Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15k zł


Baldini

Recommended Posts

Witam.

W pierwszej kolejności witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów i fanów słuchania, dobrego słuchania :)


A w drugiej kolejności, jak to zwykle bywa, i każdego prędzej czy później "dopada" konieczność zadawania pytań na forach w celu porad, nakierunkowania na właściwe tory :))


A więc po kolei:
Już od ponad 0,5 roku zaglądam na forum i czytam co nieco. Bałagan w głowie ogromny. Najpierw zaczęło się od pomysłu zmiany mojego obecnego sprzętu stereo: zestaw AMC (wzmacniacz + CD + tuner FM).
Zmiana podyktowana świeckimi możliwościami rozbudowy, a w zasadzie jej braku. Zbyt mała ilość gniazd połączeniowych, co w obecnej dobie rozwoju wszelkiego rodzaju źródeł muzyki, zmusił mnie do sprzedaży zestawu.
I tak po lekturze na różnych forach zrodził się plan zakupu Yamaha 803D + CD + kolumny. Nowy sprzęt musi posiadać:
 - CD
 - radio FM + DAB
 - odtwarzanie po sieci: spotify, tidal itp
 - sporo wejść do podłączenia dodatkowych urządzeń: dekoder z kablówki, komputer/konsola, Blu-ray, dostawka do tv smart box

 i najlepiej jakby składał się z max 2 elementów. Yamaha pasowała idealnie.

Ale po głębszej lekturze już na temat 803D przestała być moim faworytem nr 1 ze względu na nie pasujący charakter brzmienia do moich stylów muzyki, jakie słucham. W którymś wątku na tutejszym forum natknąłem się na Advance Acoustic i75 (prosty wzmak z dużą ilością wejść, więc już dla mnie jest na wielki + ). Po wejściu na stronę Advance znalazłem streamer z CD w jednej obudowie, czyli Advance Paris X-stream 9.
No i w tej chwili pojawił się dla mnie ideał.   2 klocki, które mają wszystko na pokładzie. Opinie w sieci pozytywne, sprzęt do różnych gatunków muzycznych. Ale żeby nie było tak pięknie i prosto stwierdziłem, że dobrym kompanem do X-stream będzie wzmak X-125. Piękny wygląd, większa moc. Poszukałem w sieci najbliższych sklepów, gdzie mógłbym zobaczyć na żywo i ewentualnie umówić się na odsłuchy tego zestawu. Niestety w 4 sklepach, które oferowały Advance dostałem informacje, że w zasadzie to już ich nie posiadają i nie będą ich mieć. Powód: wycofane z produkcji.
No i znowu zaczął się ból d... . I po raz kolejny dzięki Waszemu forum natknąłem się na info, że Advance wypuściło nowość: Advance Paris My Connect 150. Szybki rzut oka na materiały dostępne w sieci i już wiedziałem, że to miłość od 1 wejrzenia :))
Teraz pojawił się kolejny dylemat, jakie dobrać kolumny. Moje Avance Omega 505 zostaną sprzedane. Na nowe kolumny chciałbym przeznaczyć do 6000 za parę + do tego jakieś kabelki głośnikowe.
Głównie słucham muzyki elektronicznej (JMJarre, Vangelis, Kitaro, Laser Dance, Enigma itp), a także różnego rodzaju muzy (George Michael, Shade, Eric Clapton, Rammstein, Bednarek, Nightwish, Scorpions, Ariana Grande, Rihanna, Obywatel GC itd, itd). Żona słucha głównie polskiej muzyki: rocka, popu, Renata Przemyk itp.
Kolumny jakie mam na oku to: Pylon Audio Diamond 25 lub 28 z naciskiem na 28, Polk Audio rti a7, AA Hyperion 4 lub Phoebe 3 plus, Wharfedale Diamond 11.5
Czy takie zestawienie będzie dobre? Pokój mam 25 m2 + połączona kuchnia 8 m2, ale siedziałbym ok 2,5 metra od głośników.
Sprzęt nie będzie pracować w dużym zakresie głośności, już z tego wyrosłem (miałem dawniej zestaw Technicsa + Tonsil Scherzo 350 W, pół osiedla słuchało ze mną muzy ;)  ). Lubię sobie też wieczorami posłuchać w ciszy, na niewielkim poziomie głośności. Wtedy słychać wszelkie szczegóły. Lubię jak bas potrafi sobie wtedy zamruczeć, ale jak trzeba to ma być pier..... :) Jeśli chodzi o średnicę i górę, to lubię (chyba) jak są soczyste, bez metalicznego nalotu.

