Skocz do zawartości

Trudny wybór budżetowego KD


raf44

Recommended Posts

Witam,
czytam i czytam to forum, szukam po internecie i mam coraz większy mętlik w głowie. Zaczęło się dość niewinnie: iść do marketu w promocji kupić zestaw za 1600zł i być szczęśliwym ale... ale zacząłem czytać i apetyt zaczął rosnąć a przy ograniczonym budżecie trudno dokonać trafnego wyboru. Więc prośba do szanownych forumowiczów - znawców tematu o pomoc w wyborze. Kilka danych: pokój 25m2, 60%film 40%muzyka ( pop, jazz)sprzęt użytkowany stara duża Diora - pamiętna szuflada + 2 kolumny Space Tonsil, kd all in one LG DAO 2530 ( niestety już działa tylko wtedy gdy chce - ogólnie porażka) i odtwarzacz Trak 711 też u kresu swych sił icon_smile.gif. Budżet ok 2500-3000 na całość DVD+ AV+ KOL.
Czego oczekuję - miłych dla ucha dźwięków, miękich nie ostrych choć z wyraźnym basem i sopranem.


Obecnie rozpatruję takie komponenty:
DVD - musi mieć HDMI i USB, czytać porysowane płytki, divix 3.x-6x, vcd, svcd, cichy i szybki, obsługa HDD przez usb (divix i mp3) :

1. Toshiba SD 580 - podobno jeden z lepszych skalerów ?
2. Pioneer 410 - dobra korekcja błędów, podobno niezły choć jak go ostatnio oglądałem w MM to z zewnątrz bez rewelacji jeśli chodzi o jakość wykonania ?
3. Pioneer 610 - chyba niewiele się różni od 410, czy warto przepłacać za DVD-Audio?
4. Yamaha 663 - nowy model brak opinii, po parametrach to chyba niezły choć o poprzedniku- 661 opinie dość kiepskie były- głośny i wolny

Amplituner - tu się nie znam całkowicie, miło by było gdyby miał hdmi i usb - ale czy to konieczne gdy usb ma DVD?
1. Yamaha 6040
2. Pioneer 818 lub 917
3. Onkyo 518
4. Onkyo 506
5. moze coś innego icon_smile.gif do 1500zł

Jest też taki zestaw Onkyo 518/406 + zestaw malutkich kolumienek tzw plasticzków - ale czy to gra lepiej od space tonsila?

Kolumny, tu problem bo najlepsze byłyby małe podłogowe fronty trudno będzie upchnąć może jakieś wąskie, najlepsze byłyby takie jak w zestawach all in one płaskie i cienkie i wysokie ale takie raczej dobrze nie grają. Może coś ala magnat monitor, bo JBL SC178 podobno grają ostro i do muzy średno się nadają.

No dobra koniec tego eposu. Czekam na podpowiedzi pozdrawiam. icon_smile.gif

Ps Zastanawiam się na tym czy wybrać 7.1 czy 5.1 wiadomo w aktualnym pomieszczeniu 7.1 bez szans ale przyszłościowo za jakieś 3-4 lata czy do filmów HD wystarczą aktualne dekodery itp czy trzeba kupować AV myśląc przyszłościowo z dekoderami HD ready icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvd radzę Manty jak ma czytać wszystko ,nowe modele są już ze skalerem wyjściem HDMI i mają wejście USB.Na wejściu USB może być podłączony dysk twardy ale musi być to model z własnym zasilaniem.Jest też model czytający divix - y w wersji HD.DVD Audio jest martwe .Toshiba ma super skaler ale nie czyta wszystkiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak szczerze - jesli to nie musi być koniecznie 5.1, polecam Yamaha Piano Craft E 810, poniżej kilka danych tech:
- Wzmacniacz o mocy 2x60 W ( konstrukcja dyskretna )
- Linear damping
- Mozliwość pracy w trybie Pure direct
- tuner FM/MW z pamięcią 40 stacji
- Gniazdo sygnału subwoofera
- port dokujący iPod
- Progressive scan (NTSC/PAL)
- Złącza: YUV/S-video/composite wyjście, SCART
- Kompatybilność z: DVD video, VCD, audio CD, MP3, WMA, JPEG, DivX Ultra, DVD +R/RW, DVD-R/-RW, CD-R/-RW
- Głośniki 2-drożne, bass-reflex
- Ekranowanie magnetyczne
- 13-cm głośnik niskotonowy
- 2.5-cm kopułka wysokotonowa
Dostępne wykończenia: Czarny/Piano, Czarny/Jasna Wiśnia, Srebrny/ Piano, Silver/Light Jasna Wiśnia

