Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15k zł


Baldini

Recommended Posts

S4Home: Dzięki 👍   

 Fajnie napisany artykulik. W 100% się z nim zgadzam.

Ogólnie zaczynałem od 7 tys., ale po 20 latach nadszedł czas na zmiany i stwierdziłem, że sobie zaszaleję :) Za następne X lat kto wie, może wskoczę na pułap 30 tys, a może zejdę w dół i wystarczy mi zwykłe radyjko za 400 zł. Wszystko zależy od słuchu. Każdemu z upływem czasu zmienia się słuch. Różne częstotliwości są inaczej odbierane w wieku młodzieńczym, a inaczej w dojrzałym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czekam z niecierpliwością aż kolega @Baldini podzieli się swoimi spostrzeżeniami odnośnie całego zestawu.

Może ktoś z Was drodzy forumowicze miał możliwość przesłuchać Advance Paris MyConnect 150 ?

Póki co nie mam jeszcze czasu na odsłuchy ale od czasu gdy go zobaczyłem to urzekł mnie póki co wyglądem i możliwościami.

Z góry dziękuję za każdą informację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwieku to możesz byc zadowolony. Wzmaki z pod tej firmy brzmią fajnie. Ja bał bym się o awaryjność.

To nie tanie urządzenie. A jednak często szczególnie na zagranicznych portalach pojawiają się co jakiś czas informacje o tych wzmakach i to rożnych modelach.

A pakowanie lampowego PRE + sieci + CD uważam już za przegięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak.

Kolumny dojechały do mnie 7 września. Rozpakowanko, ustawienie w miejscu docelowym i podłączenie.

Gdy nadszedł właściwy czas na słuchanie (jak nikt nie zawracał gitary i można się było skupić na muzyce), to zarzuciłem sobie w pierwszej kolejności utwory, które słuchałem na odsłuchach w sklepie. Z początku obawiałem się, jak to było napisane wcześniej, że dźwięk będzie znacznie inny niż w studio. Ale byłem pozytywnie zaskoczony. Różnica nieznaczna. Basu wcale nie było za dużo, średnica i góra nieznacznie słabsze. Ale to też wynika z innego rozstawienia kolumn. Tutaj mam bliżej siebie i ja jestem też bliżej głośników. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że grają w 90% podobnie jak w studio.

Teraz po 2 tygodniach słuchania zauważam, że dźwięk nabiera masy, szczególnie bas. Staje się bardziej punktowy, lepiej dociążony, ale zarazem jakby delikatniejszy. Nie dudni na "pałę". W średnicy i górze też zaczynam dostrzegać większą selektywność instrumentów, dźwięki są bardziej nasycone. Na dobrych nagraniach można nawet poczuć szarpnięcia w struny,  jak trębacz nabiera powietrza i "spina" policzki podczas grania. W basie też zauważam, że czasami nagranie jest bardziej "skomplikowane" niż to było do tej pory. W większych składach muzycznych można nawet określić, gdzie siedzi muzyk, ale to musi być naprawdę dobre nagranie. Gdybym miał kolumny rozłożone znacznie bardziej na boki, to jestem pewien, że każdemu muzykowi mógłbym podać dłoń, nie trącając tego obok :)

W porównaniu do moich "starych" Avance Omega 505 to znaczna różnica na +. Zaczynam faktycznie odkrywać muzykę na nowo. Nie zdawałem sobie sprawy, że płyt, które słucham od ponad 20 lat, są tak nasączone dźwiękami, których do tej pory nawet się nie spodziewałem, że mogą być.

 

Jeśli chodzi o Advance Paris, to jest to urządzenie o jakie mi chodziło. Ma wszystko na pokładzie, co powinno mieć. Funkcjonalność - bezapelacyjny lider. Ogrom wejść i wyjść. Sterowanie z aplikacji - bajeczne. Jak na razie nic się nie tnie. Nic nie trzeszczy, nie szumi jak nie musi :)

Jedyny minus, to bardzo się grzeje. Muszę zmienić szafkę na nową, aby zwiększyć przepływ powietrza.

Ogólne wrażenia całego zestawu? Jak dla mnie strzał w 10. Warto było jechać na odsłuchy i teraz napawać uszy świetnym brzmieniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij zdjęcia zestawu. Jestem ciekawy jak wyglądają w białym kolorze :)

U mnie minęły już 2 miesiące od zakupu i zawsze jak wyjezdzam co tydzien na 2 dni z domu, to mam to dziwne uczucie, że szkoda mi się rozstawać z moimi Diamondami heh

Jeszcze tylko streamer będę chciał chyba za jakiś czas sprawić, żeby polecieć przez DAC, a nie jak do tej pory przez (tak czy siak bardzo dobrze brzmiący) bluetooth..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czyli jedna MyConnect 150 wylądował. To życze ci aby grał jak najdłużej!

 

Tak. Advance to był punkt wyjścia. W sumie nie za bardzo jest w czym wybierać. Zawsze w którymś urządzeniu czegoś brakuje, a to nie ma DAC-a, a to DAB, a to nie gra po sieci, a to ma za mało wejść itp. Ciężko później rozbudować system. 

 

Kilka fotek, trochę słabych, bo lepszego sprzętu nie mam do foto.

IMG_20200922_180658.jpg

IMG_20200922_180556.jpg

IMG_20200922_132827.jpg

IMG_20200925_074806.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...