Czy coś można jeszcze dopisać/zmienić do listy? Oczywiście przed zakupem wszystko będzie poprzedzone odsłuchami. Dlatego chciałbym z grubsza mieć rozeznanie, na co umawiać się do salonów. Szkoda wydać kilkanaście tysięcy i zostawić wszystko przypadkowi.
Proszę o jakieś porady, sugestie. Wymagania mam chyba trochę wygórowane, ale jak to zwykle podczas odsłuchów bywa, człowiek potrafi zaakceptować nawet najmniej wyobrażalny przypadek :)
Z góry dziękuję.

 Pozdrawiam.

Baldini
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RN803d to dobry amplituner mający wszystko oprócz odtwarzacza CD. Niestety ale jeśli chciałbyś uzyskać wyższą jakość brzmienia musiałbyś rozdzielić cały zestaw ale na szczęście jest takie urządzenie jak właśnie Advance Paris MyConnect 150, który posiada tak na prawdę wszystko na czym Ci zależy i w dodatku brzmi rewelacyjnie. Oczywiście nie ze wszystkim i trzeba tutaj dobrze dopasować kolumny. Ze sprawdzonych połączeń z czystym sumieniem mogę polecić Pylon Audio Diamond 28 jeśli cenisz sobie muzykalność i mocniejszy bas, Focal Aria 926 jeśli chciałbyś uzyskać czyste i dynamicznie brzmienie z dużą ilością detali. Hyperion IV zagrają mocniejszą górą i lepszym rozwiązaniem dla nich jest cieplejszy Vincent SV227mk. Rozwiązaniem może być jeszcze Piega Classic 7, które zapewnią szczegółowe i napowietrzone brzmienie z punktowym basem. Najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch, na którym sprawdzimy kilka ciekawych opcji. 

Zapraszam na odsłuch i indywidualną wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek kolegi Krafta.

Bo ja nie był bym taki pewien. On ma Diamondy i generalnie szuka kolumn innych. Wiadomo on jest w gorszej sytuacji bo musiał by sprzedać te i kupić nowy czyli bedzie w plecy. Ty nie musisz ryzykować i odsłuchaj po prostu KEF Q780, Fyne F 502 , Monitor audio Silver 300 czy Dynaudio EMIT 30.

Serio odsłuchaj sam kolumny. To podstawa wyboru abyś ich od razu nie sprzedawał. Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu przypadną do gustu ale większość osób jest pozytywnie zaskoczona. Bardzo często klienci po odsłuchu wybierają właśnie Pylony Diamond, które wygrywają ze znacznie droższymi konstrukcjami. Przede wszystkim należy posłuchać i ocenić. Mamy na stanie mnóstwo kolumn i będzie na prawdę co posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

również przychylam się do zdania, że Advance z Pylonem niekoniecznie musi się dobrze sprawdzić. Basu będzie dość dużo ale kosztem kontroli i reszty pasma. Advance gra dość miękko, dobrze sprawdza się z kolumnami takimi jak Tannoy Revolution XT8F ( lub Precision 6.2 ), Fyne Audio F502, Triangle Borea 09. Jeśli cieplejszego grania to ciekawą propozycją może być Dynaudio Emit 30. Trochę droższe ale bardzo fajne będą włoskie Opera Grand Mezza. To nieduża kolumna podłogowa, ale może naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Pozdrawiam,

Michał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, odsłuch będzie na 100%, na razie robię rozeznanie. 

A na dodatek mam termomodernizację i czekam aż to się skończy (może jeszcze 1 miesiąc) i ruszam na łowy :)

Nad Fyne Audio też się gdzieś natknąłem, dołączam do spisu i lektury jak i pozostałe propozycje. 

 

Są jakieś programy do robienia rzutów? Bo jak co, to mogę zdjęcie wrzucić. 

Edytowano przez Baldini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest że wiekszość firm wycofało się z takiej produkcji all in one amplituner sieciowy z CD a tu taka niespodzianka. Były to urządzenia dośc awaryjne.

Nie wiem jak jest z Advance Acoustic 150 w tym przypadku ale firma także nie należy do liderów niezawodności.