Cenowo ok 1600-1800 Pln. Dźwięk naprawdę dobry, perfekcyjne wykonanie i prawie legendarne juz kolumny.

Drugie wyjście - Philips MCD 908, poniżej link do opisu, aktualna cena to ok.2000 pln.

http://www.audio.com.pl/pdf/testy/kompletn...lipsmcd-908.pdf Edytowano przez RoRo
Pozbawione sensu cytowanie całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu wchodzić w 7.1.
Masz ograniczenia kasowe i lepiej kupić lepszej jakości 5.0 lub 5.1 zamiast pakować się jeszcze w dwie dodatkowe kolumny.
Przy takim metrażu z kolumn sensowne mogą być zestawy oparte na frontach KODA 702.

Zestawy 5.1 oparte na malutkich kolumnach i subwooferze lepiej sobie daruj. Dopiero Tannoy Arena gra nieźle wśród takich rozwiązań - ale kosztuje 5 tysięcy, więc nie ma tematu. icon_wink.gif

Z odtwarzaczy DVD - model 410 Pioneera jest optymalnym wyjściem, ale jeżeli spotkasz niewiele drożej model 600 czy 610 to dostajesz nie tylko DVD-Audio, ale i SACD.

Jeżeli chodzi o amplitunery KD, to warto rozejrzeć się za modelami, które mają juz swoich następców - np. w zeszłym roku skończono produkcję modeli 505 i 605 ONKYO. Jeżeli trafisz na wyprzedaży model 605 to naprawdę warto, będziesz miał sprzęt sporo lepszy od 506 (o 518 nie wspominając) za podobną cenę.

Co do Yamahy PC - wykonanie i dźwięk napawdę niezłe, ale miniwieże lubią mniejsze pokoje. Podobnie jak niewielkie kolumny podstawkowe gorzej się sprawdzą w Twojej powierzchni.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, przy 25 mkw, PC może być trochę za mały, ale potwierdzę przy tym budżecie wybór Pioneer. Znalazłem coś bardzo ciekawego:
http://www.allegro.pl/item535634070_sprzed..._dvd_audio.html

Sam używałem przez kilka lat modelu niższego, DV-565 i muszę przyznać, za te pieniądze była to rewelacja. Chociaż, o ile pamiętam - brak divx. DV-757, jeśli jest w bardzo dobrym stanie, za 600 pln to jak za darmo .

Tu kilka danych technicznych:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...0PL293%26sa%3DN

Nie wiem, czy koniecznie chcesz mieć wyjście HDMI, ale przy ograniczonym budżecie, komponent jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Można kupić sprzęt kilkuletni, z środkowej lub wyższej półki, opierający się na bardzo dobrym dvd. Z HD, a co za tym idzie, sensownym zainwestowaniem w nagłośnienie 7.1 na Twoim miejscu jeszcze bym poczekał.

Cytat

Dzięki za info. Niestety kolumny Koda 702 trochę są za duże i nijak mi się nie zmieszczą, dlatego szukam mniejszych.
Może coś takiego jak Magnat Monitor 220 ewentualnie inne tych samych gabarytów, podłogowe musiały by być o max. szerokości 15 cm.


