Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny do 1600 zł


adixon371

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No ale jak przyjechał sprzęt audio pisałeś że jedna kolumna coś źle gra i przy nacisku słychać tarcie teraz wszystkie trzą i co jest nagle ok 

To ja już nie wiem co tam jest źle czy dobrze

Chyba można podjechać do lekarza żeby sprawdzić te objawy co piszesz
 

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adixon371 napisał:

Wybaczcie jestem pochopnym człowiekiem, raczej to ze strachu, ale myliłem się, tarcie jest wyłącznie na dole, tarcie jest przy nacisku na każy bok, na nacisku centralnym nie ma żadnego tarcia

No wlasnie juz mialem pisac "co to znaczy na dole"???

Tak przypuszczałem ze nie dotykasz centralnie! Uwierz mi calkiem niedawno byłem u znajomego u ktorego wlasnie wystepowalo tarcie nawet jak byla przełożony nacisk centralnie. 

Moim zdaniem problemem moze byc rowniez uszkodzenie obudowy. Moze sie rozszczelniło delikatnie albo np. Wręga wzmacniajaca "puściła" i rezonuje.... a Wydaje się że to od przetwornika, bo "zbiera" wówczas "te" smieci poprzez kosz i tył membrany.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adixon371 napisał:

Przepraszam z góry za zamieszanie, głośnik niskotonowy, który był uszkodzony występowało tarcie i to duże większe niż w tym, który przyszedł oraz tamtym działającym. Tak nie dotykałem centralnie, tylko głównie na dole, przepraszam za głupote jestem strasznym laikiem w temacie audio

To wymień ten co przyszedł i oceń dźwięk!

p.s nie możesz wszystkiego wiedzieć z temacie audio nie ma takich osób każdy czegoś codziennie się uczy 😉

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 29.07.2020 o 20:36, Bartek_86 napisał:

To bardziej do bi-wiringu jest a nie do podpięcia dwóch par kolumn :D zresztą kto podpina dwie pary różnych kolumn na raz :)  a jeżeli autor jednak by chciał podpiąć dwie pary TYCH SAMYCH KOLUMN to impedancja ich nie może być niższa niż 8 ohm

@Bartek_86 czyli jeżeli chciałbym podłączyć subwoofer do tego zestawu to głośnik w nim musi mieć impedancje 8 ohm? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz o podłączeniu subwoofera pasywnego to odpuść temat, bo to nic nie wniesie a tylko obciąży Ci jeden z kanałów wzmacniacza (lub dwa kanały jeżeli będzie 2-cewkowy lub  2-głośnikowy) głośnik do przenoszenia niskich częstotliwości musi dostać sporo mocy od wzmacniacza.
A jeżeli myślisz o subwooferze aktywnym to kupujesz jaki tylko Ci się podoba, lub dla Ciebie dobrze gra :) warunek taki że musi mieć stereofoniczne wejście RCA (wtedy podpinasz go do gniazd PRE-OUT we wzmacniaczu) lub wejście (hi-input) tego drugiego nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartek_86 napisał:

Jak myślisz o podłączeniu subwoofera pasywnego to odpuść temat, bo to nic nie wniesie a tylko obciąży Ci jeden z kanałów wzmacniacza (lub dwa kanały jeżeli będzie 2-cewkowy lub  2-głośnikowy) głośnik do przenoszenia niskich częstotliwości musi dostać sporo mocy od wzmacniacza.
A jeżeli myślisz o subwooferze aktywnym to kupujesz jaki tylko Ci się podoba, lub dla Ciebie dobrze gra :) warunek taki że musi mieć stereofoniczne wejście RCA (wtedy podpinasz go do gniazd PRE-OUT we wzmacniaczu) lub wejście (hi-input) tego drugiego nie polecam.

Myślę raczej żeby zabawić się w DIY, bo nie widzę żadnych satysfakcjonujących mnie subwooferów, wezmę jakiegoś stxa i dorobię do niego skrzynie i dorzucę jakiś wzmacniacz np tda7294, jego moc powinna sumować się z mocą kanału jeżeli dobrze rozumiem, więc wtedy głośnik musi posiadać impedancje 8 ohm, tak?

Chyba, że są jakieś lepsze firmy, na które mógłbym zwrócić uwagę bo swoją drogą, to nie znalazłem zbyt wielu sklepów gdzie mógłbym takowe głośniki niskotonowe kupić, może ktoś z forumowiczów był by w stanie poradzić coś lub przekierować do odpowiedniego arytukułu

Edytowano przez adixon371
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, adixon371 napisał:

Myślę raczej żeby zabawić się w DIY, bo nie widzę żadnych satysfakcjonujących mnie subwooferów, wezmę jakiegoś stxa i dorobię do niego skrzynie i dorzucę jakiś wzmacniacz np tda7294, jego moc powinna sumować się z mocą kanału jeżeli dobrze rozumiem, więc wtedy głośnik musi posiadać impedancje 8 ohm, tak?

Heh dobre :D
jakiś stx, jakaś skrzynia, i kostka tda
Powiem Ci tak jak nie projektowałeś nigdy kolumn i się tym nie bawiłeś to odpuść sobie...  a jak jesteś uparty to prześledź DIYaudio czy elektrodę i próbuj z gotowcami forumowiczów innej opcji nie widzę. O co Ci chodzi z tą impedancją 8 ohm?? :D
1. Jeżeli podpinasz subwoofer aktywny to impedancja nie ma żadnego znaczenia i nie powinna Cię interesować :)
2. Jeżeli budujesz własną konstrukcje (subwoofera aktywnego) to impedancje dobierasz tak aby wydobyć max możliwości ze wzmacniacza który tam wsadzisz, do tego dochodzi dobroć głośnika qts jak i jego spl, potem sam projekt skrzynki.. naprawdę odpuść sobię..
3. moc subwoofera musi być MINIMUM 2 krotnie większa niż łączna moc wzmacniacza którym zasilasz fronty (przykładowo masz wzmacniacz 2x60Wat) to wzmacniacz subwoofera musi mieć co najmniej 200Wat do tego dobrany odpowiedni woofer, obudowa otwarta, zamknięta, labirynt, bandpass itd..

