrywkowego NAIM XS2 lub Bladelius Tyr III.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

No i to jest opinia z którą niemal wszędzie się spotykam. W takim razie raczej Atoll. XS2 to już trochę za wysoka półka cenowa, szczególnie, że i tak trzeba do niego dokupić przedwzmacniacz. 

20 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Chyba nie ma zbyt dużo opinii o AS1200 bo to bardzo świeży model. Nie widziałem nawet ceny w złotówkach ( w euro widziałem 2000 więc strzelam w około 10 tys u nas ). W jedynej recenzji jaką widziałem na YT koleś mówi,że porównywał z AS1100 i nie zauważył żadnej różnicy więc może warto sprawdzić ten model. Tym bardziej nikt raczej nie testował jeszcze z tymi konkretnymi kolumnami. Jeżeli bierzesz pod uwagę też używki to na Allegro wisi IN300 za 8,5K 

Czytałem o bardzo dużej różnicy serii A-S1100/2100 w stosunku do AS-1000/2000, jakiejś dobrej recenzji 1200 jeszcze nie znalazłem, ale one dopiero co weszły na rynek. 

Tego in300 za 8,5 widziałem ... Kuszący , szczególnie, że ma moduł cyfrowy. 

Z japońskimi produktami bywa czasem dziwnie. Wydają się być perfekcyjne technicznie, ale często nie są idealne w wypełnieniu swojej funkcji. Znam Japończyków, którzy mimo iż pod nosem mają swoje świetne produkty, wolą używać wyrobów z europejskich manufaktur. 

No musiał byś zamrozi8ć ale pytanie czy strzelasz i wierzysz że 1200 gra całkowiciej inaczej i jedziesz w ciemno czy po prostu testujesz.

Ewentualnie leć po kolei. Ja nie musze mieć dwóch wzmacniaczy jednocześnie. Wiem który dla mnie gra lepiej.

Caspian M2 to model który jest produkowany bez zmian od 10 lat. Nie ma potrzeby go modernizować. Inni już 3 razy zmieniali modele.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ewentualnie leć po kolei. Ja nie musze mieć dwóch wzmacniaczy jednocześnie. Wiem który dla mnie gra lepiej.

Caspian M2 to model który jest produkowany bez zmian od 10 lat. Nie ma potrzeby go modernizować. Inni już 3 razy zmieniali modele.

I tu mnie masz - musiałoby dzielić je bardzo wiele żebym zdecydował nie słuchając dwóch na raz. 

Roksan Caspian M2 jakoś mnie nie przekonuje ani na papierze, ani w testach ani parametrami (trochę mało mocy). Z opinii wynika też, że znacznie lepiej gra przy mocniej rozkręconej gale a u mnie bardzo ważne jest dobre granie także po cichu. Pożyczę Atolla o ile znajdę gdzies wygrzany egzemplarz. 

Branża znająca Atolla in 200 delikatnie daje  Ci do zrozumienia, że powinieneś sprawdzić Caspiana. Więcej na publicznym forum nie mogą  już napisać, przemyśl to i może jednak posłuchaj dobrego klamota. 

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Branża znająca Atolla in 200 delikatnie daje  Ci do zrozumienia, że powinieneś sprawdzić Caspiana. Więcej na publicznym forum nie mogą  już napisać, przemyśl to i może jednak posłuchaj dobrego klamota. 

To mogą przecież napisac na priv... Zresztą Atolla też mi polecali. Odradzają póki co Yamahe :)

Moje wątpliwości co do Atolla w największym stopniu sprawdzają się do jego jakości jako, że to produkt francuski. Miałem kilka samochodów z tego kraju więc nie kojarzy się mi on z trwałością i niezawodnością. I tu możemy wrócić do Yamahy i moich japońskich samochodów albo nawet 30-letniego wzmacniacza Sony którego używam. 

