Skocz do zawartości

Stereo do cichego słuchania, 17m2, 4000-5000 zł


Lon

Recommended Posts

22 godziny temu, kn1234 napisał:

Porównywał może ktoś arcama a29 vs sa20,zgra sie z heco aurorą.

Ja miałem Arcama SA20 i Aurora 700. Jeśli chodzi o scenę, separację i ilość detali było bardzo dobrze. Basu też jest ok i schodzi nawet nisko ale przy cichym słuchaniu jest go mało. Zapewne źródłem i może kablami da się to poprawić. U mnie to grało z Toppingiem DX7 pro i z kablami qed xt anniversary i to nie było moje brzmienie. Za mało emocji, za dużo sterylności.

Arcama SA20 powystawowego odsyłam dzisiaj nowego powystawowego. Będzie za jakieś 3600 do kupienia gdy sprzedawca (firma) wystawi go ponownie na olx. Mogę podrzucić linka jak już się pojawi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam jeszcze jeden pomysł odnośnie tych Emitów, jak to by zagrało z Nadem C368? Słuchałem ich chwilę z C338 i tu w porównaniu do Audiolaba było szybciej i cieplej, podobał mi się ten charakter, choć ogólna jakość i ilość detali wydawała się niższa. Jaka by była różnica przy C368 w porównaniu do C338? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jeśli szukasz ciepło grającego zestawu opartego o głośniki podstawkowe sprawdź połączenie Synthesis Audio Soprano z podstawkowymi kolumnami Fyne Audio F500. Zmieścisz się w kwocie niewiele wyższej niż zakładany budżet. Wzmacniacz gra z ciepłą barwą, ma wbudowanego daca, kolumny są w białym kolorze. Fajnym połączeniem, również w budżecie będzie Cyrus One HD z tymi Fyne Audio F500. Z Białegostoku do Warszawy nie jest daleko, jeśli miałbyś życzenie zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2020 o 15:28, Inferno napisał:

Sporo ostatnio poczytałem na temat tego wzmacniacza, @lysyrafal słuchałeś go, jak gra?

 

Z ciekawości byłem na odsłuchu po tych wszystkich zachwytach w gazetach i internecie oraz ze względu na klasę wzmacniacza czyli G. Jak dla mnie gra trochę chudo, szczupło i twardo bez masy ale pary mu brakuje. Brzmienie jest bardziej przesunięte w stronę wysokich i średnich tonów, dlatego mi to już nie odpowiada. Jest to na pewno wzmacniacz bardzo dynamiczny i ma bardzo dużą ochotę do grania można powiedzieć taki z werwą.

Do tych kolumn które posiadasz czyli KEF R900 to spokojnie możesz wypożyczyć ten wyższy model Arcam SA30, ale wiadomo cena razy dwa. Nie miałem okazji go słuchać i porównać, nie mniej jednak na papierze wygląda na dużo mocniejszy.

https://artaudio.pl/pl/p/Arcam-SA30/781

https://artaudio.pl/pl/p/Arcam-SA20/780

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie S4Home nic nie ma. :P

Ja juz sobie z tego żartuje ale nie mam już sił do walki z tym.

Nie mamy ekspozycyjnej sztuki na ten moment. Jesli Ci się nie pali to zapewne będzie po wakacjach.

SA30 to duzo mocniejsze granie. no i ma Dirac za który się płaci i to nie mało.

Oba powinieneś sprawdzić.

W sumie to szukasz zmiany do Swoich KEF?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home to spokojnie czekam 👍 nie pali się 

3 godziny temu, S4Home napisał:

W sumie to szukasz zmiany do Swoich KEF?

Nigdy nie wiadomo, ale na ten moment to taka ciekawość dotycząca tej klasy A, z tego powodu chciałem się ugadać żeby za przesyłkę zapłacić w obie strony.

No i jak by był u mnie to zagrałbym ze wszystkimi paczkami jakie mam w domu nawet z JohnBlue 🙂 to taki rytuał ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano urodziło, już nawet zmierza do mnie. Gdyby nie brak ogłady miejscowego DHL-a, pewnie już wczoraj bym dostał zestaw. A tak niestety dwa dni przesiedzieliśmy z żoną na zmianę w domu, dostosowując swoje plany i grafiki, tylko po to by na infolinii usłyszeć zaskoczony głos, że faktycznie mają takie paczki i widocznie je przegapili... Na ten moment planują dostawę na jutro, ale były już dwa takie planowane dni dostawy, więc nie uwierzę dopóki nie dotknę.
Jak tylko dotrze do mnie ta przesyłka to opiszę co zamówiłem itp, na razie nie chcę zapeszać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko :) 
Ostatecznie zamówiłem Fyne F501 + Arcam SA20. Gra to u mnie nawet lepiej niż się spodziewałem, a uwzględniając, że jeszcze musi się wygrzać spodziewam się, że może być jeszcze lepiej.

Na ten moment w skład zestawu wchodzi:
- Fyne F501
- Arcam SA20
- QED XT40i
- Raspberry Pi 2b z HifiBerry Digi+ Pro (jako renderer do Spotify/Tidala)
- Kabel Coaxial którego marki nie pamiętam (za jakieś 40 zł)

Może za jakiś czas pomyślę o zewnętrznym DAC-u, ale na razie chcę się dobrze osłuchać z całym zestawem. 
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam wszystkim, naprawdę dużo wyniosłem z waszych porad i dyskusji z wami. Dziękuję również branży za udostępnianie sprzętu do odsłuchu (RMS, Top Hi-fi Białystok, Q21).
No i specjalne podziękowania dla @S4Home, za pomoc tu ale i telefonicznie, a także za przebicie oferty, która wydawała się już wyjątkowo korzystna (pisałem do paru sklepów o wyceny, gdy powiedziałem jakie oferty dostałem, S4Home zamknął temat ofertą z tych nie do odrzucenia).

Zdjęciami na razie niestety się nie podzielę, potrzebuję jeszcze dokonać paru poprawek w ustawieniu mebli i ogólnym wystroju :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ten post mi bardzo pomógł, bo pomieszczenie i oczekiwania mam podobne. Kupiłem wzmak Yamaha as-700. Kolumny do tego mam klipsch f1 i brzmi to juz dobrze, ale wiem że może byc dużo lepiej, brakuje mi przestrzeni i wyrazistości basów. Czy mogę Was prosić o propozycje kolumn używanych do 2 tys do tej Yamahy. Będę wdzięczny za odzew.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Doskonale znamy ten wzmacniacz i jego możliwości. Pomimo swoich lat to w dalszym ciągu dobry produkt, jak za swoje pieniądze. Żeby uzyskać dobre połączenie, musisz wziąć pod uwagę kolumny zrównoważone, nie krzykliwe i mające dobrą dynamikę. 

-Z używanych produktów warto poszukać:

Indianę Line Tesi 561. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-561.html

lub Mission z serii LX 3. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/mission-lx-3.html

W razie pytań służymy pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana Klipsch F1 na Tesi 561 albo LX3 ?? No i dlatgo poźniej branża ma własnie taką opinie na forach :/

Panowie nie ciśniemy swojego na silę. Na litość!

Kolega zdaje sobie sprawę że używki zagrają lepiej a zaproponowane modele to co najwyżej konkurencja dla F1.

Yamahama, AS 700 uciągnie F3 albo Missiony ale M35i. Tu basu Ci nie braknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...