Skocz do zawartości

Wymiana H/K 140 na ...


RobertoB

Recommended Posts

Witam

Dawno temu to było, nabyłem wspomniany powyżej AVR H/K 140 do tego podłączyłem HKTS 11BQ i ... przestało to wystarczać. Gra to dalej, nic się nie dzieje. Brakuje pewnych funkcji, których tenże avr już nie ogarnia. Słucham bardzo dużo i oglądam bardzo dużo, podpięty do tego zestawu jest bluerey oraz Netflix (optykiem z tv).

Chciałbym do tego dorzucić jeszcze funkcje sieciowe (popularne platformy, radio np. RNŚ) - a tego niestety nie mam. Pytanie dotyczy - zamiana na ... i ...

Byłem na odsłuchach, DENON AVR X4500h i pan z obsługi (bardzo miły) nie do końca pojął moją koncepcję. Oczywiście, chcę żeby to ładnie grało. AVR ładnie brzmi. Acz, chcę na początek wymienić avr a potem m o ż e zestaw głośnikowy, który będzie podobnych wymiarów. Zresztą taka maszyna marnowała by się u mnie. Potencjał nie wykorzystany.

Pytanie, czy wybór - zamiana - np. Yamaha RX 685 albo niższy model Denona 2600 byłby bardziej racjonalny.

A może jeszcze coś innego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeśli kolumny zostaną to 4500 nie jest Ci absolutnie do niczego potrzebny. I wówczas Yamaha 685 jest tu liderem. Dobra kalibracja plus przestrzenny dźwięk kinowy.

Jesli kolumny planujesz zmienić na duże fronty to może tak 4500 ma sens. Albo i tak lepiej wziać 685 a nabyć wtedy końcówkę mocy.

Tak czy siak 685 jest rozwojowy.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odzew.

W temacie kolumn - na chwilę obecną zostają.

Dziś zaskoczyło mnie to, że dzwoniąc do sklepów ze sprzętem (pytałem o Yamahę i Denona) usłyszałem, że sprzętu brakuje i radzą się spieszyć z zakupem. Ciekawe?

Podpowiedź do sprzedającego - o przybliżona stylistyka grania H/K plus trochę ognia bo się klocek zestarzał.

Inne propozycje w klimacie H/K zaproponowano: Pionnera 934 oraz wspomnianego wyżej Marantz 5014 - czyli w jednym przypadku zbieżnie. Yamaha pozostaje bez zmian - czasem dorzucono model 485/585.

Potem podjechałem do sklepu (sieciówka) a tam tylko jeden av lekko przyprószony kurzem. Panie, soundbary lepiej schodzą - bar bym zrozumiał, ale sound :-) 

Przeglądałem oferty sklepowe wyżej wymienionych sklepów. Całkiem możliwe, że się zapytam o ofertę, bo zakup bliższy niż dalszy.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Denon i Marantz wprowadził już nową linię. Stara jest na wykończeniu.

Co do Yamahy to model 685 jak większość przychodzi partiami. Więc jak jest stan to jest a poźniej czekamy 3-5 tygodni na kolejną dostawę. Z tego co wiemy 685 ma jeszcze być. Denon i Marantz ze starszej linii już nie.

Pioneer 934 nie gra jak Harman.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawa jasna. Dzięki. 

Prawdopodobnie skupię się na tej Yamaha choć przyznam, że wczoraj mnie poniosło w stronę Marantza 1609 ... tak to już jest jak się ma czas - wydziwia się. 

Pioneer odpadł, dawniej miałem stereo Pioneera ale to były innej klasy maszyny. 

Edytowano przez RobertoB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina. Miało być "co nie oznacza" że kupię tylko mu się przyglądam. 

Wiesz, chce to kupić do końca lipca i oprócz tego, że sprawa dotyczy na razie wymiany AVR to już po głowie kolebie się myśl wymiany kolumn, jednakże w podobnych wymiarach bo pokój mam już zrobiony pod kolumny podstawkowe ( na razie pieśń przyszłości ale kto wie jak będzie), póki co będzie to hulać z HKTS BQ 11. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie, dawno mnie nie było. 

 

Krótko - subwoofer, który mam do tej pory domaga się przejścia na emeryturę. Harman/Kardon z zestawu HKTS11BQ

Szukam subwoofera pod Y685 (centralny monitor apex a40, fronty monitor bronze 50) pokój,   - mam na uwadze REL HT1003,  Paradigm Defiance V8  i Elac Debut 2.0 SUB3010.

 

Przyznaję, żadnego nie słyszałem. Może coś doradzicie jak poprzednio. Dużo słucham muzy, a w weekend seanse. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...