Jeśli chodzi o kolumny, może te:
http://www.ceneo.pl/279207
Sam ich nie słyszałem, ale czytałem i słyszałem dużo pozytywnych opinii, dotyczących jakości wykonania i dżwięku. Podobno warto je wspomóc subwooferm (jest dostępny w tej samej serii). Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur77
Pioneer 757 nie ma gniazda USB - czyli nie spełnia założeń Raf44
Kolumny JAMO S606 (jak podajesz link to napisz obok, o jaki model chodzi w tym linku - będzie bardziej czytelnie) mają 19cm szerokości, a Raf44 podawał, że mogą mieć max. 15cm.

Raf44
Jeżeli zastanawiasz się nad kolumnami podstawkowymi - jak je rozstawisz? Czy też ważne jest ograniczenie szerokości kolumn - albo podstawek? Magnat Monitor 220 czy Magnat Supreme 200 mają powyżej 20cm szerokości - a jedynie małe kolumienki Magnat 110 mieszczą się w 15cm.

Z bardzo wąskich kolumn to chyba tylko Magnet Needle się zmieszczą (są wąskie - mają sporo głośników, ale o małej średnicy).

Pozdrawiam
PS. Przy okazji - kolumny nie powinny stać wciśnięte ściśle między meble czy przy samej ścianie. Muszą mieć trochę przestrzeni z każdej strony... Więc jeżeli chcesz mieć 5.1 a nie możesz porządnie rozstawić ciut większych kolumn to zostają maleństwa typu Tannoy FX 5.1, gdzie bas będzie oparty o subwoofer. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak-zdecydowanie polecam 605(606) i jakieś "porządne fronty" na razie, a docelowo można dokupić resztę 'czyli center,surr,i sub.
Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony choć zajęło mi to ok 1,5 roku (brak kasy-inne ważniejsze wydatki itp.itd ).
Co do dvd mam onkyo 405 (ponoć to to samo co pionieer 400\410 ) i muszę powiedzieć ,że odtworzył mi nawet płyty ,
których jakaś tam manta(chyba 280) nie chciała nawet przyjąć (brak dysku -pisała).A obraz w porównaniu z mantą super-
zaskakuje zwłaszcza obraz DivX-elegancki !!
Najważniejsze są porządne fronty - pamiętaj o tym !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo niestety miejsca na kolumny mało bo tv plus reszta AV na krótszej ścianie, marzą mi się podłogowe fronty ale niestety, mniej więcej wygląda to tak:

|-----miejsce na drzwi-- 15 cm-regalik-5cm-stolik rtv a nad nim TV- 5cm- regalik-40cm-|

1kolumnę podstawkową mógłbym umieścić nad regałem bo nie jest za wysoki ok 1,5m a drugą też nad regałem wys.1,70m lub za regałem, może te Tannoy FX będą rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Znalazłem jeszcze coś takiego ELTAX Hollywood 5.0
Eltax

fronty szer 14,5 cm idealnie - tylko ciekawe jak grają icon_smile.gif

Trochę podsumuję:

1. Amplituner Onkyo mi się podoba tylko tego 605 trudno znaleźć, cenowo odpowiadają mi Onkyo 506 i Pioneer 818 z wypowiedzi wynika że yamahę 463 mogę sobie darować, więc przy tym zawężonym wyborze który lepiej zagra ?
2. DVD: Pioneer 410 lub Onkyo 406 i tu wybór chyba uzależniony od ampa jedna lina wzornicza lepiej wygląda icon_smile.gif, niestety Divx i USB konieczne.

Sprzęt chciałbym nowy bo z używanym przy mojej wiedzy raczej bym nie ryzykował i tu konieczny jest odbiór osobisty.

Czekam na kolejne podpowiedzi bo wybór powoli się klaruje icon_smile.gif i dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi, pozdrawiam.

Aha jak to jest z tymi omami i watami jaka musi być moc kolumn do ww. ampli ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam - jeżeli kupisz amplituner ONKYO, to czy warto dopłacać jakieś 200zł dla zachowania jednolitej linii wzorniczej? Może lepiej zaoszczędzić i kupić DVD Pioneera (pilot do amplitunera jest o ile pamiętam uniwersalny i programowalny, czyli obsłuży komponenty innych firm).

