Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wita mam wielki problem ponieważ mam zamiar kupić słuchawki 5.1 do kompa.Niby nic ale proszę uwierzcie mi że szukałem na necie i tylko większy mętlik mam w głowie!!! icon_sad.gif Dużo gram głównie fpp (Call of Duty 2 a i 4 czasami) muzyki też słucham nie mało a filmy oglądam często. Na zestaw głośników nie ma warunków!!! A nie ma to jak 5.1 icon_smile.gif Słuchawki muszą mieć mikrofon! Kwota przeznaczona na słuchawki to około 250-350zł. Karta muzyczna to BĘDZIE Sound Blaster Audigy 2 ZS ,szukałem i w tej cenie (chodzi o używaną) z tym co ta karta oferuje nie ma co się zastanawiać nad X-Fi. Audiofilem nie jestem ale ma już dość moich starych wysłużonych słuchawek Philipsa SHM3300 które kupiłem ze względu na mikrofon. A i zintegrowany Relatek no cóż wszyscy wiedza jak gra i nawet przeciętne karty dzwiękowe oferują lepszy dzwięk. Na samym początku myślałem o Lognetmedia Aero 5.1, wszędzie pisali jakież to one nie są warte tych małych pieniędzy i że 5 lat gwarancji. Aż tu nagle zjechali je fachowo w Tygodniku Komp. że strach ( http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4570 ) Na waszym forum też znalazłem nie pochlebne opinie na ich temat, więc dałem sobie spokój. Pomyślałem też o słuchawkach Zalmana Surround 5.1 "Theatre 6". Ale i one też nie wszędzie cieszą się uznaniem a i producent w tej dziedzinie nie jest obyty ( http://twojepc.pl/artykuly.php?id=zalman_5_1_phone ) Następnie pomyślałem o słuchawkach Barracuda HP-1 ale co do tych słuchawek ma mieszane uczucia ( http://www.forum.wiaderko.com/dyskusje-o-s...dla-graczy.html ) Poza tym testem gdzie również opisane są Areo 5.1 (pozytywnie oczywiście) niewiele mogłem znalezć (był jeszcze jeden test ale odnośniki po rusku a opinia końcowa też nie ciekawa). Tak na marginesie to marze o Sennheiserach ale nie orientuję się czy mają dostępne słuchawki 5.1 a jeśli nawet to pewno nie w tym przedziale cenowym icon_sad.gif Oglądałem też Sharkoon Cosmic 5.1 no i opinia końcowa też na nie (http://www.frazpc.pl/artykuly/471/Blizej/dzwieku/sluchawki/51/i/nie/tylko ) Zaciekawiły mnie natomiast słuchawki SteelSound 5H v2 które to mają naprawdę przyzwoite osiągi( http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=53 ). Firma dobra, opinie też tylko mam jedno pytanie. Napisali że te słuchawki oferuję dzwięk 7.1 ale przy użyciu karty dzwiękowej w którą to wyposażone są słuchawki. Słuchawki mażna też kupić bez owej karty ale czy w tedy zagrają na mojej karcie w kompie też w systemie 7.1??? Ostatnie słuchawki które też przyciągnęły moją uwagę są GameCom 777 firmy Plantronics( http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Slucha...aczy-13565.html ). Co do tych słuchawek nie mogłem znalezć jednak żadnych konkretnych testów. Są to słuchawki pierwsze na świecie z certyfikatem Dolby, w miarę nowe i może dlatego. Wstępne opinie i recenzje są pozytywne ale! Te słuchawki tak jak i SteelSound 5H v2 są wyposażone w kartę dzwiękową która to ma wyjscie Usb!!! Jak to się ma do jakości?? Może lepiej podłączyć bez karty z kompletu tylko do mojej Audigy??? I jeszcze jedna ważna kwestia odnośnie tych słuchawek, oferują dzwięk w systemie 5.1 ale mają tylko dwa jacki w czym jeden to mikrofon!!!! Może tak być czy nie ?? Wszystkie słuchawki mają trzy jacki a tu mamy dwa!!!??? A może nie ma sensu rozglądać się za takimi słuchawkami bo jest to tylko chwyt marketingowy i dzwięk przestrzenny nie jest zadowalający i może wystarczą zwykłe stereo??? To by było na tyle. Przepraszam że się tak rozpisałem ale wyczerpałem cały mój temat. Proszę o fachową poradę a nie linki odsyłające do jakiś testów które nie muszą być poprawne (np Areo) i czasami nic konkretnego nie mówią. Najbardziej interesuje mnie ostatnia para. Reszta słuchawek jak i testy są w miarę stare a nowych jak na lekarstwo. Nie znaczy to że je przekreślam. Otwarty jestem również na nowe propozycje zwłaszcza ludzi którzy posiadają i używają takich słuchawek. Proszę nie zwracać uwagi na błędy icon_biggrin.gif . Z góry wielki THX za rady i pomoc!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje, niestety. Ja też nie znam tych wszystkich firm, ale tylko takie znalazłem. Ale widziałem na tym forum że pisaliście o słuchawkach oferujących taki dzwięk więc mam jeszcze dwa pytania. Czy zakup takich słuchawek ma sens, czy lepiej kupić jakieś markowe stereo (Sennheiser icon_smile.gif ) a mikrofon np. na clipsie sobie jakiś sprawić!!!??? Czy taki kompromis jak słuchawki 5.1 to nie jest tylko wymysł (póki co) marketingowy!? A drugie pytanie co do tych jacków w ostatnich słuchawkach. Można dzwięk w systemie 5.1 wypuścić z jednego jacka??? To tyle za odpowiedzi wielkie dziękuję!!!! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (sorry za znaki). Rzeczywiscie, Sennheiser wypuscil sluchawki dla graczy Sennheiser PC 350 Gaming PC-Headset, w cenie od ok. 550pln, ale na Twoim miejscu, kupilbym sluchawki Speedlink Medusa 5.1, ponizej link, cena 184pln:

