Skocz do zawartości

Jaki amplituner do głośników od kina domowego ?


Adam K

Recommended Posts

Witam.  Proszę o poradę bo jestem zielony w temacie,  jaki amplituner będzie pasował do głośników kina domowego Panasonic SC-BT100   tutaj link do specyfikacji: https://shop.panasonic.com/support-only/SC-BT100.html  .  Obecny  odtwarzacz (amplituner ?) Panasonic zaczął  szwankować (raz się włączy, raz nie, czasem przyciski nie działają) a głośniki dla mnie mają akceptowalną jakość dźwięku i wielkości.   Chodzi mi o coś markowego, dobrej jakości,  a jednocześnie nie bardzo drogiego (używane też wchodzi w grę). Z kina domowego (dvd blu ray) w ogóle nie korzystam, zestaw jest podłączony do dekodera i laptopa.   Aha , przewody głośników mają zakończenia takimi wtykami  https://forum.audio.com.pl/uploads/monthly_2019_12/A6E3F467-BE90-42A2-B6BA-3D27C883EDB3.jpeg.06e3606472732923d0f857a67bac39db.jpeg   (podaje dlatego bo nie widziałem takich wejść w amplitunerach i zastanawiam się jak to podłączyć, jakie wtyki ?)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.  Zdecydowałem to wymienić na  zestaw Pylon Pearl 27 + Onkyo TX-NR686  🙂  . Mam nadzieję że różnica na plus będzie duża .  Czy waszym zdaniem amplituner z tego linku https://allegro.pl/oferta/amplituner-onkyo-tx-nr686-czarny-9520867662 który ma pękniecie na obudowie jest warty zaoszczędzenia 3 stówek . ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego od początku źle podszedłeś do sprawy bo pisałeś nam amplitunerach kina domowego. W takim razie jeżeli szukasz amplitunera no to masz do wyboru Yamaha 602 albo Onkyo 8250. jeżeli możesz dołożyć albo nie potrzebujesz funkcji sieciowych to do wyboru masz jeszcze Yamaha 803 albo amplitunery Cambridge. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

No to kolego od początku źle podszedłeś do sprawy bo pisałeś nam amplitunerach kina domowego. W takim razie jeżeli szukasz amplitunera no to masz do wyboru Yamaha 602 albo Onkyo 8250. jeżeli możesz dołożyć albo nie potrzebujesz funkcji sieciowych to do wyboru masz jeszcze Yamaha 803 albo amplitunery Cambridge. 

Ale przecież RN 803 to ma funkcje sieciowe itp. Chyba za szybko chciałeś coś innego napisać :)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet do ok 4   4,5 tys  .  Pisałem wcześniej  że mam kino domowe panasonic w którym nie działa amplituner i chciałem do tych głośników dobrać amplituner. Napisaliście że wszystko jest do wywalenia i nie ma sensu się tym bawić. Więc po krótkich poszukiwaniach znalazłem dla siebie zestaw stereo z głośnikami Pylon Pearl 27. 

Zestaw będzie służył do słuchania muzyki , oglądania filmów.  Zależy mi na dobrej jakości odsłuchu muzyki  (głównie rock, trochę house, pop, słucham też dużo stacji radiowych )  , salon ma ok 33 m2 (bardzo wysoki sufit ponad 3 metry) .  Zależy mi na czymś bezpiecznym.  Raczej nie planuję jeździć na odsłuch i sprawdzanie głośników (chociaż wiem że, to by mi dużo dało). 

Jak macie jakieś propozycję to chętnie wysłucham !   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, ludzie, ale po co od razu każecie wyrzucać sprawny sprzęt, jeśli odpowiada on pytającemu?

Głośniki podłączysz do dowolnego amplitunera. Odcinasz końcówkę, rozdzielasz żyły kabla i możesz wpiąć do gniazd głośnikowych.

Na głośnikach powinno być napisane, jaką mają impedancję. Żeby nie było niespodzianki, że mają np. 2 omy.

I jeszcze jedna istotna sprawa. Czy subwoofer jest aktywny, czy pasywny w tym zestawie? Czy oprócz amplitunera podłączasz go jeszcze do gniazdka, czy idzie do niego tylko jeden kabel? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer pasywny nie ma zasilacza idzie tylko jeden kabel. Ale Teraz, jak zacząłem czytać o sprzęcie audio , to stwierdziłem że tego Panasonica należałoby jednak całkiem wymienić  🙂 Także decyzja podjęta, kupujemy cały zestaw stereo ! Piszcie co wg. was mam kupić ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 19:37, Miras23 napisał:

Ale przecież RN 803 to ma funkcje sieciowe itp. Chyba za szybko chciałeś coś innego napisać :)...

Wypowiedź odnosiła się do modelu Cambridge.

10 godzin temu, Adam K napisał:

Jeszcze zapomniałem dodać że nie mogę za bardzo odsunąć od ściany głośników i zastanawiam się czy bas reflex który jest w heco z tyłu będzie dobrym wyborem. Pylon Pearl 27 mają bas  reflex z przodu a to chyba lepiej ? 

no nie do końca właśnie to jest taki mit powielany na forach ale to czy kolumna będzie grała dobrze stojąc blisko ściany nie oznacza gdzie ma wykonany wylot powietrza. 

Pearl 27 to ciekawa konstrukcja. Fajne a tanie to także heco victa 702

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...