Skocz do zawartości

Kino domowe czy 2.0


TomaszW

Recommended Posts

Witam serdecznie, w pierwszej kolejności chce przeprosić ponieważ nie mam pojęcia , który by był odpowiedni dział, nie mniej finałowo i tak wielu z Was ma duże doświadczenie i w kinach domowych i kolumnach stereo.

Zanim jak kolwiek przystąpiłem do pisania tego tematu poświęciłem parę tygodni na zbieranie informacji, i finałowo ręce mi opadły jest tak ogromny wybór modeli, tyle zmiennych przy głośnikach/ wzmacniaczach, amplitudach, że czym dalej się zagłębiając człowiek traci grunt pod nogami, a nie chce wydać te 5-10k zł  na marne..

Zatem informacje:

- Pokój  ma około 20m2, wysokość 2.1m

- Myślę że ważna kwestią jest fakt iż jest to 3 najwyższe piętro w budynku,

- Podłoga winylowa (, która wycisza teoretycznie o 50 % dźwięki) ,oraz  podkład to jakieś 19+/- dB dodatkowo wyciszenia, napomniałem o tym bo wiem że niektóre zestawy potrafią naprawdę dudnić, a wojny z sąsiadami nie chce prowadzić, gdy tylko uruchomię TV z głośnikami..

- budżet jak pisałem wcześniej 5-10k, przy czym te 10 k zł jeśli jest naprawdę warto

Preferencje:

- 95% filmy ( Netflix, Amazon, HBO GO ) - z czego około 25 % jest w systemie Dolby Atmos, reszta to chyba stereo jeśli się dobrze orientuje

- Dodałem zdjęcie ponieważ szukam też dobrego efektu wizualnego kolumn, pod 65 calowy TV, kaloryfer zostanie obudowany, kolumny będą stały dość blisko ściany z uwagi na brak miejsca

- Nie oglądamy filmów głośno, przeważnie w zakresie 10-20% mocy, nie mniej bardzo mi brakuje  basów i tego wyrazistego dźwięku ( z odsłuchu Klipsch bardzo mi przypadły do gustu, ale kwestia czy są warte tej ceny..)

- Dobrze jak by kolumny były ładne dość sporawe czarne/szare

 

I dalej już totalnie człowiek się gubi..

- bardzo nie lubię soundbarów, nie jestem audiofilem, ale nawet te najdroższe zestawy brzmią w mojej opinii słabo

- najlepszym dla mnie rozwiązaniem były by kolumny aktywne, ale gdzie co czytam to ciągle są jakieś problemy, że naturalnie po prostu słabiej grają, z pasywnymi to musze kupić też odpowiedni dobry amplituder

- ogromny dylemat czy zestaw 5.1 czy 2.0, uwielbiam bass ( ale nie przytłaczający ) i  ogólną wyrazistość i większą gamę dźwięków, nie mniej martwię się czy subwoofer nawet przy normalnym oglądaniu filmów nie będzie powodował uderzeń w podłogę, budząc w nocy sąsiadów ( tutaj moja niewiedza jak to działa )

- czy duża różnica jest z subwoofer grającym od zakresu 30Hz+ a tym grającym od zakresu 20Hz+

 

Bardzo prosił bym o jakieś zestawy, które w waszej opinii naprawdę są warte uwagi.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz

Bez tytułu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktwyne też mogą być, problem jakie

 

klipsch rp-8000f podobają mi się, są pasywne ale mi ludzie odradzają bo nie zależnie jak będę słuchał z sąsiadami będę miał problemy..

Co do kaloryfera, to anglia, a tu zimy nie ma, przez ostatnie 3 lata w zime chodził czasami przy 25 stopniach  nie wiem jak,  ale salon ogrzany, jak pisalem wcześniej  zostanie obudowany,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chciałeś mieć kino domowe więc idź w tym kierunku. Kaloryfer wcale tutaj nie przeszkadza. Yamaha RXV685 + Heco Aurora 700 set to bardzo dobry kierunek o dynamicznym brzmieniu. Alternatywą może być Denon 950h + Pylon Audio Sapphire 25set + Klipsch R12sw jeśli lubisz na prawdę mocny bas. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...