Z wąskich kolumn - poniżej link do Magnat Vector Needle
http://www.allegro.pl/item532284004_magnat...ep_4000_zl.html

Pozdrawiam
PS. Co do omów i mocy - popatrz na FAQ. U góry strony jest link, warto poczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Raf44
SONY serii DG mają w miarę rozsądne ceny, a modele DG-7x0 są rozsądnym kompromisem (no i mają HDMI oraz mikrofon do autokalibracji oraz sporo złącz). Nie jest to już najniższy model z serii, niezły dźwięk i jak zwykle u SONY wysoki komfort obsługi. No i cena trochę niższa niż opisywane przez Ciebie ONKYO i Pioneer.
Poza tym często bywają w setach razem z DVD i kolumnami w niezłej cenie. Co prawda SONY nie ma w ofercie zbyt dobrych kolumn, ale da się przeżyć w tym zakresie cenowym.
Z tego co pamiętam, to SONY nie ma na razie w ofercie odtwarzacza DVD z gniazdem USB (mają to jednynie nagrywarki z HDD, od modeli na 2008 rok).

Pozdrawiam
PS. Mango5 - a może by tak trochę konkretniejsze wypowiedzi, poza samymi frazesami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
;Temat kina trochę się odwlekł ale powracam do niego icon_smile.gif trochę się pozmieniało w moich preferencjach - euro poszło do góry i ceny też, jeśli chodzi o odtwarzacz to pioneer 410 - zalety dostęp do modyfikowanego softu, obsługa usb, możliwość pełnej obsługi z panela.Amplituner to prym wiedzie Sony STR GD720/820 zalety wbudowane dekodery, tylko czy potrzebny ni 7 kanałów ? i ostatni element kolumny, tu ostatnio znalazłem Fergusony wiem , że firma nie ma tradycji w dziedzinie głośników ale moźe nie są one takie złe. Odpowiadają mi one pod względem wymiarów, szczególnie model Dream Team. Oto jego dane

głośniki przednie

* Moc znamionowa 140 W
* Pasmo przenoszenia 60 Hz – 20 000 Hz
* Dynamika 92 db
* Opis zestawu 2-drożny; 5 głośnikowy; bass reflex
* Głośnik średnio-niskotonowy 4 szt. 3” (75mm) PP, Y30 / NOMEX
* Głośnik wysokotonowy 1” (25mm), jedwabna błona, magnes neodymowy N42
* Częstotliwość podziału 3200 Hz
* Wymiary (wys x szer x gł) 100 x 10 x 9,8 cm
* Masa 1 szt. 6,2 kg


Głośnik centralny

* Moc znamionowa 120 W
* Pasmo przenoszenia 75 Hz – 20 000 Hz
* Dynamika 90 db
* Opis zestawu 2-drożny; 2 głośnikowy; bass reflex
* Głośnik średnio-niskotonowy 3” (75mm) PP, Y30 / NOMEX
* Głośnik wysokotonowy 1” (25mm), jedwabna błona, magnes neodymowy N42
* Częstotliwość podziału 2700 Hz
* Wymiary (wys x szer x gł) 33 x 10 x 9,8 cm
* Masa 2,4 kg


Głośniki tylne

* Moc znamionowa 120 W
* Pasmo przenoszenia 75 Hz – 20 000 Hz
* Dynamika 90 db
* Impedancja 4 Ohm 4 Ohm 4 -Ohm
* Opis zestawu 2-drożny; 2 głośnikowy;
* Głośnik średnio-niskotonowy 3” (75mm) PP, Y30 / NOMEX
* Głośnik wysokotonowy 1” (25mm), jedwabna błona, magnes neodymowy N42
* Częstotliwość podziału 2700 Hz
* Wymiary (wys x szer x gł) 25 x 10 x 9,8 cm
* Masa 1 szt. 1,9 kg

Z góry dzięki za informacje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...