Skocz do zawartości

Kolumny do salonu otwartego o łacznej pow. 68 m2


jamjest

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy Panowie, a może i Panie również,

proszę o waszą fachową pomoc w doborze sprzętu (kolumny stereo) do uniwersalnego użytkowania (muzyka (dance, disco, techno, rock) oraz filmy i seriale).

Więcej informacji:

1. Powierzchnia otwarta: salon+jadalnia+kuchnia o łącznej powierzchni 68 m2 (patrz rysunek).

2. Kwota. Wy mi powiedzcie jaka powinna być. Liczyłem na coś rzędu 3,5tyś zł, ale chyba to za mało?

3. Sprzęt może być używany.

4. Posiadam już wzmacniacz ONKYO TX-NR686 7.2.

5. Preferuje zakup stereo (2.0) bez przyszłego rozbudowywania.

 

Jeśli coś pominąłem to proszę o pisać. Za błędy i nieścisłości w moim pierwszym tutaj poście z góry przepraszam ;-).

kolumny.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W tej cenie znajdziesz bez problemu duże używane kolumny które naglosnia takie pomieszczenie.

Ale problemem jest amplituner. nie może nie jest to najprostszy model to jest to jednak amplituner kina domowego więc jeżeli podłączysz do niego dwa duże podłogowe kolumny to w stereo on nie zagra dobrze. będzie się gubił i dźwięk owszem będzie głośny ale z jakością nie idzie to w parze. moim zdaniem powinieneś znaleźć kupca na ten amplituner i wtedy byśmy znaleźli używany wzmacniacz oraz używane kolumny stricte do twojego pomieszczenia i dźwięku jaki lubisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sporo zachodu, zważając uwagę na masę innych rzeczy, które mam do zrobienia związku z przeprowadzką.

Może spróbujemy dobrać coś do tego wzmacniacza ? Może zestaw 2.1 będzie odpowiedniejszy? Ew. dobralibyśmy kolumny a kiedyś tam rozważyłbym zmianę wzmacniacza ?

 

Co sądzicie o tych kolumnach Elac Uni-Fi FS U5 ? Jest sens ?

Edytowano przez jamjest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jamjest napisał:

Co sądzicie o tych kolumnach Elac Uni-Fi FS U5 ? Jest sens ?

Odpuść te kolumny ty potrzebujesz powietrza do takiego salonu a te elac z tymi małymi przetwornikami na basie będzie lipa. Do 3,5 tyś masz nowe Heco 1000 które mają dużą skuteczność czyli są łatwe do wysterowania.  Z czasem kupisz lepszy wzmacniacz nawet używke i będzie dobrze😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ars_Poland napisał:

Odpuść te kolumny ty potrzebujesz powietrza do takiego salonu a te elac z tymi małymi przetwornikami na basie będzie lipa. Do 3,5 tyś masz nowe Heco 1000 które mają dużą skuteczność czyli są łatwe do wysterowania.  Z czasem kupisz lepszy wzmacniacz nawet używke i będzie dobrze😉

Wybaczcie mój brak wiedzy ale tak jak widzę na necie kolumny Heco Aurora 1000 można spotkać na solo (tzn. zestaw 2.0) ale również są kompletowane w zestawy 5.0 (Heco Aurora 1000/300/30) lub 5.1 (HECO Aurora 1000 300 Center 30 Sub 30A). Czy do takiego zestawienia mój wzmacniacz się nie nadaje ? Pytam, ponieważ zamiast tracić na wymianie wzmacniacza, może w przyszłości uzupełniłbym pomału o te kolejne kolumny do zestawu 5.0 lub 5.1 i byłoby super?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 1000 to bardzo fajna kolumna, grająca fajnym zróżnicowanym basem i równym pasmem. Mialem ją na odsłuchu w domu jakieś 2 tygodnie ( jakoś koło tego). Według mnie dobra baza do rozpoczęcia budowania systemu stereo 👍

A do swojego wzmacniacza zawsze możesz podłączyć i zobaczyć jak gra... Już go w domu masz więc żaden problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yacool napisał:

Pogubilem sie: poszukujesz stereo bez rozbudowywania, potem jednak ampli do kina domowego + 2 kolumny z mozliwoscia rozbudowy do 7.1.
Moze tak: co chcesz osiagnac?

Ogólnie poszukuje zestawu 2.0. Ale koledzy wyżej napisali, że mój wzmacniacz słabo się nadaję do zestawu 2.0, nie mniej jednak dla takiej powierzchni, którą posiadam polecają kolumny Heco Aurora 1000. Prześledziłem temat i widzę, że kolumny te są kompletowane w zestawy 5.0 lub 5.1 (stąd się zastanawiam czy przy rozważaniu ew. przyszłej rozbudowy mój wzmacniacz będzie już jak najbardziej odpowiedni).

 

Tak jak pisałem wcześniej poszukuje zestawu do mojej powierzchni lokalu, zestaw uniwersalny (muzyka, filmy). Chciałem zestaw 2.0 bo chyba? jest to tańsze rozwiązanie jeśli nie zależy mi na dźwięku przestrzennym jaki daje zestaw 5.0, 5.1.

