Skocz do zawartości

amplituner do dużego salonu i kolumn Heco


Recommended Posts

Na wstępie dziękuję wszystkim za podpowiedzi w wyborze kolumn. Niestety eksperyment aby zobaczyć jak gra mój stary AV Marantz nr1501 z nowymi Heco Aurora 1000 był udany ale obnażył niską moc Maratza i będę rozglądał się za czymś nowym. Stąd prośba o rady.

Salon + otwarta kuchnia ok. 80 m2 przegrodzony kominkiem (wtedy salon ma ok. 52 m2), w salonie zasłony, dywan, brak innych wysokich przeszkód. Sofa od TV i kolumn frontowych oddalona o 3 m. Oglądam tylko filmy z sieci: HBO i Netflix, niemniej po zakupie nowych kolumn rodzinę wzięło na słuchanie muzyki ale z kiepskich źródeł: Spotify - a to wszystko ze źródła jakim jest smart TV Samsunga. Czyli bez szału. Obecnie wymieniłem kolumny frontowe na Heco Aurora 1000, a reszta to pozostałości po wcześniejszym zestawie Yamahy ns50 łącznie z subem - całość będę sukcesywnie wymieniał. Nie liczę na niewiadomo co, laikiem jestem, ale chciałby usłyszeć głośno, wyraźnie, soczyście i szczegółowo dobrodziejstwo jakie niesie 5.1. Budżet - chciałbym wydać do 5 tys. Najsensowniej z tego co czytam byłoby kupić Yamahę 1080 (mam aplituner stereo Yamahy z MusicCastem, wiec może być to TA marka ale nie jest to warunek) ale 6,5 tys. to obecnie poza moją psychologiczną granicą budżetu. Tu pytanie: czy muszę zmienić bezapelacyjnie budżet czy znajdę inne wyjście.
 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zakładasz nowy wątek

Przecież tu masz odpowiedź

Onkyo RZ840 jeśli nie potrzebujesz dobrej kalibracji

Nowy X3700 od Denona. Wygląda że będzie to lepsza opcja od poprzedniej. Z tym że tu 5k to tak trochę duzo jak na niego. Wyprzedawane chodzą dużo taniej.

albo Yamah 685 + Cyrus ONE i masz granie na poziomie tych topowych klocków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Heco Aurora 1000 to wydajne kolumny, które potrzebują mocnego wzmacniacza jeśli chcesz aby zagrały w takim pomieszczeniu. Masz 2 możliwości: pierwsza to dobry amplituner lub amplituner z wyjściem na końcówkę mocy. 
Yamaha 1080 byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem ale wyjdziesz nieco ponad zakładany budżet. Alternatywą dla Yamahy może być cieplejszy Denon X3700, który zagra potężniej na dole pasma, a funkcjonalność poza radiem FM jest praktycznie taka sama. 

Możesz także pomyśleć nad Yamahą RXV685 + Atoll AM100 Signature. Końcówkę podłączysz pod kolumny frontowe dzięki czemu nie będzie problemu z napędzeniem i wysterowaniem Aurory 1000. Brzmienie uzyskasz dynamiczne z bardzo dobrą prezentacją sceny dźwiękowej, będzie nieco cieplej względem obecnego Marantza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, wynika że albo Yamaha 1080 lub odrobinę tańszy Denon X3700 albo Yamaha 685 + wzmacniacz Cyrus lub Atoll. Druga opcja to jeden kloc więcej a i kwota wychodzi niemal taka sama a wynik? Jest lepiej do droższych AV czy tak samo? Proponowane wzmacniacze są ze względu na moc czy coś innego? Może dałoby się wtedy skonfigurować zestaw dwóch ale bardziej dopasowanych do siebie wizualnie elementów?

 

Edytowano przez Tomasz Jaroszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to Yamaha to dużo wyższy model i lepiej grający to jest model konkurencyjny to serii 4000 od Denona. Czyli 4700.

Mówię o kwestii brzmieniowej. Bo chyba kanałów ma mniej.

Natomiast jeżeli chodzi o samą jakość brzmienia to absolutnie mu nie ustępuje. plusem rozdzielenia systemu pomiędzy tańsze amplituner A dodatkowo wzmacniacz zintegrowany który da się podłączyć pod amplituner jest to że gdybyś kiedyś stwierdził że jednak częscirj używasz stereo to możesz po prostu zewnętrzne źródło jakiekolwiek nawet prostego Chromecasta podłączyć pod  wzmacniacz i odseparować kino domowe zupełnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Moim zdaniem Denon serii 3xxx zagra zdecydowanie gorzej od Yamahy RX-A1080 czy Onkyo TX-RZ840. Więc w przypadku, gdybyś szykał jednego urządzenia nie wiem czy jest to optymalny wybór. Jeśli Yamaha przekracza budżet to pomyśl właśnie o tym Onkyo, cenowo spokojnie zmieścisz się poniże 5k zł, w przyszłości zawsze będzie można je rozbudować o zewnętrzny wzmacniacz. Nie jestem do końca przekonany nad zasadnością rozdzielania urządzeń w tym budżecie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wśród amplitunerów kina domowego jest po prostu dość duża luka w takim przedziale czyli masz duży segment amplitunerów do wyboru z takiego niskobudżetowe go a potem już dopiero dochodzi taki segment no nie premium jeszcze ale wyższej klasy natomiast pośrodku czyli tak jak mówisz przedziale powiedzmy 3,5 do 5 to właśnie jest jest kilka modeli ale one nie są jakieś specjalnie godne polecenia. 

Taki denon x3600 najpierw kosztuje 5 a później jak wchodzi nowy model to w UK go sprzedają za 3. Onkyo 840 to fajny model.  Musisz się co prawda posiłkować ręczna kalibracja ale gra super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...