Trochę trafiłeś z tym porównaniem :) Niech każdy sam na własnej skórze się przekona bo może będziesz miał fart i żadnego brumienie traf, przydźwięku w jednym kanale czy szumów nie napotkasz. Co do mocy podanej przez francuskiego producenta - podchodź do tego z dystansem, ostatnio wyszły na jaw ciekawe kwiatki z mocą innego killera od tego producenta. Ja powiem Ci tylko jak branża nazywała mojego Atolla gdy chciałem go kupić a potem gdy go zmieniałem na inną zabawkę. Najpierw było tak jak wyżej napisano - świetny dynanamiczny, z fantastycznym basem i piękną średnicą a potem jak dzwoniłem i szukałem nowego pieca to stał się burczybasem z bałaganem a nie stereofonią i brakiem wypełnienia na średnicy a nawet jeden pan z dużego salonu audio stwierdził, że jak miałby w domu słuchać muzyki z Atolla to wolałby już w ogóle nie słuchać. S4Home nie jest oczywiście święte, branża jest tu po to aby zarabiać ale warto ich/Caspiana posłuchać. Atolla zawsze zdążysz kupić. 

Ja nie jestem z branży i polecam. Atolla wybrałem po przerobieniu kilku wzmacniaczy i porównaniu z kilkoma innymi. Wiadomo,że nie jest idealny ale nie wiem jakie warunki musiałby by być w pomieszczeniu albo z jakimi kolumnami grać ,żeby średnica nie była "dociążona" albo basu było mało. Taki jest po prostu jego charakter grania. Mi bardzo odpowiada ale trzeba posłuchać samemu. Caspiana nie słyszałem, możliwe ,że jest lepszy.

17 godzin temu, Khedron napisał:

I tu mnie masz - musiałoby dzielić je bardzo wiele żebym zdecydował nie słuchając dwóch na raz. 

Roksan Caspian M2 jakoś mnie nie przekonuje ani na papierze, ani w testach ani parametrami (trochę mało mocy). Z opinii wynika też, że znacznie lepiej gra przy mocniej rozkręconej gale a u mnie bardzo ważne jest dobre granie także po cichu. Pożyczę Atolla o ile znajdę gdzies wygrzany egzemplarz. 

85 przy 8 omach to mało?

To znakomity wzmacniacz. Wydajny o rewaluacyjnym zasilaniu. Na paoierze nie pokazują tego co ma w środku. Układ spoczynkowy podtrzymujący ciepło? Takie rozwiązanie mają znacznie droższe klocki. Tego nie znajdziesz na papierze.

Nie twierdze że jest lepszy tylko że to mocny konkurent dla in 200. Jeśli chcesz dobrze wybrac to po prostu musisz, powinieneś je odsłuchać oba. Wtedy rozumiem że dokonałeś wyboru a nie uległeś marketingowemu bełkotu testów.

Moje 2 grosze o wzmacniaczach Yamah-y. Obecnie posiadam  As3000 I wzmacniacz gra duzo czysciej z zachowaniem muzykalnosc w porownaniu do Roksan Caspian M2 ( caspian jest juz bardzo dobrym wzmacniacze ale Yamaha lepiej gra). Niskie Tony nie sa takie  pelne jak  w Caspian-ie (sub bass) jednak ma wiecej tekstury i definicji. Jedyne co powiem ze Yamaha po 50 godzinach otwiera sie i brzymi znaczniej lepiej. Wypozyczony wzmacniacz gral plynniej w prywnaniu do nowej jednostki- chcialem odac gdyz myslalem ze dostalem defektywny product. Jednak po kilku dziesieciu godzina grania, jak bylem w pracy, dzwiek nabral barw ktorych slyszalem przy demonstracji. Jak bym mial sklasifikowac to Yamaha gra w 90% jak Luxman za duzo mniejsze pieniadze. Bylem bardzo zaskoczony przy odsluchu. Dzwiek Yamahy jest bardzo naturalny z odrobina ciepla 1.5db podbity w okolocach 4khz. Nawet przy glosnikach takich jak Dali Opticom 6 ktore graja gornym pasmem i w kombinacji z niektorymi wzmacniaczami brzmia jak zyletki gdzie gorne pasmo jest wybitnie wyostrzone. 

