Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD za ok. 300zł


nico

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Robek!
Bo widzisz - odtwarzacz nie składa się jedynie z przetworników cyfrowo - analogowych... Posiada zasilanie, napęd, zegar, filtry analogowe, część odpowiadającą za wzmocnienie dźwięku etc.
Zazwyczaj odtwarzacze DVD wszystkie te części posiadają gorszej jakości niż odtwarzacze CD. Wystarczy obejrzeć wnętrza jednych i drugich!
Na dodatek nawet klocki zbudowane na identycznych przetwornikach DAC potrafią brzmieć krańcowo różnie... W tym sęk.
Są oczywiście odtwarzacze DVD brzmiące dobrze, niemniej w żaden sposób nie dotyczy to DVD z marketów... icon_smile.gif
Odnośnie możliwych propozycji - może Marantz z serii 63 lub 67. W zadanej cenie powinieneś się zmieścić...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico Bert ma rację. W starszych topowych CD-kach konstruktorzy
przynajmniej nie oszczędzali na komponentach : jest porządne
trafo dobry napęd ,niezłe kondy i poprawnie skonstruowany
stopień wyjściowy oraz przeważnie pancerna obudowa. Jedynym
mankamentem w starszych wyekspoatowanych modelach może
być nie najlepsza "kondycja" lasera. Ale ewentualna wymiana lasera to nie są jakieś horendalne koszty.
A takie DVD z marketu /naleśnik/ waży ok. 1-1,5kg i nie ma tam
nawet porządnego zasilacza ...to jak to ma dobrze odtwarzać muzykę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za głosem Fono Master!
Poza tym wszystkim, o czym pisano wyżej odtwarzacz DVD posiada również dodatkową sekcję wizyjną. Te też trochę zabiera cennego budżetu. Zatem nie zostaje wiele na komponenty dające porządny dźwięk.
Jeśli chodzi o dźwięk - mimo posiadania całkiem niezłego DVD - dźwięk z odtwarzacza CD jest nieporównywalnie lepszy...
A co do awaryjności starszych odtwarzaczy CD - rzeczywiście jedynym problemem pozostaje trwałość lasera. W moim przypadku zdarzyło się to Marantzowi 63 SE. Obecnie używany Onkyo, odpukać, jest bezawaryjny...
Wymiana lasera nie rujnuje!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie koledzy rację :
-muzyczny_gość: wzmacniacz i kolumny nawet chyba ważniejsze
niż żródło na tym poziomie cenowym.
-Bert :cięzko kupić coś nowego dobrego za 300 zł a wydać kasę po
to żeby pozbyć się tego za moment za bezcen to strata czasu i pieniędzy.
Tak jak piszesz od razu kupić coś lepszego i solidniejszego ale co ?
Może jednak tak jak sugerowałem wcześniej jakiś używany CD-ek ?
Jeżeli ktoś ma jakiej pozytywne doświadczenia z poprzednim
sprzętem to niech podrzuci jakieś propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master!
Nie śledzisz wątku, lub się zgubiłeś w natłoku postów icon_smile.gif - moje wypowiedzi właśnie służyły temu, by wykazać, że na tym poziomie cenowym, przewagę brzmienia mają odtwarzacze CD nad odtwarzaczami DVD!
DVD służy do odtwarzania obrazu oraz towarzyszącego mu dźwięku, najlepiej w trybie wielokanałowym...
Do odtwarzania muzyki - polecam odtwarzacze CD.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak człowieka gasicie, te starsze wzmacniacze Unitry nie były wcale takie złe - zwłaszcza, że ma 503-kę, naprawdę udana! Myślę, że powinien kupić najlepsze CD jakie znajdzie za te 350zł, a do filmów jakiś lekko używany DVD za 50-80zł można trafić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam stary wzmacniacz Unitra WS503, który bardzo lubię, kolumny Altus 110 i chciałbym jakieś źródło. Myślałem, że będzie 2w1 i sobie jakiś film obejrze też przy okazji, ale muzyka dla mnie jednak najwazniejsza.



Doskonale Cię rozumiem - siadł mi ostatnio laser w CD Technicsa a nie chciałem zbytnio inwestować w stary sprzęt, więc pomyślałem, że podłączę niezły DVD Panasonica i będzie git.

Podłączyłem i było git... ale tylko na Metalice.
Jak włączyłem Gilmoura, to zasyczał mnie na śmierć.
Co się działo przy koncercie skrzypcowym Brahmsa to już nie będę pisał. icon_twisted.gif

Znalazłem na Allegro dość ciekawe oferty - kupiłem w końcu Denon DCD-680 - zadbany egzemplarz.

Jakość w porównaniu nawet z Technicsem duuuużo lepsza.

Allegro to naprawdę dobre miejsce na zakupy - można trafić naprawdę zadbany sprzęt za nieduże pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejson, dzięki bardzo! Też brałem pod uwagę jakiegoś Denona, te starsze są podobno solidne i niemal niezniszczalne. W ogóle wydaje mi się, że kiedyś to sprzęt był jakoś bardziej dopracowany mechanicznie, precyzyjniej złożony, aż przyjemnie używać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@mejson, dzięki bardzo! Też brałem pod uwagę jakiegoś Denona, te starsze są podobno solidne i niemal niezniszczalne.  W ogóle wydaje mi się, że kiedyś to sprzęt był jakoś bardziej dopracowany mechanicznie, precyzyjniej złożony, aż przyjemnie używać.


Trwałość zależy od solidności sprzętu i ... solidności właściciela.
Eksploatowanie odtwarzacza CD w zakurzonym środowisku (koło otwartego okna) bardzo skraca żywot.
Dodatkowo dym papierosowy niszczy pryzmat.

Mój Technics grał w zamkniętej szafce, odkurzany był co najmniej raz w tygodniu - chyba dlatego wytrzymał 12 lat.

Mam wrażenie, że kiedyś bardziej szanowało się sprzęt grający, a droższy tym bardziej.

Mam więc nadzieję, że mój ostatni nabytek posłuży mi długo. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...