Odsłuchaj, jestem ciekaw Twojego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam na szybko plan pomieszczenia. Wejście jest na całej szerokości pokoju i kuchni. Ściana przy sprzęcie rtv jest niska, ma tylko 125cm wysokości. Tyle tylko, aby zmieścił się tam tv. Odległość od szafki rtv do kanapy to 2m, a więc głowa będzie gdzieś w odległości 2,5 m.

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zastanawiające jest że wiekszość firm wycofało się z takiej produkcji all in one amplituner sieciowy z CD a tu taka niespodzianka. Były to urządzenia dośc awaryjne.

Nie wiem jak jest z Advance Acoustic 150 w tym przypadku ale firma także nie należy do liderów niezawodności.

Odsłuchaj, jestem ciekaw Twojego zdania.

Jak chyba teraz większość sprzętu. Szkoda, że nie macie Advance na stanie. Do Was mam najbliżej na odsłuchy :)

Plan 1.jpg

Plan 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wiesz co no my na razie nie żałujemy. Kolega przyszedł do nas z innego salonu gdzie on był w ofercie i jak na razie to świadomy zabieg. Z czasem zobaczymy. 

Wiem, że tak można zrobić, Wypożyczyć na testy lub kupić już na stałe i do Was podjechać.

 

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Do niczego nie namawiam, dzielę się tylko swoim doświadczeniem w podobnym układzie :)

Ale przy podłogówkach w takim układzie przydałaby się adaptacja akustyczna lub sprzęt z korekcją akustyki.

Jak się mieszka w bloku, to trzeba być elastycznym. Żonka za rok wymyśli przemeblowanie, sprzęt pójdzie na inną ścianę i monitory się nie sprawdzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i jestem po odsłuchach i po zakupie .
Ale od początku.

Umówiłem się na odsłuchy.  Wszystko pod dyktando Myconnecta 150, z którego było odtwarzane poprzez Tidal (chyba Hi-Fi, nie pamiętam).

Na 1 ogień do duetu poszły Diamondy 28 i pozostałe kolumny będę porównywał do nich.

Utwory wykorzystane podczas odsłuchu:

1) JMJarre - Industrial Revolution 1, 2, 3 z płyty Destination Docklands 1988
2) JMJarre - Diva z płyty Zoolok
3) Vangelis - Metallic Rain z płyty Direct
4) Vangelis - Nerve Centre z płyty The City
5) Metallica - Nothing Else Matters z płyty Metallica
6) Scorpions - Born to Touch Your Feelings z płyty o tej samej nazwie (składanka The Best z 2017r).
7) Ariana Grande - Break Up With Your Girlfriend, I'm Bored z płyty Thank U,next
8 ) Ariana Grande - Bad Idea z płyty jak wyżej
9) Katy Perry - E.T. z płyty Teenage Dream: The Complete Confection
10) Katy Perry - Who Am I Living For? z płyty j.w.
11) Sade - Paradise z płyty Lovers Live
12) Bednarek - Jestem... z płyty Jestem...
13) George Michel - Spinning The Wheel z płyty Older


Wrażenia słuchowe: bas ładnie schodzący, dobrze kontrolowany, nie zamula, nie rozciągnięty, żywy. Dobra dynamika. Średnica i góra w porządku, nie naprzykrza się, taka uporządkowana. Nic nie wychodzi przed szereg. Na jednym, równym poziomie. Scena ładnie budowana. Spodobało mi się takie brzmienie. Ciepłe.

Następne były Focale Chorus 826. Tutaj bas trochę "delikatniejszy". Wydawało mi się, że taki lekko oswojony, być może lepsza kontrola. Ciężko mi to stwierdzić. Też ładnie schodził. Średnica podobna do Diamondów. Ale za to góra... Soczysta, dźwięczna. Potrafiła być perlista i krystaliczna, w zależności od utworów. W muzyce rockowej spisywała się pięknie. Lecz nie dla mnie takie brzmienie. Podczas podpinania kolumn do Advance uprzedzono mnie, że grają ostro. No i ta góra to potwierdziła. Dla mnie na dłuższą metę męczące. Za bardzo kuły w uszy.

