Skocz do zawartości

NAD C356BEE vs Exposure 1010 AMP


Rybak

Recommended Posts

Witam,

szukam wzmacniacza i kolumn do pokoju 26 metrów (monitory mają być na szafce, która ma 46cm głębokości i jest wzdłuż całej ściany, więc bass-reflex musi być z przodu). W innym temacie wiele osób poleciło mi zestaw NAD C356 z kolumnami Audiovector qr1. Chciałem odsłuchać ich w pobliskim salonie, ale akurat klient kupił NADa i się nie udało. Pan sprzedawca polecił mi w zamian Exposure 1010 AMP, jutro wybieram się go przesłuchać. Co sądzicie o nim jako o alternatywie dla NADa? Jako zaletę usłyszałem, że prawie w ogóle się nie grzeje, dzięki czemu mógłbym go bez problemu schować w szafce mającej otwory wentylacyjne u góry. Ale to jest tylko dodatek, głównie chodzi mi o walory muzyczne. Który z nich lepiej może poradzić sobie z audiovectorami na takiej przestrzeni grając rocka, metal, czy muzykę filmową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rybak napisał:

więc bass-reflex musi być z przodu

A jakie to ma znaczenie?

Nawet jak się nie grzeje to nie pakuj wzmacniacza do żadnej szafki. To dla niego zgon prędzej czy później.

Czy kolumny są już wybrane? Odsłuchiwałeś je?

Jeśli tak i Ci pasują to do nich dobra para to także Magnat MR 780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure 1010 to muzykalniejszy charakter brzmienia z mniejsza dynamiką względem NADa C356BEE. Jeśli masz możliwość posłuchać to skorzystaj z tego. Audiovector to dynamiczne brzmienie z mocną górą, która jest bardzo szczegółowa i napowietrzona. Niewątpliwie potrzebujesz wzmacniacza o cieplejszym charakterze brzmienia i tutaj warto zwrócić uwagę na NADa 356bee, Exposure 1010, Magnat mr780 czy Audiolab 6000a. 
jeśli jest taka możliwość to oczywiście zapraszam na odsłuch do naszego salonu. Być może okaże się, że szukasz zupełnie innych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A jakie to ma znaczenie?

Nawet jak się nie grzeje to nie pakuj wzmacniacza do żadnej szafki. To dla niego zgon prędzej czy później.

Czy kolumny są już wybrane? Odsłuchiwałeś je?

Jeśli tak i Ci pasują to do nich dobra para to także Magnat MR 780.

W sklepie powiedziano mi, że jak kolumny mają stać blisko ściany (10-15 cm) to przy bass-reflexie z tyłu nie zagra to dobrze.

Czyli nawet jak szafka ma porobione otwory wentylacyjne u góry lepiej go tam nie chować? nie ukrywam, że zależało mi, a bardziej żonie, na jego schowaniu, ale wiadomo, że ważniejsze jest żeby działał jak najdłużej.

Mój budżet na wzmacniacz i kolumny to 7000 i to już taki maks, a ten Magnat jak widzę, niestety jest droższy (mam już yamahę wxad-10, a póki co interesuje mnie tylko słuchanie z plików flac z serwera NAS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rybak napisał:

Czyli nawet jak szafka ma porobione otwory wentylacyjne u góry lepiej go tam nie chować? nie ukrywam, że zależało mi, a bardziej żonie, na jego schowaniu, ale wiadomo, że ważniejsze jest żeby działał jak najdłużej.

Mam Nad C 356 włożonego miedzy półki z otwartym przodem i tyłem. Ponad dwa lata użytkuje i póki co bezproblemowo. Jeżeli dodatkowo masz otwory wentylacyjne, to nie powinno być problemu.

 

12 godzin temu, Rybak napisał:

W sklepie powiedziano mi, że jak kolumny mają stać blisko ściany (10-15 cm) to przy bass-reflexie z tyłu nie zagra to dobrze.

To jest kwestia bardzo indywidualna i w dużej mierze zależy od samego pomieszczenia. Musisz posłuchać paru zestawów w domu, żeby sobie wyrobić na ten tema własne zdanie. Ja np. mam kolumny dosunięte na 15 cm (bass refleks tyłu) bo dalej to już licho z basem. Ale to głównie specyfika pomieszczenia i możliwości ustawienia kolumn. Gdzie indziej równie dobrze mogłyby zagrać metr od ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rybak napisał:

W sklepie powiedziano mi, że jak kolumny mają stać blisko ściany (10-15 cm) to przy bass-reflexie z tyłu nie zagra to dobrze.

W którym sklepie?

10 godzin temu, slaw0001 napisał:

Mam Nad C 356 włożonego miedzy półki z otwartym przodem i tyłem. Ponad dwa lata użytkuje i póki co bezproblemowo. Jeżeli dodatkowo masz otwory wentylacyjne, to nie powinno być problemu.

Ja miałem Nada włozonego do szafki gdzie od góry weszły by jeszcze 2 takie. Tył był zasłonięty i boki tez. Wyłączył się po 1,5 godzinie.

Nigdy więcej go tam nie włożyłem.

10 godzin temu, Rybak napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie porady, dzisiaj odsłuchiwałem exposure z audiovectorami qr1 i bardzo fajnie. Na jednym kawałku pomyślałem, ze mógłby być trochę dynamiczniejszy może. Spróbuje teraz odsłuchać jeszcze NADa dla porównania.

