Skocz do zawartości

Kolumny stx czy yamaha


Maciej Maroń

Recommended Posts

Witam, jestem zielony w temacie ,proszę więc o radę .Posiadam kolumny stx electrino 150 i amplituner denonn AVR-X520BT ale gra to moim zdaniem trochę za słabo , planuję zmienić kolumny na stx electrino 250, ale mam dylemat ponieważ u znajomego słuchałem kolumn Yamaha ns 555 i grają pięknie , co byście polecili ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak mam to rozumieć  to dobrze że ma te przetworniki czy nie ?  ( jestem prawdziwym laikiem ) , twoim zdaniem które kolumny są lepsze electrino 250 czy yamaha ns 555. Dodam. Jeszcze że amplituner wybrałem ze względu na wygląd wizualny , a wzmacniacze w tej kwocie wyglądają jak z epoki "kamienia łupanego". Czy ten amplituner jest aż tak tragiczny?

 

Edytowano przez Maciej Maroń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha robi bardzo dobrą elektronikę ale kolumny są takie sobie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą STX Electrino 250, które zagrają swobodniej, melodyjniej względem Electrino 150. Pamiętaj jednak, że masz podstawowy model amplitunera, który jest sporym ograniczeniem dla kolumn. Jeśli miałby to być znowu amplituner to szukaj Yamaha RN602. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Q21 napisał:

Yamaha robi bardzo dobrą elektronikę ale kolumny są takie sobie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą STX Electrino 250, które zagrają swobodniej, melodyjniej względem Electrino 150. Pamiętaj jednak, że masz podstawowy model amplitunera, który jest sporym ograniczeniem dla kolumn. Jeśli miałby to być znowu amplituner to szukaj Yamaha RN602. 

Bardzo dziękuję za porady .Narazie zmienię kolumny na 250 , a za jakiś czas amplituner , ponieważ trochę wykracza za mój budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

Yamaha robi bardzo dobrą elektronikę ale kolumny są takie sobie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą STX Electrino 250, które zagrają swobodniej, melodyjniej względem Electrino 150. Pamiętaj jednak, że masz podstawowy model amplitunera, który jest sporym ograniczeniem dla kolumn. Jeśli miałby to być znowu amplituner to szukaj Yamaha RN602. 

A czy w grę wchodzi tylko taki amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzedam swoje kolumny electrino , myślałem że na innym Ampli wyciągnę z nich trochę więcej basu niestety nie (dziś sprawdzałem na jakimś Kenwood) . Mój plan jest taki że chcę kupić kolumny Yamaha ns 555 , sprzedać także ten Ampli Denona i kupić wzmacniacz , czy mógł by ktoś podpowiedziec jaki ? Mój budżet to około 1000zł . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

 

??

Rozdwojenie jaźni? No to bierz STX 250 i amplituner. Do 1200 znajdziesz amplituner stereo używany. RN 602 czy Onkyo 8250

Hehe chyba coś w tym jest ,a na poważnie zmieniłem zdanie ponieważ wszędzie gdzie czytałem to piszą że stx 250 grają bardzo melodyjnie , a ja chciał bym trochę więcej basu . Brzmienie tych ns 555 właśnie jest  basowe .

To jest mój pierwszy tego typu sprzęt 

Yamaha rn 602 najtańsza używana za 1600 bodajże 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Tak. NS 555 gra bardziej basowo. Po ile je masz może znajdziemy coś lepszego? Basowego

Uzywany dostaniesz taniej. Teraz przy pandemii ceny używanych też poszły do góry. To się zmieni.

1200 zł , mam plan taki chce sprzedać moje stx 150 i amplituner , kupić na 555 albo coś co doradzicie i jakiś wzmacniacz całkowity budżet który będę miał to 2200 na wszystko 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...