Skocz do zawartości

Kolumny do salonu otwartego o łacznej pow. 68 m2


jamjest

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 godzin temu, jamjest napisał:

Sb 1000 jeszcze moze przelkne cenowo. Rel ht 1003 (3 szt to chyba juz moj amplituner nie ogarnie ;-))

Miało być x2. palec zszedł :D

15 godzin temu, jamjest napisał:

Przy rozwazaniu 2x aurora 30a vs 2x svs sb1000 to moje pytanie brzmi. Czy warto doplacic te roznice?

SB gra szybciej. Aurora da więcej zejscia.

 

14 godzin temu, Easy napisał:

To ja Ci polecę coś takiego

http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400FF.htm

jest też wersja z głośnikiem w dół. 
z vatem i transportem wyjdzie Ok 3 tys.

Jesteś pewien że cło, VAT i transport wyjdzie 'tylko' 400 zł?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Miało być x2. palec zszedł :D

SB gra szybciej. Aurora da więcej zejscia.

 

Jesteś pewien że cło, VAT i transport wyjdzie 'tylko' 400 zł?

Piotr

Tak, cła nie ma. Oni sprzedają bez vatu. Transport około 60 £, VAT około 100 € płacony w Holandii.  Wszystko zależy od kursu walut. Teraz może być ciut drożej. Kupowałem u nich już kilka różnych modeli. Transport do PL przez dpd około 4 dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Miało być x2. palec zszedł :D

SB gra szybciej. Aurora da więcej zejscia.

 

 

Tak, domyśliłem się ze chodzi o 2 szt. 😉 To teraz kolejne pytanie svs sb-1000 x2 vs sb-2000 x1 ? Oraz wersja zwykła czy lepiej dopłacić do wersji pro ?

12 godzin temu, Easy napisał:

Tak, cła nie ma. Oni sprzedają bez vatu. Transport około 60 £, VAT około 100 € płacony w Holandii.  Wszystko zależy od kursu walut. Teraz może być ciut drożej. Kupowałem u nich już kilka różnych modeli. Transport do PL przez dpd około 4 dni. 

Rozważyłbym taki zakup ale preferuje jednak coś z naszego zakątku. Nie mniej dziękuję za pomysł 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Easy napisał:

Przetestowałem różne subwoofery i w tej cenie lepiej grającego w mojej ocenie nie ma. A już na pewno bije na głowę modele typu Rel T5 czy T7

P.S. Jako ciekawostek Ci podrzucę, ze ta firma projektowała kiedyś subwoofery dla firmy REL

A jak sie on ma do SVS SB-1000 pro (który swoją drogą jest tańszy) ?

Edytowano przez jamjest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jamjest napisał:

A jak sie on ma do SVS SB-1000 pro (który swoją drogą jest tańszy) ?

Czy tak sporo tańszy to nie wiem. Wyjściowo w q21 za 3100. Miałem SVS na testy przez tydzień. Jedyny bajer to aplikacja ale mnie ona nie przypadła do gustu. BK według mnie gra kulturalniej. A SVS wyglada trochę jak zabawka. Waży coś Ok 10kg, a BK prawie 30. Głośniki maja podobne.  Zależało mi tez na wyjściu wysokopoziomowy i osobno LFE ( mam dwa wzmacniacze jeden do stereo drugi do kina i oba są podłączone do jednego suba i dla każdego z połączeń można osobno ustawić głośność) na sile nie bede przekonywał ale tu kupujesz od producenta i nie masz narzutów sprzedawców, marketingu (bo ta firma praktycznie się nie reklamuje) Jak jesteś z okolic Łodzi to zapraszam. Posłuchasz a żywo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Easy napisał:

Czy tak sporo tańszy to nie wiem. Wyjściowo w q21 za 3100. Miałem SVS na testy przez tydzień. Jedyny bajer to aplikacja ale mnie ona nie przypadła do gustu. BK według mnie gra kulturalniej. A SVS wyglada trochę jak zabawka. Waży coś Ok 10kg, a BK prawie 30. Głośniki maja podobne.  Zależało mi tez na wyjściu wysokopoziomowy i osobno LFE ( mam dwa wzmacniacze jeden do stereo drugi do kina i oba są podłączone do jednego suba i dla każdego z połączeń można osobno ustawić głośność) na sile nie bede przekonywał ale tu kupujesz od producenta i nie masz narzutów sprzedawców, marketingu (bo ta firma praktycznie się nie reklamuje) Jak jesteś z okolic Łodzi to zapraszam. Posłuchasz a żywo. 