Pamietaj ze tylko ty musisz lubic dzwiek swojego systemu i nikt  inny. Ufaj swoim uszom one nigdy cie nie oszukaja. Powodzenia.

Pozniej napisze troche wiecej. Nie lubie pisac na telefonie  w drodze do domu 

Dokładnie!

Tylko weź pod uwagę że sam widzisz dobre aspekty Caspiana M2 w porównaniu z AS 3000. Słusznie dodałeś także kolumny. Opticony to faktycznie średni kompan dla Caspiana. Yamaha jest równiejsza zgadzam się.

Tylko że Yamaha kosztuje 20 000 a Caspian 11000. :) To trzeba było jednak dopowiedzieć :)

No dobra, ale Yamaha A-S3000 a obecnie A-S3200 to 26 tys ! Pewnie, mogę iść i kupić, ale kto mnie później z tym całym sprzętem przygarnie na dwa - trzy lata zanim mojej żonie minie złość ? Caspian M2 to już rozsądne 9 tys a używanego można kupić za 4500 zł. I jeśli S4 poleca go biorąc pod uwagę moje kolumny to sprawdzę u siebie jak to rzeczywiście gra. Dziś trafiłem jeszcze na opisy Hegla H100 , też używki są po 4500 , ale nie jestem pewien czy z Polkami nie będzie zbyt sterylnie. 

Atoll in200 coś strasznie mi podchodzi, też przecież można kupić a jak będą opisane wyżej "niedoskonałości" to spakować i odesłać w cholerę ...

A swoją drogą - miał ktoś kontakt z Polpak Poland ? Ja dziś do nich napisałem z pytaniem o jeden ze wzmacniaczy i trafiłem na takie pokłady uprzejmości, profesjonalizmu i zrozumienia, że teraz bałbym się już coś od nich kupić :) ... 

Aj i jeszcze jest do kupienia za dobrą cenę poekspozycyjny Musical Fidelity M5Si, ale o nim opinie są już tak skrajnie różne (od zachwytów po ulgę gdy się go pozbywano), że tutaj to aż boję się próbować . 

Jeśli chciałbyś przetestować wzmacniacz u siebie to odezwij się do nas. Mamy na stanie IN200 Signature. 

Dnia 20.07.2020 o 07:27, S4Home napisał:

Czy po prostu to lider?

Druga sprawa cena.

Olbrzymia inflacja.

Jak możesz oceniać nowe wzmaki Yamahy bez porównania do poprzedników i z góry zakładać, że nie ma progresu w dźwięku? Wiele marek coś tam robi, aż w pewnym momencie następuje zmiana...

Jak IN 200 Ci lezy to Hegel nie będzie. Zobaczysz.

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Jak możesz oceniać nowe wzmaki Yamahy bez porównania do poprzedników i z góry zakładać, że nie ma progresu w dźwięku? Wiele marek coś tam robi, aż w pewnym momencie następuje zmiana...

Podaj przykład wzmacniacza gdzie jeden model zastępujący drugi gra o 180 stopni inaczej.

Podaj jeden przykład. Jeden

2 godziny temu, S4Home napisał:

Podaj przykład wzmacniacza gdzie jeden model zastępujący drugi gra o 180 stopni inaczej.

Jak to jaki - Yamaha A-S2100 :) Przynajmniej według poniższego testu : 

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/280-wzmacniacz-zintegrowany-yamaha-a-s2100?start=2

... z góry zastrzegam, że podaję to z przymrużeniem oka, bo gdy pojawiła się A-S2000 recenzje też piały z zachwytu. 