Jak już bardzo chcesz więcej basu to kup jaki używany starszy model i tyle (a jak to zagra to już nikt Ci nie powie) na 90% w pierwszych dniach będziesz zadowolony a później będzie Cię tylko męczył..  dobrać woofer do frontów i zgrać to jakkolwiek to też sztuka.. 

Jedyna racjonalna porada to zakupić inne kolumny takie które zagrają lepiej dołem a nie bawić się z wooferami ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bartek_86 napisał:

Powiem Ci tak jak nie projektowałeś nigdy kolumn i się tym nie bawiłeś to odpuść sobie...  a jak jesteś uparty to prześledź DIYaudio czy elektrodę i próbuj z gotowcami forumowiczów innej opcji nie widzę. O co Ci chodzi z tą impedancją 8 ohm?? :D
 

Prześledzić będę musiał naprawdę sporo, w tej chwili moja wiedza jest mówiąc delikatnie "niewystarczająca", z tą impedancją to usiadło mi w głowie, że druga para kolumn musi mieć identyczną impedencję, dobiegłem juz kiedyś z jakiego powodu,

i już chyba doszło do mnie, że taki osobny głośnik podłączony pod 2 kanał nie byłby łączony jak kolumny równolegle, więc jego impedancja by się nie zmieniła, przepraszam z góry za głupote

39 minut temu, Bartek_86 napisał:

Heh dobre :D
jakiś stx, jakaś skrzynia, i kostka tda
Powiem Ci tak jak nie projektowałeś nigdy kolumn i się tym nie bawiłeś to odpuść sobie...  a jak jesteś uparty to prześledź DIYaudio czy elektrodę i próbuj z gotowcami forumowiczów innej opcji nie widzę. O co Ci chodzi z tą impedancją 8 ohm?? :D
1. Jeżeli podpinasz subwoofer aktywny to impedancja nie ma żadnego znaczenia i nie powinna Cię interesować :)
2. Jeżeli budujesz własną konstrukcje (subwoofera aktywnego) to impedancje dobierasz tak aby wydobyć max możliwości ze wzmacniacza który tam wsadzisz, do tego dochodzi dobroć głośnika qts jak i jego spl, potem sam projekt skrzynki.. naprawdę odpuść sobię..
3. moc subwoofera musi być MINIMUM 2 krotnie większa niż łączna moc wzmacniacza którym zasilasz fronty (przykładowo masz wzmacniacz 2x60Wat) to wzmacniacz subwoofera musi mieć co najmniej 200Wat do tego dobrany odpowiedni woofer, obudowa otwarta, zamknięta, labirynt, bandpass itd..

Jak już bardzo chcesz więcej basu to kup jaki używany starszy model i tyle (a jak to zagra to już nikt Ci nie powie) na 90% w pierwszych dniach będziesz zadowolony a później będzie Cię tylko męczył..  dobrać woofer do frontów i zgrać to jakkolwiek to też sztuka.. 

Jedyna racjonalna porada to zakupić inne kolumny takie które zagrają lepiej dołem a nie bawić się z wooferami ;)

 

jakaś skrzynia miałem raczej na myśli projekt jakiejś skrzyni, zapewne skorzystał bym z gotowego projektu, no ale nie wyraziłem się zbyt jasno, wzmacniacz też musiałbym jakiś poszukać konkretny, co do wielu parametrów i reszty to bede musiał się sporo podszkolić;

dziękuję za poradę, lecz raczej wstrzymam się z kupnem i pomyślę, czy nie lepiej jednak zmajsterkować coś samemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RLC napisał:

@adixon371 możesz też zmienić ustawienie kolumn polataj z nimi po pokoju dołóż basu na potencjometrze. A tak w ogóle to co ci nie pasuje w dźwięku. Jak z akustyką pomieszczenia? Może jakieś zdjęcia wrzucisz?

Ogółem bass jest spoko, brzmi fajnie, ale brakuję mi "porządnego kopnięcia", takiego trochę wyróźniającego się basu, ja rozumiem, że nie każdy to lubi, ale jestem akurat zwolennikiem mocnego basu.

A druga sprawa to przeniesienie się do większego pokoju 20m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w jakim pomieszczeniu (metraż) grał zestaw. Jak daleko siedzisz od sprzętu? Masz dywan zasłony regał z książkami to pomaga w akustyce. Może potrzeba zmienić kolumny na bardziej basowe.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC napisał:

Wcześniej w jakim pomieszczeniu (metraż) grał zestaw. Jak daleko siedzisz od sprzętu? Masz dywan zasłony regał z książkami to pomaga w akustyce. Może potrzeba zmienić kolumny na bardziej basowe.

W tamtym pokoju było około 10m2, teraz będę przenosił się do 19/20m2. W którym są dywany, a szafy raczej są zwyczajne, zamykane. Może to ma jakieś znaczenie, ale ściany nie są murowane, raczej są to płyty OSB.

Co do wymiany kolumn na bardziej basowe, to audiofilem w żadnym stopniu nie jestem, mogę stracić trochę na jakości w zamian za uzyskanie porządnego łupnięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...