Doceniam Twoje wypowiedzi i podpowiedzi, są one godne rozważenia lecz boję się co w przypadku gdy nie spełnią moich oczekiwań lub gdyby coś było nie tak. Przesyłki są stosunkowe drogie i zwroty mogą (ale nie muszą) być problematyczne.

Co do ceny to może uda się wyrwać 2 szt. SVS SB-1000 PRO za 4,5 tys. Wybór nie jest łatwy, ceny nie małe. 2szt. svs sb-1000 pro czy 1 szt. xxls400 ale o połowę tańsza (2 szt. nie dam rady kupić bo to byłoby coś ponad 6 tyś., zresztą nawet te 4,5 tyś. to dla mnie b. dużo..😐).

Jest jeszcze opcja trzecia SVS SB-2000 pro za 3,7 tyś. (1 szt.).

Mam mętlik 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuj kupować bez przesłuchania. Wypożycz do domu najlepiej jeden i drugi svs i sprawdź. A ja gra sub ze wzmacniaczem w klasie AB pożycz Rela T7 lub T9. Ta ich najnowsza seria T7 i 9 z literka X. Ma cenę z kosmosu i nie są warte aż tyle ale będziesz miał pogląd na sposób grania.

Edytowano przez Easy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na wyposażeniu svs sb-2000 pro. Chciałbym powiedzieć jak to gra ale niestety nie gra "prawie w ogóle".

Pomożecie to skonfigurować ?

Mam kabel do subwoofera typu Y.

Subwoofer podłączyłem tak (nie wiem czy to znaczenie, który kabel na lewo a który na prawo...):sub.thumb.jpeg.87b1568826582ebbd76d7d6430879e7f.jpeg

 

Z kolei do do amplitunera tak:

amplinuner.thumb.jpeg.fd18b8631c012dc005a32a6ed41c43fc.jpeg

 

Podłączyłem na nowo mikrofon do automatycznej konfiguracji do amplitunera z zaznaczeniem, że są głośniki 2 + subwoofer:

419139158_amplituner2.thumb.jpeg.438238618255db697cbfcebcde0b31db.jpeg

 

Podczas konfiguracji subwoofer działa, widać i słuchać, że był kalibrowany. Niestety podczas słuchania czegokolwiek z yt niezależnie do głośności puszczanej muzyki (zwykłe volume na pilocie), subwoofer ani drgnie. Nic...

Panowie, wiem, że dla was to pewnie głupota i stukacie w głowę jak można nie wiedzieć takich podstaw i sobie poprawnie skonfigurować subwoofer ale jednak są tacy jak ja 😉

 

Bardzo proszę pomóżcie mi to poprawnie skonfigurować na prosty chłopski rozum😐...

Edytowano przez jamjest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

Zobacz czy na wyświetlaczu świeci się ikonka suba w momencie grania.

Zapewne musisz włączyć funkcję w stylu double bass, lfe+ main itp.

 

S4Home na Ciebie zawsze mogę liczyć. Dziękuję, że chociaż Ty jesteś skłonny pomóc.

Miałem ustawione tryb Pure, jak zmieniłem na Stereo to sub zaczął grać, ale szczerze powiem to słabo to brzmi. Nie słyszę jakieś różnicy.. Wychył membranu jest widoczny i w sumie tyle, coś tam lepiej. Może te częstotliwości się nakładają ? Nie wiem... Nie wiem też, jak ustawić w opcjach subwoofera, żeby przy automatycznej kalibracji za pomocą amplitunera całego zestawu z wykorzystaniem mikrofonu, jego pełną kalibrację przejął amplituner i sam go dostroił. Nie wiem czy tak się da jeżeli on tam coś stroi a w ustawieniach aplikacji svs nic się nie zmienia (albo jak w niego wejdę to całość się resetuje i automatyczną kalibrację pies drapał)...