http://www.karen.pl/komputronik.php/produc...er_Edition.html


uzywam tych sluchawek od ponad 3 lat glöwnie w grach sieciowych, na Soundblaster x-fi i kompie z bardzo wysokiej pölki. efekty przestrzenne 5.1 jak na te cene - rewelacja. naprawde polecam. podläczenie z kartä dzwiekowä przez 3 mini jack (front, surround,sub i centr.), mozliwosc regulacji glosnosci dla kazdej pozycji na pilocie znajdujäcym sie na kablu. Pomijam recenzje i testy tych sluchawek, pisze z wlasnego doswiadczenia. Polecam i na pewno nie bedziesz zalowal.

Szukasz sluchawek do gier komputerowych w okreslonym przedziale cenowym, dlatego nie pisze nic na temat zestawöw jak Beyerdynamic Headzone Game (2000 euro), ktöry naprawde "powalil mnie na kolana" icon_smile.gif))). Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba masz racje, niestety. Ja też nie znam tych wszystkich firm, ale tylko takie znalazłem. Ale widziałem na tym forum że pisaliście o słuchawkach oferujących taki dzwięk więc mam jeszcze dwa pytania. Czy zakup takich słuchawek ma sens, czy lepiej kupić jakieś markowe stereo (Sennheiser icon_smile.gif ) a mikrofon np. na clipsie sobie jakiś sprawić!!!??? Czy taki kompromis jak słuchawki 5.1 to nie jest tylko wymysł (póki co) marketingowy!? A drugie pytanie co do tych jacków w ostatnich słuchawkach. Można dzwięk w systemie 5.1 wypuścić z jednego jacka??? To tyle za odpowiedzi wielkie dziękuję!!!! icon_smile.gif



Jesli chodzi o sluchawki Medusa Pro Gamer 5.1 na pewno nie jest to chwyt marketingowy, jak na te cene, wykonanie oraz efekty przestrzenne sä wg. mnie rewelacyjne. Sluchawki te wykorzystujä 8 wbudowanych glosniköw, po 4 na strone, w celu generowania efektöw przestrzennych np. w CoD bardzo dobrze slyszalne jest, z ktörej strony nadchodzi przeciwnik i nie chodzi tylko o lewo - prawo, ale glöwnie przöd - tyl, a takiego efektu na sluchawkach stereo nie osiägniesz. Wiem, bo podläczalem na zmiane robione na zamöwienie Beyerdynamic DT-880 (chwale sie, he,he - ale chce, zebys mial poröwnanie) i ten efekt zanikal. Co do 5.1 z jednego jacka nie jestem pewien, ale raczej nie da rady, chyba, ze posluzysz sie zewnetrznym dekoderem, ale po pierwsze - rosnä koszty, po drugie - nie jestem pewien, czy jest taka mozliwosc, a wynikaloby to ze specyfikacji danej gry. ustawiajäc w grze dzwiek 5.1, sygnal wysylany jest do kazdego z 3 toröw na wyjsciu karty dzwiekowej (front, surround, center i sub) w ten sposöb mam podläczone sluchawki. korzystajäc z jednego gniazda (front), dzwiek stereo musialby byc dekodowany na surround miedzy kartä dzwiekowä a sluchawkami. Chyba troche sie zaplätalem, ale powinienes wiedziec, o co chodzi icon_smile.gif

Tu link do recenzji Medusa Pro Gamer 5.1 (niestety po angielsku):
http://www.techpowerup.com/reviews/SpeedLink/Medusa51/2.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...