Skocz do zawartości

Stereo do cichego słuchania, 17m2, 4000-5000 zł


Lon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 godzin temu, Inferno napisał:

@S4Home PMC Gold to około 6000PLN a tu budżet jest cały taki ze wzmacniaczem 

Magnaty też około 3000...

No to w grę wchodzą negocjacje u nas :)

15 godzin temu, Lon napisał:

Postaram się obadać coś z tych kolumn :)

Trafnie zauważyłeś, podobały mi się najbardziej QX2 i Triangle Borea, ale nie jestem tak w 100% do nich przekonany, wciąż czuję, że może się udać znaleźć coś ciekawszego. Boję się tylko, że za daleko się z tym szukaniem zapędzę :D 

Spokojnie. Po prostu podjedź do tego bez stresowi. Posłuchaj jeszcze max 5 konstrukcji zobaczysz czy wogole może być lepiej w tym budżecie. Czy tylko inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest tak że jeżeli zwiększasz budżet załóżmy o 1000 to za każdym razem otwiera się więcej możliwości. Można tak praktycznie w nieskończoność. A jak jeszcze dodamy do tego sprzęt używany no to się robi bardzo ciekawie. A na zniżkę 50% no to chyba nie ma co liczyć w kolumnach za 6000, chyba że kupię jedną😁

Chociaż jak wchodzi nowy model i dystrybutor robi promocje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Miras23 napisał:

Ciekaw jestem na jakim poziomie % są te negocjacje :) Chyba, że tylko na Magnaty jest tak dobra oferta? Sam chyba zadzwonię i spytam się o kilka produktów :D

Jeśli tylko masz ochotę coś kupić a nie tylko sprawdzać to zapraszam. 

 

21 godzin temu, Inferno napisał:

W sumie to jest tak że jeżeli zwiększasz budżet załóżmy o 1000 to za każdym razem otwiera się więcej możliwości. Można tak praktycznie w nieskończoność. A jak jeszcze dodamy do tego sprzęt używany no to się robi bardzo ciekawie. A na zniżkę 50% no to chyba nie ma co liczyć w kolumnach za 6000, chyba że kupię jedną😁

Chociaż jak wchodzi nowy model i dystrybutor robi promocje...

Dokładnie tak jest. No nie 50 procent to wyprzedaże starej serii albo czasem obita ekspozycja do której się dopłaca. Ale jeżdżąc po klientach no trudno zamortyzowały się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moja audio-odyseja miała kolejny przystanek odsłuchowy, i w końcu zaczyna mi się coś klarować. Ale po kolei.

Przesłuchaliśmy wczoraj następujące zestawy:
1. Polk S55e + Audiolab 6000a: Na pierwszych odsłuchach słuchałem s50, nie spodobały mi się, lecz uznałem że może warto dać szansę tym o numer większym, z uwagi na większe przetworniki - nie chciałem ich tak szybko skreślać. No i niestety drugie wrażenie było podobne do pierwszego. Wiem, że te kolumny są dość często chwalone, ale to totalnie nie moja bajka, mają fajną dynamikę i przyzwoite granie w dole, ale na tym koniec. To chyba największe rozczarowanie ze wszystkich odsłuchanych kolumn (i tu mówię o obu, s50 i s55e).
2. Emit M30 + Audiolab 6000a/NAD c338: Tu w zamierzeniach miał być Emit M20, ale niestety aktualnie go nie było. Jednak to było to. Dźwięk był piękny, płynny, soczysty. Nie jestem dobry w barwnych opisach, ale byłem naprawdę oczarowany. Żonie bardziej podobało się granie z Audiolabem, mi osobiście chyba jednak lekko ze wskazaniem na NADa, zdaje się, że było tu ciut dynamiczniej, choć trochę kosztem detali.
3. Oberon 7 + Audiolab 6000a: Za sugestią sprzedawców posłuchaliśmy również Oberonów. Jak się okazało, grają również zgodnie z moimi gustami. Ogólny charakter wydawał się nieco podobny do Emitów, może nieco cieplejszy i trochę mniej dynamiczny. Bardzo fajna kolumna, jednak Emit miał bardziej soczysty, pełny dźwięk.
4. Fyne F501 + Audiolab 6000a: No i tu kolejne oczarowanie. Bardzo żywe, barwne granie. Dynamika może nie taka jak w Emitach, ale nadrabiają energią w swoim brzmieniu.