W tej aplikacji svs jest masa rzeczy do zmieniania ale co z tego jak nie jest to narzędzie dla mnie... Inni pewnie by się cieszyli, że można tyle pozmieniać, ja należę to tych ludzi to wolą robić zdjęcia w trybie auto 😉

Nie czuję, żeby to grało jakoś odczuwalnie lepiej od samego zestawu stereo bez subwoofera.

Jakieś porady ?

Edytowano przez jamjest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

Ja jestem zawsze chętny do pomocy :)

Na razie ustawienia SVS zostaw

Jaki masz amplituner?

jak jest ustawiony crossover frontów oraz odległości?

Piotr

Pozwol Piotrze, ze jutro wrocimy do tematu, poniewaz moja druga polowka jest juz zazdrosna ze cala uwage dzisiaj poswiecam tylko temu 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Ja jestem zawsze chętny do pomocy :)

Na razie ustawienia SVS zostaw

Jaki masz amplituner?

jak jest ustawiony crossover frontów oraz odległości?

Piotr

A zatem. Mam amplituner ONKYO TX-NR686 7.2.

Ponownie zrobiłem kalibracje z użyciem mikrofonu (doczytałem gdzieś, że przy zestawie 2.1 mikrofon ustawić na wysokości siedziska miejsca odsłuchowego). Tak też zrobiłem.

Zmierzyłem odległości od miejsca posadowienia mikrofonu oraz crossover - wg załączonych zdjęć.

 

I dalej szału nie ma... Albo ja jestem drętwy jak kłoda albo w ogóle na mnie to nie robi wrażenia 😉

 

2.jpeg

3.jpeg

1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jamjest napisał:

A zatem. Mam amplituner ONKYO TX-NR686 7.2.

Ponownie zrobiłem kalibracje z użyciem mikrofonu (doczytałem gdzieś, że przy zestawie 2.1 mikrofon ustawić na wysokości siedziska miejsca odsłuchowego). Tak też zrobiłem.

Zmierzyłem odległości od miejsca posadowienia mikrofonu oraz crossover - wg załączonych zdjęć.

 

I dalej szału nie ma... Albo ja jestem drętwy jak kłoda albo w ogóle na mnie to nie robi wrażenia 😉

 

2.jpeg

3.jpeg

1.jpeg

chcesz efektu - kup tanszego klipsch w 115 :)

mam sb200pro i klispcha .  

Sb 2000 pro dopiero po kilku dniach gral tak jak oczekiwalem .. ale zamkniety sub nie da efektu wow  tak jak ten klispch... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2021 o 08:00, S4Home napisał:

Bo musisz zmienić kolumny frontowe na full band.

Wtedy ta opcja Ci wskoczy. Zobacz czy to coś zmienia na plus.

Piotr

Próbowałem i niestety nic sensownego to nie przyniosło. Ponadto ustawiłem subwoofer wg ustawień i poleceń sprzedawcy (spore zaangażowanie sprzedawcy który dał mi poczucie, że chcę abym był zadowolony a nie na siłę zostawił subwoofer nie korzystając z prawa zwrotu). Niestety nawet dzięki pomocy efekt dla mnie był naprawdę mizerny. W muzyce w ogóle mnie nie zaskoczył. Na filmie to może z 3 razy ale jak dla mnie to sporo za mało. Finalnie wykonanie subwoofera svs sb-2000 pro, ustawień bardzo dużo i możliwość sterowania z telefonu daje ułatwienie ale w sumie moim zdaniem, żeby z tego korzystać to trzeba się naprawdę znać, ja jako taki zwykły szarak, który powie, że gra dla niego dobrze a albo nie, w ogóle tego nie wykorzysta a nawet może to odstraszyć ;-). Szczerze powiem, że w wolę swój zestaw kolumn 2.0 niż z tym subwooferem. Może jakby przyjechał ktoś naprawdę z pojęciem to zrobił z tego cuda, ja niestety chyba poległem albo ten subwoofer nie jest dla mnie. Finalnie produkt zwróciłem.