No to zdecydowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nad zagra ciemniej, będzie bardziej dynamiczny od Exposure więc to może być dobry trop. Umiejscowieniem otworu BR bym się nie przejmować aż tak bardzo, zdecydowana większość kolumn podstawkowych w tym budżecie ma BR z tyłu i nie dzieje się tak bez przyczyny. Konstruktor bardzo często bierze poprawkę, że są to głośniki półkowe i właśnie ściana ma im trochę pomóc. Więc śmiało możesz skupić się przede wszystkim na brzmieniu, dopiero potem na konstrukcji głośników. 

Jeśli będziesz miał możliwość posłuchaj jeszcze konfiguracji Cyrus One z Audio Physic Classic 3. Myślę, że może Ci przypaść do gustu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rybak napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie porady, dzisiaj odsłuchiwałem exposure z audiovectorami qr1 i bardzo fajnie. Na jednym kawałku pomyślałem, ze mógłby być trochę dynamiczniejszy może. Spróbuje teraz odsłuchać jeszcze NADa dla porównania.

Koniecznie spróbuj bo jest to bardzo dobry wzmak i daj później znać jak wrażenia z odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, ściany zawsze pomagają, zyskuje na tym zwłaszcza przestrzeń, plany nie nakładają się na siebie, dostajemy fantastycznie wycięte, trójwymiarowe źródła pozorne, mniej podbarwień na średnicy i niskich tonach bo tak założył konstruktor, do tego lepszą precyzję, rozdzielczość, zdecydowanie nie ma się czym przejmować  i dla jeszcze lepszej poprawy dźwięku można postawić telewizor, koniecznie w linii z głośnikami, TV im większy tym lepiej... I gdy takie bzdety wypisuje zwykły user jestem w stanie to zrozumieć ale branża? Może niech branża zerknie na stronkę Szymonfaber i zobaczy jak wyglądają pomieszczenia przygotowane pod audio i czy monitory stoją z "dupami przyklejonymi do ścian". Panowie no tak nie można... Każde dosunięcie monitora do ściany pogorszy definicję niskich tonów, również w kapitalnie na niskich tonach wypadających Audiovectorach QR1 (które też u siebie  gościłem). 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

O tak, ściany zawsze pomagają, zyskuje na tym zwłaszcza przestrzeń, plany nie nakładają się na siebie, dostajemy fantastycznie wycięte, trójwymiarowe źródła pozorne, mniej podbarwień na średnicy i niskich tonach bo tak założył konstruktor, do tego lepszą precyzję, rozdzielczość, zdecydowanie nie ma się czym przejmować  i dla jeszcze lepszej poprawy dźwięku można postawić telewizor, koniecznie w linii z głośnikami, TV im większy tym lepiej... I gdy takie bzdety wypisuje zwykły user jestem w stanie to zrozumieć ale branża? Może niech branża zerknie na stronkę Szymonfaber i zobaczy jak wyglądają pomieszczenia przygotowane pod audio i czy monitory stoją z "dupami przyklejonymi do ścian". Panowie no tak nie można... Każde dosunięcie monitora do ściany pogorszy definicję niskich tonów, również w kapitalnie na niskich tonach wypadających Audiovectorach QR1 (które też u siebie  gościłem). 

Panie Adamie myślę, że co do istoty się w tej kwestii zgadzamy ale...

Podchodząc do tematu ogólnikowo. Dosunięcie głośników do ściany zawsze będzie miało wpływ na ich brzmienie, i to bez znaczenia czy mamy przedni, tylny, czy dolny BR, tego w dużej mierze dotyczył mój komentarz. Odwołał się Pan do strony Szymonfaber - pełna zgoda, w przypadku głośników z wyższej półki jest to zabieg dla mnie w pełni zrozumiały. Jednak pamiętajmy, że nie każdy ma potrzebę czy możliwości adaptować osobne pomieszczenie do celów odsłuchu. Zapewne Pan, ja czy kilku innych słuchaczy przyłoży do tego uwagę, ale duża cześć osób szuka głośników do typowego pokoju dziennego, nie mając życzenia go w żaden sposób adaptować. A dźwięk będzie dla nich w pełni satysfakcjonujący, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Proszę mi wierzyć, że naprawdę część producentów tańszych głośników podstawkowych uwzględnia w swoich projektach, że kolumny będą blisko ściany, bo wie w jakich systemach i warunkach statystycznie przyjdzie ich głośnikom grać. Zdarzają się nawet droższe głośniki, przy których projekcie takie ustawienie zostało uwzględnione, na przykład szwedzkie Guru Audio.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Proszę mi wierzyć, że naprawdę część producentów tańszych głośników podstawkowych uwzględnia w swoich projektach, że kolumny będą blisko ściany, bo wie w jakich systemach i warunkach statystycznie przyjdzie ich głośnikom grać

QR1 to mimo niskiej jak na obecne czasy ceny monitory z dużym potencjałem, szkoda je ograniczać bliskością ścian ale tu już ustaliliśmy wspólne stanowisko :)

Poniżej widać, że testujący  dał im sporo swobody i raczej było warto. 

Pozdrawiam Panie Michale. 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Na Temat Audio napisał:

Zgadzam się w 100% co do ich jakości i tego, że warto dać  im możliwie dużo przestrzeni. Ale jeśli jej brakuje to nie jest powód by z nich rezygnować :)

W sumie chyba tak. A w przyszłości małymi kroczkami zawsze można poprawiać akustykę pokoju. Zwłaszcza, że ustroje nasze chłopaki robią coraz ładniejsze i tańsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...