I to by było na tyle tego dnia. 2 godziny minęły momentalnie, więc odpuściłem już przesłuchiwanie większej ilości kolumn. Bardzo żałuję, że nie udało mi się przesłuchać Magnata MR780, niestety nie był dostępny do odsłuchów.
Nie szukam już dalej kolumn, pewnie będą to albo Emity, albo Fyne. Dam sobie też spokój z podstawkowymi, wiem, że mogą zagrać ładnie, ale jak pomyślę jeszcze o dobieraniu standów, kombinowaniu z dociążaniem ich itp., to już wymiękam :)
Mam jeszcze parę pytań do Was:
1. Czy któreś z nich mają szansę dobrze zagrać w pomieszczeniu przedstawionym w pierwszym poście i odległości od ściany rzędu 20-25cm? 
2. Jakie wzmacniacze mogą do nich pasować?
3. Czy jest szansa, że gdzieś, kiedyś uda się wyrwać zestaw tych kolumn + przyzwoity wzmacniacz w okolicach 7-7.5k? Ten budżet naprawdę mi się rozciągnął, przerażające :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz do kolumn Dynaudio Emit M30 to Arcam SA20, ale ciężko to będzie wyrwać w takim budżecie.

Myślę, że warto posłuchać modelu podstawkowego Dynaudio Emit M20 z niższym modelem Arcam SA10 i tu spokojnie zamykasz się w powiększonym budżecie.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tylko Arcam to dobry wzmacniacz, wiec nie rozumiem tego zestawienia. Jeszcze w grę wchodzi gust, a on może być inny od Twojego i może się okazać że dla kogoś takie zestawienie nie jest odpowiednie. Ja kiedyś miałem rozmowę o kolumnach B&W które zupełnie mi nie siedzą, ale nie neguje że to firma z niesamowitymi tradycjami - a grały z bardzo, bardzo wydajnym wzmacniaczem podczas odsłuchu jaki miałem.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tych emitow spróbował bym Cyrusa one. U mnie gra on z zensorami 5 i dla mnie jest to dobre połączenie. W żadnym wypadku nie odczuwam jakiegoś rozlewajacego się basu ani innych niepożądanych rzeczy. Sam - gdyby budżet i warunki lokalowe pozwoliły - pokusił bym się o emity 30. Ale zdaje sobie też sprawę, że wymiana każdego elementu systemu to gonienie czegoś, czego można nie dogonić. Dlatego uważam, że warto w swoim budżecie wybrać optymalny dla nas zestaw, bo podnosząc go możemy wydać kilka razy więcej niż przewidzieliśmy na początku 😉.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 właśnie o to mi chodziło że „wydajnych prądowo” wzmacniaczy jest całkiem sporo

ONE to elektrownia, pytanie czy brzmienie się spodoba

Tak jak pisałem każdy tysiąc więcej otwiera nowe drzwi, ile ich otworzymy zależy od kwoty do jakiej możemy dojść 🙂

Dnia 28.07.2020 o 11:36, Inferno napisał:

W sumie to jest tak że jeżeli zwiększasz budżet załóżmy o 1000 to za każdym razem otwiera się więcej możliwości.

 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Ale nie tylko Arcam to dobry wzmacniacz, wiec nie rozumiem tego zestawienia. Jeszcze w grę wchodzi gust, a on może być inny od Twojego i może się okazać że dla kogoś takie zestawienie nie jest odpowiednie

Masz rację nie każdemu musi się podobać takie zestawienie, ale autor poprosił o wzmacniacz do nich więc napisałem. Odniosłem się akurat do tych kolumn ponieważ odniosłem wrażenie, że autorowi tematu z w/w opisów najbardziej do gustu przypadło ich brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wzmacniacz do kolumn Dynaudio Emit M30 to Arcam SA20, ale ciężko to będzie wyrwać w takim budżecie.

Myślę, że warto posłuchać modelu podstawkowego Dynaudio Emit M20 z niższym modelem Arcam SA10 i tu spokojnie zamykasz się w powiększonym budżecie.

Jednak chyba wolałbym podłogowe, ale jak najbardziej do rozważenia, ciekawie wygląda ten Arcam na papierze :)

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A ja do tych emitow spróbował bym Cyrusa one.

Biorę go pod uwagę, choć brak wejść cyfrowych troszkę boli i dalej zwiększa koszta, w pierwszej kolejności wolałbym jednak coś z DACem.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A jak już wybierze to niech koniecznie podzieli się swoimi uwagami i zdjęciami swojego zestawu.

Nie omieszkam, na pewno pochwalę się co ostatecznie wybiorę :D

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Odniosłem się akurat do tych kolumn ponieważ odniosłem wrażenie, że autorowi tematu z w/w opisów najbardziej do gustu przypadło ich brzmienie.

To racja, choć Fyne F501 interesują mnie podobnie mocno, więc jeśli do niego masz też jakieś propozycję to chętnie poznam.

Poczytałem trochę forum i widziałem, że i do Emita i do Fyne nieraz przewijał się CXA60. Co prawda jest już słabo dostępny, ale chyba niektóre sklepy jeszcze go mają. Co o nim sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra to naprawdę przyzwoicie, proponuje odsłuchać fyne audio.Gòra pasma wydawała mi się za ostra w połączeniu z cxa60.

