Skocz do zawartości

Stereo do 10k


MOVNTAIN

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Jak w temacie - poszukuję zestawu stereo w kwocie do 10 000. W tej cenie chciałbym się zmieścić z kolumnami, wzmacniaczem/amplitunerem, jeśli odtwarzacz CD by się zmieścił w tej kwocie, to byłbym zachwycony. Niewiele przesłuchałem póki co, dlatego szukam polecenia sugestii. Obecnie największy dylemat stanowiłby dla mnie wybór między Pylon Audio Diamond 30 wraz z Yamaha RN-803D, a Audio Physic Classic 8 z bodajże Onkyo TX-8390. Fyne Audio F502 już grały za nisko i jakoś brakowało mi dynamiki w nich. Zamysł jest taki, aby kupić raz, a wystarczająca porządnie, żeby zestaw posłużył ładnych kilka lat. Pokój w którym staną ma ok 30m², aczkolwiek kolumny będą musiały stać dość blisko ściany. Muzyka jakiej głównie słucham, to szeroko pojęta elektronika, ale dobrym rockiem też nie gardzę.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak na razie po prostu za mało od słuchałeś to pierwsza sprawa a po drugie może w nieodpowiedni konfiguracji. Na przykład obsługiwany przez ciebie fyne totalnie nie nadają się do amplitunera nawet stereofonicznego. Muszą mieć mocny wyraźny wzmacniacz. 

mam kilka propozycji w tej cenie natomiast wybór oczywiście najlepszy byłby gdybyś wybrał Sam dlatego jeżeli do nas masz blisko to zapraszam cię na odsłuchy pokażę ci różne konfigurację różnych źródeł różnych wzmacniaczy różnych amplitunerów z różnymi kolumnami i zobaczysz jak te same kolumny potrafią inaczej zabrzmieć przy stosowaniu innych źródeł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

 jeżeli do nas masz blisko to zapraszam cię na odsłuchy

niestety, w zasadzie tylko Warszawa wchodzi w grę, zwłaszcza, że obecnie jestem bez samochodu...

5 minut temu, Kubad napisał:

Pytanie czy zależy ci na funkcjach sieciowych i tunerze jeżeli nie to lepiej zainwestować w dobry wzmacniacz zamiast amplitunera, z czego będzie głównie słuchana muzyka? 

Mam mnóstwo płyt CD, ale słucham również muzyki, która niestety nigdy nie wyszła i nie wyjdzie na fizycznym nośniku. Dlatego streaming czy odtwarzanie digitali jest niezbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przedniego,dolnego, tylnego BR był już poruszany wiele razy...Nie tędy droga.Każda kolumna potrzebuje przestrzeni oraz w miarę poprawnej akustyki.Kierunek wylotu BR nie ma znaczenia, jeżeli sprzęt jest źle dobrany lub akustyka do poprawy.

Mimo wszystko celował bym w czysty wzmacniacz.Moja propozycja to dynaudio emit m30 i cxa80, ewentualnie cxa60 do sprawdzenia.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będą stać dosunięte do samej ściany, ale myślę, że 20-30cm to max na co będę mógł sobie pozwolić. To jednak nie jest pomieszczenie odsłuchowe, tylko salon, w którym normalnie ma się toczyć życie, więc kolumny na środku pokoju nie wchodzą w grę.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, więc jeżeli oczekujesz efektu wow i łatwego ustawienia to powinieneś także odsłuchać w miejscu docelowym. Nie zrażaj się kierunkiem br.Zestaw który podałem wyżej, doskonale się sprawdza w niecałych 17m2.Wg. teoretyków nie nadawał się,miał dudnieć,itd.Tylny wylot BR,dosunietę tak jak piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Jeżeli Yamaha 803 to ona ma YPAO, które powinno sobie poradzić z ewentualnymi problemami spowodowanymi dosunięciem kolumn do ściany. Niezależnie od tego, czy BR jest z przodu, czy z tyłu.

Jak postawisz kolumnę przy samej ścianie to i ypao nie wiele pomoże. Co do testów to oczywiście najlepiej sprawdzać w domowych warunkach i przy swojej akustyce żeby później nie było zdziwienia.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...