Skocz do zawartości

Dźwięk do mieszkania


Zeldor

Recommended Posts

Witam,

Szukam sprzętu do dobrego dźwięku do nowego mieszkania. Do tej pory miałem tylko Sonosa Play:5, ale pierwszej generacji. Przy całym zamieszaniu postanowiłem dalej nie ryzykować w to pieniędzy i kupić nowy zestaw.

Po przeczytaniu trochę tematu skłaniam się ku stereo, a nie kino domowe.

Zastosowanie: 60% muzyka (90% Google Music, 10% gramofon Denon), 30% filmy (w 90% netflix z telewizora Sony z Android TV), 10% xbox.

Muzyka: głównie klasyczna i metal

Pomieszczenie: Salon 29m2, kształt prostokąta, nie jest zamknięte - połączone dalej z holem i kuchnią bez drzwi. Mieszkanie w kamienicy, więc muzyka nie byłaby słuchana za głośno - i głośniki na ścianie dzielonej (ale ściana wyłożona kaflami). Podłoga drewniana, słuchanie głównie z kanapy i fotela blisko zestawy, na podłodze obok dywan [ale tylko mały kawałek pokoju].

Co byłoby najlepsze do tego? Czy jest sens myśleć o dodawaniu potem głośników i kupowanie np. Yamahy Musiccast na dodatkowe satelity i ewentualnie multiroom?

Myślałem nad kupnem Heco Aurora 700 [2900zł za parę] + SVS SB12-NSD [2000zł] + coś do grania (co?), z podłączonym tv, konsolą i gramofonem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci subwoofer do zestawu stereo?

Myślę że same Aurora 700 wystarczy do takiego pomieszczenia. Będzie miało to Aurora 1000 w tym budzecie. Subwofer mimo że konstrukcją zamknieta no będzie się deczko odznaczał w tym połączeniu.

Dołóż do wiekszych kolumn  lepszego amplitunera jak Yamah RN 803 albo Onkyo 8390.

Albo wzmacniacz AS 701 / Cambridge CXA 61 czy Cyrus ONE

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny o pełnym i soczystym brzmieniu. Masz w tym przypadku solidną podstawę basową i wstrzymałbym się z zakupem subwoofera. Zawsze zdążysz go dokupić jeśli będziesz chciał go jeszcze więcej. Jesli chodzi o wzmacniacz to widziałbym 2 opcje: amplituner Yamaha RN803d, który zapewni dynamiczne brzmienie z pełną obsługą sieci lub klasyczny wzmacniacz stereo taki jak Cyrus One lub Audiolab 6000a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny obraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sub wydawał mi się na tyle oczywisty, że nie zastanawiałem się nad opcją bez niego.

Aurora 1000 jest dużo lepsza? W sumie różnica cenowa to około 800zł tylko.

Czy branie wzmacniacza + streamera zamiast ampa ma jakieś zalety? Cyrus One chodzą bardzo tanio używane, więc cenowo to chyba nawet taniej wychodzi niż Yamaha. 

Jak rozumiem taki system Yamaha ma 2.1, więc ten musiccast jest bez sensu, jeśli kolumny i sub są po kablu? (jedynie opcjonalny multiroom) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...