 

S4Home nie mniej, jeszcze raz bardzo dziękuje za Twoją bezinteresowną chęć pomocy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jamjest napisał:

Próbowałem i niestety nic sensownego to nie przyniosło. Ponadto ustawiłem subwoofer wg ustawień i poleceń sprzedawcy (spore zaangażowanie sprzedawcy który dał mi poczucie, że chcę abym był zadowolony a nie na siłę zostawił subwoofer nie korzystając z prawa zwrotu). Niestety nawet dzięki pomocy efekt dla mnie był naprawdę mizerny. W muzyce w ogóle mnie nie zaskoczył. Na filmie to może z 3 razy ale jak dla mnie to sporo za mało. Finalnie wykonanie subwoofera svs sb-2000 pro, ustawień bardzo dużo i możliwość sterowania z telefonu daje ułatwienie ale w sumie moim zdaniem, żeby z tego korzystać to trzeba się naprawdę znać, ja jako taki zwykły szarak, który powie, że gra dla niego dobrze a albo nie, w ogóle tego nie wykorzysta a nawet może to odstraszyć ;-). Szczerze powiem, że w wolę swój zestaw kolumn 2.0 niż z tym subwooferem. Może jakby przyjechał ktoś naprawdę z pojęciem to zrobił z tego cuda, ja niestety chyba poległem albo ten subwoofer nie jest dla mnie. Finalnie produkt zwróciłem.

 

S4Home nie mniej, jeszcze raz bardzo dziękuje za Twoją bezinteresowną chęć pomocy 😉

Dokładnie miałem to samo wrażenie gdy pierwszy raz właczylem ten sub . To juz chyba specyfikacja zamknietej obudowy . Taki klipsch 115sw od poczatku mial bas i zejscie . SB 2000pro po kilkunastu dniach i ustawieniu gra juz duzo lepiej , ale nie ma efektu wow.... tak jak przy subach z BR.  Uwazam ze trzeba sporo kombinowac z ustawieniami aplikacji itp - dla mnie to spory minus.

 

Na defaultowych ustawieniach to porazka była - gdyby nie to ze juz zwrociles to podeslalbym ustawienia gdzie potrafi kopnac . Bo juz tu pisalem ze na default to membarna wogole nie chodzila...

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, robotnik napisał:

Dokładnie miałem to samo wrażenie gdy pierwszy raz właczylem ten sub . To juz chyba specyfikacja zamknietej obudowy . Taki klipsch 115sw od poczatku mial bas i zejscie . SB 2000pro po kilkunastu dniach i ustawieniu gra juz duzo lepiej , ale nie ma efektu wow.... tak jak przy subach z BR.  Uwazam ze trzeba sporo kombinowac z ustawieniami aplikacji itp - dla mnie to spory minus.

 

Na defaultowych ustawieniach to porazka była - gdyby nie to ze juz zwrociles to podeslalbym ustawienia gdzie potrafi kopnac . Bo juz tu pisalem ze na default to membarna wogole nie chodzila...

U mnie membrana chodzila bardzo ladnie wizualnie a to tyle... Moze masz racje, subwoofery są dla innego grona ludzi 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jamjest napisał:

U mnie membrana chodzila bardzo ladnie wizualnie a to tyle... Moze masz racje, subwoofery są dla innego grona ludzi 😉

I umnie tez idzie do zwrotu  s2000pro .  Dzis przyszedl Polk HTS 10 . I w cenie 1.2k bez kombinowania , wygrzewania jest lepszy efekt niz przy tym s2000pro za 3.6k....   Do muzyki nawet lepiej niz klipsch 115sw , chociaz nie ma tego zejscia , ale za to gra "szybciej" .  Tak wiec suby zamkniete nie sa dla kazdego , tak jak te rele  , zostawiam ten rodziaj subow melomanom i osobom z dobrym uchem , dla zwyklego laika jednak BR to BR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...