Skocz do zawartości

DAC zewnętrzny czy zintegrowany


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Chciałbym prosić o poradę która z poniższych konfiguracji pozwoli osiągnąć lepszy efekt w połączeniu z Pylon Audio Diamond 25.

1) Audiolab 6000A + Node 2i (Spotify, Tidal) lub Audiolab 6000N (Spotify, Tidal)

2) Audiolab 8300A + Cambridge Audio DAC Magic 100 + Laptop (Spotify, Tidal)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czysto teoretycznie wskazałbym na drugi zestaw ( szczególnie jeśli słuchasz Spotify ), kolumny mają pewien potencjał, powinny lepiej zagrać z serią 8000. Jedna tylko uwaga, brzmienie serii 6000 różni się od tego jak gra seria 8000 ( jest bardziej szczegółowa, gra szybciej, ma trochę mniej basu ). Moim zdaniem charakterem wyższa seria pasuje lepiej do tych Diamondów. A przetwornik CA jest relatywnie tani, zawsze w przyszłości będzie mógł go wymienić na lepszy. Będzie to łatwiejsze niż zmiana wzmacniacza.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko zależy od jakości DAC’a. Ten pierwszy zestaw z Node2i to polecam jezeli chodzi o funkcjonalność, mam Noda 2i w domu i aplikacja jest super, natomiast w pomiarach nie wychodzi on jakoś wybitnie. Być może ten wbudowany przetwornik DA byłby lepszy...

Przetwornik w środku zacny ES9018K2M Sabre jak dobrze zaimplementowany powinno być całkiem nieźle

http://www.esstech.com/index.php/en/products/sabre-digital-analog-converters/sabre-hifi-mobile-dacs/sabre-hifi-stereo-dacs/es9018k2m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Pylon Audio Diamond 25 pozostałbym przy Audiolab. Teoretycznie 8300A jest mocniejszy, ale nie można jednoznacznie powiedzieć, że lepszy od 6000A. Oferuje trochę inny charakter grania. Bardzo dobrym uzupełnieniem będzie 6000N. To moim zdaniem najlepsza opcja w swoim budżecie.

Wpadnij do nas na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Do kolumn Pylon Audio Diamond 25 pozostałbym przy Audiolab. Teoretycznie 8300A jest mocniejszy, ale nie można jednoznacznie powiedzieć, że lepszy od 6000A. Oferuje trochę inny charakter grania. Bardzo dobrym uzupełnieniem będzie 6000N. To moim zdaniem najlepsza opcja w swoim budżecie.

Wpadnij do nas na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Czy w soboty są możliwe odsłuchy? 

Dnia 25.07.2020 o 11:24, Inferno napisał:

Według mnie wszystko zależy od jakości DAC’a. Ten pierwszy zestaw z Node2i to polecam jezeli chodzi o funkcjonalność, mam Noda 2i w domu i aplikacja jest super, natomiast w pomiarach nie wychodzi on jakoś wybitnie. Być może ten wbudowany przetwornik DA byłby lepszy...

Przetwornik w środku zacny ES9018K2M Sabre jak dobrze zaimplementowany powinno być całkiem nieźle

http://www.esstech.com/index.php/en/products/sabre-digital-analog-converters/sabre-hifi-mobile-dacs/sabre-hifi-stereo-dacs/es9018k2m/

Jak wyjścia analogowe oceniasz w Node 2i? Zastanawia mnie podłączenie Node 2i do dobrego wzmacniacza stereo bez DAC'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian Forszpaniak mimo pomiarów które są nieubłagane według mnie bardzo fajnie. Oczywiście nie jest to Hi-End 🙂 ale w tej kwocie według mnie jest to rzetelna propozycja.

Jezeli chodzi o funkcjonalność to najlepszy jaki miałem. I mam go podłączonego właśnie po analogu.

Mozna to zrobić etapami, zawsze można dokupić DAC. Baza jest spoko 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Czy w soboty są możliwe odsłuchy? 

Jak wyjścia analogowe oceniasz w Node 2i? Zastanawia mnie podłączenie Node 2i do dobrego wzmacniacza stereo bez DAC'a.

Oczywiście jest możliwość umówienia odsłuchu w sobotę. Prosiłbym jedynie o wiadomość prywatną ustalimy szczegóły. Node 2i to świetny wygląd i łatwość użytkowania. Jeśli chodzi o brzmienie to jest to przyzwoity streamer ale jednak ma swoje ograniczenia i w podobnej cenie można mieć lepszą jakość dźwięku ale kosztem nieco aplikacji sterującej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bluesound to lepsze urządzenie. na pewno będziesz z niego bardziej zadowolony w dużym odstępie czasu. Audiolab robił już urządzenia sieciowe i niespecjalnie im to wyszło.

I faktycznie jest różnica pomiędzy seria 6000 a 8300 . Moim zdaniem do tych kolumn także lepiej się sprawdzi ten drugi. to jeżeli musisz iść w audiolaba jest przecież jeszcze masę innych firm które zapewnią ci bardzo dobre połączenie z tymi kolumnami. 

Zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem bluesound to lepsze urządzenie. na pewno będziesz z niego bardziej zadowolony w dużym odstępie czasu. Audiolab robił już urządzenia sieciowe i niespecjalnie im to wyszło.

I faktycznie jest różnica pomiędzy seria 6000 a 8300 . Moim zdaniem do tych kolumn także lepiej się sprawdzi ten drugi. to jeżeli musisz iść w audiolaba jest przecież jeszcze masę innych firm które zapewnią ci bardzo dobre połączenie z tymi kolumnami. 

Zapraszam na odsłuch

Czy możesz podać przykłady wzmacniaczy w podobnej cenie? Ostatnio myślałem o Magnat MR 780. Tylko nie wiem jak wypada DAC w tym urządzeniu w porównaniu do Audiolab 6000A, czy NAD 368. 

14 godzin temu, Q21 napisał:

Oczywiście jest możliwość umówienia odsłuchu w sobotę. Prosiłbym jedynie o wiadomość prywatną ustalimy szczegóły. Node 2i to świetny wygląd i łatwość użytkowania. Jeśli chodzi o brzmienie to jest to przyzwoity streamer ale jednak ma swoje ograniczenia i w podobnej cenie można mieć lepszą jakość dźwięku ale kosztem nieco aplikacji sterującej. 

Czy masz na myśli konkretne urządzenie z podobną funkcjonalnością jak NODE 2i?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Czy możesz podać przykłady wzmacniaczy w podobnej cenie? Ostatnio myślałem o Magnat MR 780. Tylko nie wiem jak wypada DAC w tym urządzeniu w porównaniu do Audiolab 6000A, czy NAD 368. 

Magnat 780 ma fajny dac. Brzmieniowo nie gorszy od tego w audiolabie

Cyrus one albo z daciem wersja HD

Xibdak 06 co prawda dać jest taki sobie ale wzmacniacz bardzo dobry

Atoll in 80 dobre brzmienie nasycone na dole.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...