Ok, zamówię sobie Atolla na testy i zobaczę co będzie. W międzyczasie poczytam opinie o zawodności i niezawodności tych wzmacniaczy. Jakby tym się kierować to jednak bardziej ufam wynalazkom skandynawskim niż francuskim :) 

2 minuty temu, Khedron napisał:
2 godziny temu, S4Home napisał:

Dlaczego ? Sądzisz, że Hegel nie będzie pasował do tych kolumn ? Nie spotkałem złej recenzji Hegla H100, raczej same zachwyty. 

45 minut temu, Khedron napisał:

Jak to jaki - Yamaha A-S2100 :) Przynajmniej według poniższego testu : 

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/280-wzmacniacz-zintegrowany-yamaha-a-s2100?start=2

Zdeklasował. Moim zdaniem klucz tutaj. pytanie czy było to po prostu rozwinięcie brzmienia bo jest to możliwe i ja nie twierdzę że nie czy faktycznie jest to nowa totalna konstrukcja wzmacniacza i gra on zupełnie inaczej a w po prostu wątpię. 

11 minut temu, Khedron napisał:

Poniżej porównanie Hegla H100 do Roksana Caspian M2, którego polecaliście - Hegel wypadł bardziej muzykalnie, szczególnie z analogowym źródłem dźwięku. 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/09/wzmacniacz-zintegrowany-roksan-caspian_11.html

Hegel jest zdecydowanie jaśniejszy bardziej sterylny więc jeżeli A to ci się podoba który ma brzmienie ciepłe bardziej zaokrąglone to moim zdaniem po prostu Hel jest zdecydowanie po drugiej stronie tego brzmienia. 

Wydaje mi się że ta opinia odnosi się do odsłuchu z kolumnami Vienna acoustic. kto kolumny bardzo wymagający mimo niewielkich rozmiarów ich bas jest dość pokaźny i faktycznie lubi schodzić nisko i nie mieć takie kontroli. Hegel gra bardzo krótko i po prostu tutaj w tym teście wierzę że on lepiej spasował pod kolumny. 

9 minut temu, S4Home napisał:

Wydaje mi się że ta opinia odnosi się do odsłuchu z kolumnami Vienna acoustic. kto kolumny bardzo wymagający mimo niewielkich rozmiarów ich bas jest dość pokaźny i faktycznie lubi schodzić nisko i nie mieć takie kontroli. Hegel gra bardzo krótko i po prostu tutaj w tym teście wierzę że on lepiej spasował pod kolumny. 

No tak, ale Polk Audio RTIa9 także mają porządny, nisko schodzący basy, tyle że wymagają do napędu dużej mocy i kontroli. Mój Denon (w jakimś teście zmierzono mu w stereo chyba 120 W na kanał) z kina domowego nie ma z nimi większych szans, Sony TA-F830ES, mimo ogromnej mocy (zmierzone 150W na kanał przy stereo), też nie daje rady a jego ocieplony dźwięk wcale nie wypada lepiej niż ten z Denona. Dlatego patrzę na takie wzmacniacze jak Atoll czy Hegel , zdecydowanie nowocześniejsze i być może lepiej radzące sobie z nowymi kolumnami. W moim zestawie Denon pozostanie jako odtwarzacz strumieniowy, ale najważniejszym źródłem będzie docelowo gramofon. Najprawdopodobniej Rega RP2 z wkładką Ortohon Red i przedwzmacniaczem Rega Fono MM, które same w sobie mocno ocieplą dźwięk co powinno dobrze zgrać się z mocą, dokładnością i krystalicznością Hegla H100. Co więcej, czytam , że ten wzmacniacz dość mocno "konturuje" dźwięk i doskonale podkreśla średnicę a to by do Polków pasowało wręcz idealnie... Tyle teorii :) 

10 godzin temu, S4Home napisał:

a czy ja pisałem, że różnica może być 180 stopni? Przecież można coś zmienić w poszczególnym podzakresie i już wykazać inny charakter tego urządzenia.