Na koniec zostały podpięte 3 kolumny (niestety nazwy nie zapamiętałem, chyba System Audio Saxo 60). A można by rzecz, że kolumienki. Wielkością były o 1/5, 1/6 mniejsze od pozostałych. Takie skromniutkie. Można je wszędzie umieścić i nie będą rzucać się w oczy. Ale ku zdziwieniu dźwięk miały niewiele mniejszy od pozostałych kolumn. Niestety bas już nie schodził tak nisko. Brakowało mu nieco dynamiki (szczególnie dało się usłyszeć w balladzie Metalliki, tam pięknie wybrzmiewała stopa, tutaj była jakby perkusista walił na pół gwizdka). Pozostałe pasmo, jak dla mnie było na dobrym, przyzwoitym poziomie. Ogólnie było czuć, że jednak są mniejsze i brakowało im dynamiki,
finezji i większej swobody. Po prostu dobre granie.

Chciałem zaznaczyć, że w sumie nie do końca wiedziałem, jakie brzmienie lubię. W salonie umówiliśmy się, że najpierw będą Diamondy, a potem Focale, żeby ustalić w którym kierunku szukać. I to było bardzo dobre posunięcie. To są zupełnie odmienne brzmienia (przynajmniej dla mnie). Po Focalach już wiedziałem czego oczekuję.

Na koniec zaproponowano mi odsłuch Audio Physic Classic 8, ale zrezygnowałem. Cenowo były już ponad zaplanowany budżet. Choć teraz żałuję, że ich nie odsłuchałem. Budżet zawsze można naciągnąć :))) No cóż, czasu się nie cofnie.

W każdym razie zostały zamówione Diamondy 28 w kolorze białym (to jedyne wymagania mojej 2 połówki). One najbardziej przypadły mi do gustu.

Z Advance wróciłem do domu, na Diamondy czekam, aż Pylon zrobi je dla mnie :)


I to by było chyba na tyle. Starałem się tym postem przekazać jak najwięcej informacji z moich odczuć.

Salonowi dziękuję za poświęcony czas, miłą obsługę, wymianę spostrzeżeń, nabycia nowego doświadczenia.

p.s. dla tych, co szukają, a nie mają dobrych salonów w swojej okolicy. Warto było jechać 3h w jedną stronę. Naprawdę warto. Zarezerwujcie sobie 1 cały dzień, może nawet 2, jak ktoś ma dłuższą drogę. Nie piszę teraz pod
kątem tego salonu, w którym byłem. Dotyczy się to wszystkich salonów, gdzie jest wybór sprzętu i możliwość spokojnego odsłuchu bez nacisku, że już wystarczy, bo następny klient czeka i zajmuje Pan/Pani miejsce.
Różnica w graniu jest ogromna i to trzeba osobiście usłyszeć. Nikt nie wybierze dla nas tak dobrze jak my sami. Jedyne czego można żałować, to to, że budżet jest zawsze za mały :)


Pozdrawiam.

 

Edytowano przez Baldini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo dobry wybór. Nie wiem jak Advance, ale Pylonami sam byłem bardzo mocno zaskoczony i od tygodnia posiadam D28 w zestawieniu z Audiolabem 6000a.

To bardzo wszechstronne kolumny. Odsłuchiwałem np. Fyne f501, Tannoye xt 6f i przy tych kolumnach czasami w ogóle nie słyszałem basu (sic!), a góra mnie kłuła w uszy tak, że musiałem szybko od nich uciekać.

Dopiero po odsłuchu Diamondów D25 wiedziałem, że to jest brzmienie, jakiego oczekuję. Pierwsze kolumny, które zagrały naprawdę fajnym i soczystym basem, który przy elektronice potrafi huknąć, a i przy rocku i metalu pokazać pazur. Ostatecznie zdecydowałem się na D28 i co mogę powiedzieć... z brzmienia jestem bardzo zadowolony. No i wyglądają fenomenalnie, ale ja mam akurat wykończenie olejowoskiem. Są duże i ciężkie no i ten skośny profil robi robotę. I do tej pory w całym mieszkaniu pachnie drewnem  :)

Będzie Pan zadowolony. Czekam na reckę z domowych odsłuchów.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Advance jestem mega zadowolony. Mam wszystko w 1 klocku i w zasadzie niekończące się możliwości podłączania kolejnych źródeł. Na plus na pewno też przemawia, że nie muszę dokupować kabelków audio. Zostały do kupienia tylko głośnikowe.