Finalnie zakupiłem emity m30.Z cxa60 grały poprawnie,ale też wciągająco.

Potrzebują na pewno wydajnego wzmacniacza.W tej chwili plumkają z cxa80 i jest nieporównywalnie lepiej.

Btw.Mam cxa60 do sprzedania-1800pln😉

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lon napisał:

To racja, choć Fyne F501 interesują mnie podobnie mocno, więc jeśli do niego masz też jakieś propozycję to chętnie poznam.

 

Tutaj dobrą opcją do odsłuchu będzie wzmacniacz Musical Fidelity M3si. Nie jest tani, ale nie można pominąć tej marki do spokojniejszego słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat w porownaniu do Audiolaba da Ci większa dynamikę i będzie to grac ciepło i melodyjnie.

Na poprzedniej stronie [mention=5269]Q21[/mention] napisał, że Magnat jest wolniejszym wzmacniaczem niż Audiolab, Magnat ma tendencję do zwalniania czy jakoś tak. Tak się zastanawiam, czy to nie są czasem dwie sprzeczne opinie.

 

To jeszcze pytanie, jak Magnat poradziłby sobie z Emitami? Słuchając ich z Audiolabem dokładnie odrobiny ciepła i dynamiki mi brakowało

Mam Magnata i słuchałem go w salonie z Emit 30. Bardzo spójne brzmienie, delikatne, na pewno nie powiem że dynamiczne czy energiczne. Bardziej po ciepłej stronie, jak dla mnie zbyt spokojnie. Wszystko było na swoim miejscu, nic nie kłuło w uszy, ani wysokie ani niskie. Słowo "spójność" najbardziej oddaje to granie. Ale ja akurat miałem jeszcze niedawno Klipsche i trochę zmanierowany jestem ich brzmieniem i zawsze będzie mi brakowało tego ich żywiołu. Jedno co bardzo wyraźnie mi się rzuciło w oko lub raczej w ucho to fakt, że wspomniany zestaw Magnat+Emit30 grał cicho. Emity mają bardzo niską skuteczność, potrzebują dużo prądu i wymagają naprawdę mocnego wzmacniacza by je napędzić i dać im wiatru w żagle. Magnat MR780 był zwyczajnie do nich za słaby, choć wcale nie należy do słabeuszy. Konkurencja daje przeważnie podobną ilość watów w tej półce cenowej. Dałem głośność na maksa i mogłem prowadzić jeszcze rozmowę z panem z salonu. Szok. To nawet w samochodzie jak dam na maksa wytwarza się biologiczna bariera bólu i nie idzie pogadać z pasażerem. Odradzam więc takie zestawienie. To tak jakbyś do samochodu dopiął przyczepkę z 2 tonami węgla. Pojedzie, ale nie wyprzedzisz nawet seicento. Z drugiej strony tytuł wątku brzmi "do cichego grania" więc ...

W połączeniu z Magnat MR780 powinny się sprawdzić ale magnat ma tendencję do spowolnienia co w przypadku muzyki, którą słuchasz może nie do końca przypaść Ci do gustu. Zamiast Magnata warto wziąć pod uwagę dynamiczniejszego Audiolaba 6000a

Nie udało mi się naraz zacytować dwóch fragmentów z dwóch stron. Tak trochę od czapy to wygląda, ale cytat dotyczy się początku mojego wątku i wypowiedzi S4home.

 

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem gra wolniej ale gra głośniej. Daje więcej mocy od siebie. Audiolab jest stosunkowo słaby. Dynamika oprócz szybkości to także różnica w poziomach jakie słyszysz. Sposiłkuje się definicją:

„Zakres dynamiki dźwięku – różnica głośności między dźwiękiem najcichszym a najgłośniejszym w sygnale audio”

W przypadku Magnata owsem zagra wolniej ale zagra bardziej dynamicznie. Odczucie różnicy na przykład na orkiestrze symfonicznej będzie lepsze. Wynika to z lepiej dawkowanej mocy w MR 780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wito76 napisał:

Odradzam więc takie zestawienie.

No to odpuszczę sobie Emity połączone z Magnatem. 

2 godziny temu, S4Home napisał:

W przypadku Magnata owsem zagra wolniej ale zagra bardziej dynamicznie. Odczucie różnicy na przykład na orkiestrze symfonicznej będzie lepsze. Wynika to z lepiej dawkowanej mocy w MR 780.

Troszkę mi to się rozbiega z założeniami, ale nie słucham za często szybszych odmian metalu, więc chyba powinno być ok. Dużym plusem przy Magnacie są dla mnie funkcjonalności, bo USB dac, wejścia cyfrowe czy nawet bluetooth to naprawdę przyjemne dodatki, zwłaszcza, że mógłbym pewnie wykorzystać połączenie USB z maliną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...