Skocz do zawartości

Pokaż "kotku" co masz w środku


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jeśli przedwzmacniacze to też mam coś z lat 80 ubiegłego wieku. Yamaha C2a. Nie mylić z C2 lub CX. Jeden z najlepszych (kolejny po szanownym przedmówcy) na tamte czasy (i nie tylko) preampów. Do dziś stanowiacy przedmiot pożadania dla wielu. Jego waga, jak na taki ,,naleśnik,, też nie do pogardzenia bo to ok 8 kg, spowodowana jest m.in pancerną obudową z litego aluminium o grubości ok 4 mm.  Jego cena na aukcjach trochę odstrasza, jednak myślę że wart jest zainteresowania bo jak napisano obok logo firmy, zapewnia NATURAL SOUND.

20201125_121438.jpg

20201125_122541.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2020 o 14:37, Chyba Miro 84 napisał:

3 przeguby kardana celem skrócenia ścieżki audio. To lubimy 👍

 

No i żadnych ciężkich gałek z przodu jak to było w Densenie... Potrafiły trochę pokomplikować życie i wykrzywić pręty w środku urządzenia.

@elektron6
Piękny zestaw - rzadkość na naszym (i nie tylko...) rynku. Masz wersję na 230V - czy japońską/amerykańską?
Czy możesz jeszcze zrobić i zamieścić zdjęcie tyłów?
Pre też jest cudowne - również z odchyloną "przyłbicą" (że tak zażartuję w odniesieniu do głównego problemu ostatnich 12 miesięcy....).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6- to fakt. Jak się otwiera sprzęt z tamtych lat to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, ze wewnątrz będzie na co popatrzeć. Używasz tego zestawu na codzień, czy jest raczej ozdobą Twojego zestawu używaną sporadycznie?  Moja Yamaha jest używana (przynajmniej ostatnio) równolegle z innymi pre i powiem, ze zestaw w którym działa brzmi chyba najlepiej.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega

może warto podpytać w Top HiFi (albo od razu w serwisie Audio Klan) o przełączniki obrotowe do Yamahy?

We wzmacniaczach trzycyfrowych ( np. A-S700) pokrętła są plastikowe - ale może w wyższych modelach jak A-S1000/S2000 lub nowszych pokrętła będą metalowe? Te Yamahy był w czarnym kolorze oraz w srebrnym, więc może by się udało dopasować niedużym kosztem...

obraz.png.c3148fa61ce3b9b2cf83b6523935a01b.png
https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-cd-cd-sacd/1410-yamaha-cd-s2000

@elektron6
czy mógłbyś przy okazji wstawianie zdjęć sprzętu zamieścić również tył urządzeń, bo to też jest warte opublikowania?
M.in tych dwóch Twoich Victor'ów... 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel Kawasaki. Czy oryginalny - nie mam pojęcia. Gdzieś mam czarny i muszę wymienić, będzie lepiej się komponował, wszak czarne są lepsze😉. Tylko wtyczkę też będe musiał wymienić bo oryginalna jest japońska. Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o brzmienie wzmacniaczy Yamahy. Tu, jednak jestem dość mocno zaskoczony. 

A jeśli wolisz zbalansowane to jutro (dziś mi sie już nie chce ) będzie zdjęcie tylnej ściany pre zbalansowanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek - nas jest dwóch 🙂
Zakładam, że pytanie jest do Regi...

Pytając o "wybitną" - masz na myśli w stosunku do ceny? Bo takich modeli jest trochę... Choćby niektóre stare CRki z lat siedemdziesiątych.
Czy po prostu wybitną - jak choćby współczesną serię 3 tysiące?

Rega,
nie wymieniaj kabla zasilającego na czarny - bo czarny wyszczupla... Będzie to gorzej grało (wyszczupli scenę) i gorzej wyglądało 🙂 No taki żarcik audiofilski.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...