Skocz do zawartości

Pokaż "kotku" co masz w środku


Recommended Posts

Tym pretensjonalnym tytułem, chciałem dać wyraz mojemu zadziwieniu co do różnic w koncepcjach budowy wzmacniaczy, a dokładnie ilości komponentów w stosunku do ich jakości  vel ceny. Pierwsze co przychudzi na myśl patrząc np. na taką Yamachę  to jakiż to kunszt sztuki inżynierskiej, ale opinie na jej są nie tylko pełne zachwytów. Co na tym tle można powiedzieć o inżynierach z Haiku? Ceny obu praktycznie takie same. Haiku moim zdaniem co najmniej nie ustępuje Yamasze, więc po co tyle tego tam pakować?

yamaha-a-s1200-srodek2.jpg

SOL-II-ze-srodka-1024x667.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat - nie ma to jak rozbierane zdjęcia :P

A skoro póki co idziemy w minimalizm, nie może zabraknąć First Watt F5 (na zdjęciu oryginał):FWF5.jpg

GainClone przy nim to kosmiczna technologia - zbudowany jest przecież w oparciu o monolityczne układy scalone zawierające w swojej strukturze całkiem pokaźną ilość elementów :) W najprostszej wersji F5, z półprzewodników mamy natomiast tylko 8 tranzystorów i dwa mostki Graetza (mógłby być nawet 1). Kosztował ok 3000$

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz.. i masz 🤪 exposure 1010 vs Denon PMA 800

image.thumb.png.68898f449e14a13c6066a0f75db07097.png

image.thumb.png.524b173f738ff52831a49c001fb132e0.png

image.png

image.png

2 minuty temu, nowy78 napisał:

zbudowany jest przecież w oparciu o monolityczne układy scalone zawierające w swojej strukturze całkiem pokaźną ilość elementów :) W najprostszej wersji F5, z półprzewodników mamy natomiast tylko 8 tranzystorów i dwa mostki Graetza (mógłby być nawet 1).

No właśnie liczę na kolegę, że rzuci światło i odpowie na pytanie "po co tyle tego"? Inżynieria czy tylko marketing? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet w konstrukcjach wypełnionych po brzegi znajdziemy tylko niezbędne elementy :) Nikt przecież nie wciska do środka czegoś, co nie jest tam potrzebne, zwiększając tym samym w sposób nieuzasadniony koszty produkcji. Powody tej różnorodności są rozmaite. Od funkcjonalności urządzenia, czyli ukłon bardziej w stronę klienta, poprzez łatwość regulacji i zapewnienia powtarzalności parametrów w produkcji masowej, co często jest dość trudne w konstrukcjach minimalistycznych, kończąc na osiągach i szeroko pojętej jakości dźwięku. To chyba trochę jak z samochodami. Jeden wybierze sportowego "golasa", ktoś inny rodzinnego suv'a z bajerami na każdą okazję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

@milk-monster- chodziło mi o porównanie ile dzieliło nas od zachodu. W czasie kiedy był  wyprodukowany ten Tandberg, (druga połowa lat 70). używałem polskiej Kleopatry. Niestety nie posiadam zdjęć rozbieranych. Za to dla porównania z 607 MOS, zdjęcie 607 XR. Podobne.

image.png.16561e3b60f48a7a9dd4381c737b5d90.png

image.png.423d3828dbdf67ebeeb50a22c7acdd7a.png

Wiem o co ci chodziło dokładnie to rozumiem!

I dlatego nasza Polska elektronika nie przetrwała zachód był zdecydowanie lepszy a szkoda bo może by coś ciekawego zrobili.

Chciałbym tego Tandberga posłuchać może kiedyś się uda 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

używałem polskiej Kleopatry.

:D też ją miałem ale do czasu kiedy pokazały się wzmacniacze WS-503 chyba dobrze pamiętam:/ Ale krótko bo 79 nabyłem mój antyczny egzemplarz  JAS77:D do dzisiaj gra świetnie.

 

DSCF0001.thumb.JPG.c9edb4b417e26dad5931dd05cc502d01.JPGDSCF0003.thumb.JPG.59b8ee0c76e5dfc7ecd27cb5b4bb9418.JPG

 

wiem:$ zaraz będzie krytyka że brudny ale nie był rozbierany z 10 lat, jutro się nim zajmę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...