Na Pylonki muszę poczekać. Fabryka ma 21 dni roboczych na zrealizowanie zamówienia. Na razie odsłuchuję na moich wysłużonych Avance Omega 505.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Baldini napisał:

Z Advance jestem mega zadowolony. Mam wszystko w 1 klocku i w zasadzie niekończące się możliwości podłączania kolejnych źródeł. Na plus na pewno też przemawia, że nie muszę dokupować kabelków audio. Zostały do kupienia tylko głośnikowe.

Na Pylonki muszę poczekać. Fabryka ma 21 dni roboczych na zrealizowanie zamówienia. Na razie odsłuchuję na moich wysłużonych Avance Omega 505.

Cudne to Adyance, także nad nim się zastanawiałem, jeszcze nie odpuszczam. Zniechęciło mnie jedynie to /tłumaczenie Google/ :

Podczas odtwarzania z lokalnie podłączonego urządzenia pamięci masowej (dysk twardy, pamięć USB) istnieje kilka ograniczeń. Mój dysk SSD o pojemności 1 TB z adapterem USB i ponad 900 GB danych muzycznych z MP3 do HiRes, z których korzystałem już na różnych innych urządzeniach, nie został rozpoznany przez Advance pomimo wymaganego formatowania FAT32. Działała tylko mniejsza pamięć USB o pojemności 64 GB z tylko plikami MP3. Ale muzyka przechowywana na nim w różnych folderach jest wyświetlana w aplikacji tylko w kolejności alfabetycznej i bez sortowania folderów. Ponadto z ograniczonymi metadanymi. Wyświetlana jest tylko nazwa pliku.

W przeciwieństwie do urządzeń takich jak Auralic, które skanują nośnik danych USB i tworzą własną bibliotekę treści ze wszystkimi metadanymi (w tym grafiką okładki), Advance traktuje nośnik USB tylko jako dysk zewnętrzny, którego dane można przeglądać jako rodzaj przeglądarki plików można uzyskać dostęp. Krótko mówiąc, funkcja pamięci USB najlepiej nadaje się do podłączania listy odtwarzania na imprezę i odpuszczania jej. Ale niewiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 12:37, Baldini napisał:

Teraz pojawił się kolejny dylemat, jakie dobrać kolumny. Moje Avance Omega 505 zostaną sprzedane. Na nowe kolumny chciałbym przeznaczyć do 6000 za parę

Wiesz co zabierz swój wzmacniacz i te avance omega 505 do salonu. Odsluchaj je w tamtejszej akustyce a następnie zmien na inne kolumny bo moze sie okazac ze nowe nie maja startu do Twoich! Da Ci to obraz Twojego systemu w "obcym" pomieszczeniu inaczej porownania mozna o kant d.... rozbic! Oczywiscie najlepsze pprownania u siebie w domu.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2020 o 11:11, kacper.kaps napisał:

Będzie Pan zadowolony. Czekam na reckę z domowych odsłuchów.

Oby sie nie okazało ze w domu to nie to samo... co w salonie. Gdy kupowałem moj system mieszkałem w innym pomieszczeniu i po kupnie domu ciekaw bylem czy dzwiek sie nie popsuje. Na szczescie kilka m² wiecej poprawiło to i owo. Pomieszczenia sa rozne i roznie w nich brzmią te same systemy.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiesz co zabierz swój wzmacniacz i te avance omega 505 do salonu. Odsluchaj je w tamtejszej akustyce a następnie zmien na inne kolumny bo moze sie okazac ze nowe nie maja startu do Twoich! Da Ci to obraz Twojego systemu w "obcym" pomieszczeniu inaczej porownania mozna o kant d.... rozbic! Oczywiscie najlepsze pprownania u siebie w domu.

Kolumny już zamówione, jak pisałem wcześniej. 505 na pewno nie dorównają Diamond 28, bo para kosztowała mniej niż jedna kolumna 28 😁. A i też już mają swoje latka.

Przyjadą Diamondy to zrobię sobie test z moimi Omegami. Będzie ciekawie 😷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Na początku na pewno będziesz za dowolony. Jak wspominam Diamond to najlepsza seria Pylona. Oby po prostu Twoje pomieszczenie wraz z systemem spasowało do Siebie i zachwyt nie mijal. Tego Ci zycze.

Zawsze tak jest. 😄 Z biegiem czasu szuka się lepszego dźwięku, tego "magicznego" grania. Każdy zaczynał od sprzętu do 1000 zł. Apetyt rośnie w miarę doświadczenia i a także od zasobności portfela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...