Dla porówniania znajomy zakupił taki zestaw (wzmacniacz taki sam jak mój ONKYO TX-NR686 7.2): Jamo S 8 ATM + S 81 CEN + S 801 + S 809 + S 808 SUB Zestaw kolumn do kina domowego 5.1.2 z głośnikami modułowymi do Dolby Atmos.

i powiem szczerze, że mnie ten zestaw nie powala. Bas jest zbyt przeważający nad resztą a na imprezach (typu sylwester) brakowało mu mocy. Chciałbym coś odpowiedniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal srednio z tego wynika co chcesz osiagnac. Do sluchania muzyki kup 2.0, do kina sie nada ale nie bedziesz mial dzwieku tak przestrzennego jak z kina domowego, doznania ze sluchania muzyki lepsze.
Sluchanie muzyki na kinie domowym - mozna, ale nie spodziewaj sie ze da ci to zadowolenie. Takie podejscie konczy sie tym ze ludzie ktorzy podazajac za trendem kupili kina domowe, a dzis sprzedają (jest setki ofert) bo za duzo klamotów, a "soundbar taki modny".
Ja bym wybieral system pod to czego uzywasz wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yacool napisał:

Nadal srednio z tego wynika co chcesz osiagnac. Do sluchania muzyki kup 2.0, do kina sie nada ale nie bedziesz mial dzwieku tak przestrzennego jak z kina domowego, doznania ze sluchania muzyki lepsze.
Sluchanie muzyki na kinie domowym - mozna, ale nie spodziewaj sie ze da ci to zadowolenie. Takie podejscie konczy sie tym ze ludzie ktorzy podazajac za trendem kupili kina domowe, a dzis sprzedają (jest setki ofert) bo za duzo klamotów, a "soundbar taki modny".
Ja bym wybieral system pod to czego uzywasz wiecej.

Hmm... zatem sam zestaw 2.0 z kolumnami heco aurora 1000 będzie git ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jeśli zależy Ci na możliwie dobrym odsłuchu muzyki wybierz zestaw kolumn 2.0, z czasem będziesz mógł go spokojnie rozbudować do systemu kinowego 5.1 . Jeśli chodzi o twój amplituner to Kolegom wyżej zapewne chodziło o fakt, że do systemu stereo lepiej sprawdziłby się amplituner lub wzmacniacz stereo, a niekoniecznie amplituner kina domowego. Ale skoro dobieramy do niego to żaden problem. Masz bardzo duże pomieszczenie dlatego też dobrze byłoby aby kolumny były odpowiednich gabarytów. Ze swojej strony polecam Ci spojrzeć na kolumny Audiosymptom i8, to duże kolumny na 20 cm wooferach, dobrze czują się w preferowanych przez Ciebie gatunkach muzycznych. Są proste do wysterowania, mają wysoką skuteczność, z Onkyo zagra to możliwie dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yacool napisał:

To zdecydowales juz czy chcesz zestaw glownie do muzyki czy glownie do kina? Dopiero wtedy ktos moze doradzac.
Ja osobiscie aurory nie slyszalem, bo sam uzywam raczej wiekowego sprzetu, tylko stereo

Bardziej zależy mi na muzyce.

31 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

Jeśli zależy Ci na możliwie dobrym odsłuchu muzyki wybierz zestaw kolumn 2.0, z czasem będziesz mógł go spokojnie rozbudować do systemu kinowego 5.1 . Jeśli chodzi o twój amplituner to Kolegom wyżej zapewne chodziło o fakt, że do systemu stereo lepiej sprawdziłby się amplituner lub wzmacniacz stereo, a niekoniecznie amplituner kina domowego. Ale skoro dobieramy do niego to żaden problem. Masz bardzo duże pomieszczenie dlatego też dobrze byłoby aby kolumny były odpowiednich gabarytów. Ze swojej strony polecam Ci spojrzeć na kolumny Audiosymptom i8, to duże kolumny na 20 cm wooferach, dobrze czują się w preferowanych przez Ciebie gatunkach muzycznych. Są proste do wysterowania, mają wysoką skuteczność, z Onkyo zagra to możliwie dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

Na chwile obecną polecacie:

  • Heco Aurora 1000,
  • Audiosymptom i8.

Jakieś inne propozycje albo wg Was, który z powyższych jest lepszym wyborem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Panowie, proszę Was o kolejną pomoc przy rozbudowie mojego zestawu:

1. ONKYO TX-NR686 7.2 (wiem, że średni dla stereo no ale rzeźbie w tym co mam ;-))

2. Audiosympton i8 (takie finalnie zakupiłem i jestem zadowolony :-)

Chciałbym to wzmocnić (odciążyć kolumny) subwooferem. Jaki do tego zestawu polecalibyście subwoofer, który byłby odpowiedni do dość sporego otwartego pomieszczenia (rysunek rozmieszczenia pomieszczeń w pierwszym poście) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Easy napisał:

A ten sub to do muzyki czy kina ? Ile możesz przeznaczyć na niego pieniędzy ? 

Uniwersalny ale bardziej zależy mi do muzyki. Ile to jest pojęcie względne, chciałbym aby nie była to kwota w miarę proporcjonalna do zestawu który już posiadam.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Najlepiej dwa Aurora 30A

Piotr

Problem w tym, że ciężko mi rozmieścić te dwa subuwoofery. Czy ona mogą być koło siebie ? Czy musi być to rozmieszczenie po jednej z każdej strony jak kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Ale nie koło siebie. Najlepiej koło kolumn.

Cchesz lepiej to dopiero SB 1000 ale też x2 albo REL HT 1003 x3.

Widzisz przeskok cenowy jest dość spory.

Piotr

Sb 1000 jeszcze moze przelkne cenowo. Rel ht 1003 (3 szt to chyba juz moj amplituner nie ogarnie ;-))

 

Przy rozwazaniu 2x aurora 30a vs 2x svs sb1000 to moje pytanie brzmi. Czy warto doplacic te roznice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...