Skocz do zawartości

Denon, Yamaha, Heco, Indiana czyli co wybrać?


Art312

Recommended Posts

Witam,

Po kilku tygodniach wertowania forum wydaje mi się że wiem o co chcę zapytać:)

Potrzebny nowy sprzęt do nowego salonu. Do nagłośnienia ok 25 m2.

Mamy w domu mieszankę muzyki, bo i hard rocka, jazz, folk, poezję śpiewaną a często Fasolki bo młodzież tańczy:).

I filmy. Proporcje na korzyść muzyki ale jeśli  film to dobry,  z dobrą muzyką i efektami.

I radio internetowe by się chciało.

I USB na froncie bo z pędraka muzyka...

Absolutnie nie będzie to głośno grało.

Chciałbym spiąć amplitunerem kina : DVD, TV box, tuner DVBT i to wsio do TV dopiero. Mam stary TV ale dopóki gra pozostanie w domu bo mój plazmowy obraz pasuje nam bardziej niż to co można zobaczyć w nowych tv.

Po lekturze forum myślę o YAMAHA RX-V485 lub Denon AVR-S650H a do tego na razie para kolumn  Indiana Line Nota 260X albo Heco Aurora 300. Później kiedyś reszta kolumn i sub bo koszty...

Budżet spinam między 2500/3000.

I teraz pytanie czy dobrze celuję w sprzęt z moimi warunkami? Myślałem nad stereo ale to nie te pieniądze i chyba nie da się tego mojego sprzętu tak łatwo pospinać przez wzmacniacz stereo?

Druga kwestia, yamaha ma możliwość podłączenia tylnych głośników bezprzewodowo a Denon? Nie umiem tego znaleźć?

Z góry dzięki za podpowiedzi

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz sprzęt stereo to masz do wyboru kilka amplitunerow stereo, które dadzą Ci funkcjonalność, której oczekujesz. Większość amplitunerow stereo posiada po kilka wejść HDMI, także bez problemu podlaczysz do nich konsole, odtwarzacz i co tam jeszcze zechcesz. Nie będzie też problemu z radiem internetowym, WiFi czy portem USB. A jeżeli będzie Ci brakować basu w filmach, będziesz też mógł podłączyć subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest poekspozycyjny i nie jest to klasyka z serii sklepu nie dla idiotów. Sprzęt posiada pełną gwarancję, a grał pewnie nie więcej niż kilka godzin na odsłuchach w naszym salonie. Jeśli chodzi o sprzęt pod Twoje preferencje to faktycznie Yamaha RN602 w połączeniu z Heco Aurora 300 powinny przypaść Ci do gustu. Masz dobry zestaw stereo, który sprawdzi się w przypadku słuchania muzyki, a i w kinie domowym nie będzie wstydu. Oczywiście nigdy nie będzie to klasyczne kino ale jeśli filmy nie są priorytetem to w mojej ocenie lepiej postawić na zestaw stereo. 
Jeśli miałoby to być kino domowe to polecam Yamahę RXV485 w połączeniu z Pylon Audio Opal Monitor, a w przyszłości możesz pokusić się o rozbudowę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wszystkie źródła które są podłączone poprzez HDMI może zastąpić innymi podłączeniami czy to gniazdo koaksjalny im czy to gniazdem optycznym także tutaj tego problemu nie ma. Ciekawe modele amplitunerów z HDMI faktycznie zjedzą ci kompletnie budżet. 

No chyba że jednak chcesz budować to kino domowe?

Yamaha 602 gra zdecydowanie lepiej w stereo od Yamahy 485 ale do niej nigdy już nie podepniesz reszty kolumn do kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2020 o 15:31, kn1234 napisał:

No 4 stówy tu ze 2 stówy  tam 🍺i mamy 600

Nowy, to nowy. Skoro Q21 ma w tak idealnym stanie ten wzmacniacz i nie jest sprzedawany "w sklepie dla idiotów" -to dlaczego jest outletowy i tańszy? Przecież inne klocki też stoją na półce i są potem sprzedawane jako nowe, prawdopodobnie...

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma wyjścia audio cyfrowego a ma HDMI arc? Dziwne. 

Ano nie ma. Czyli 602 nie połaczy moich gratów?

Jeszcze dużo muszę się nauczyć.  HDMI   pewnie nie jest arc. Chce źródła podłaczyc do ampli a tylko obraz wysłać do TV. Dźwięk mi nie "zostanie" w amplitunerze:)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już prędzej w takim razie czyli wychodzi na to że tego arc nie ma. W takim razie wszystkie źródła pakujesz do amplitunera i wtedy masz dźwięk zatem pojawia się kolejne pytanie czy wszystkie twoje źródła tylko i wyłącznie z wyjściami HDMI bo jeżeli one mają inne wyjścia cyfrowe no to problem rozwiązany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze cie rozumiem, że:

1.W przypadku tańszego  ampli stereo -HDMI pcham obraz ze źródeł do TV a innymi opcjami dzwięk do amplitunera,

2. W przypadku amplitunera kinowego albo droższego stereo(z HDMI) łączę z nim źródła przez  HDMI i jednym łączę TV z amplitunerem?

Edytowano przez Art312
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Stereo w tej cenie nie ogarnę a nawet jak coś dopasuje do moich gratów to potem każda zmiana sprzetu/źródła będzie musiała być pod kątem wolnego gniazda w amplitunerze.

Zatem

YAMAHA RX-V485   VS  Denon AVR-S650H

czy jakieś inne podpowiedzi w podobnych cenach?

No i trzeba będzie się wybrać na wycieczkę żeby posłuchać jak to gra:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...