Skocz do zawartości
JaZz

Najtańsze, sensowne w tej urządzenie do odtwarzania filmów z usb

Recommended Posts

Czytałem na forum, że dźwięk jaki daje tv (w moim wypadku Sony XF90) nie jest zbyt  dobrej jakości. Myślę czy nie zakupić jakiegoś boxa którego podłącze do Yamahy RX-V685 , ale nigdy się tym nie interesowałem. Filmy to MKV (chyba że trafi się jakieś starocie w AVI) w jakościach:

1080p - 4k / DD5.1 - DTS / SDR - HDR

Ewentualnie w bonusie, ale niekoniecznie jakieś streamy typu netflix, hbo, amazon, spotify, tidal. 

Swego czasu bardzo fajnym urządzeniem był mede8er. Niestety nie obsługuje on 4k i innych "nowości". Aczkolwiek jako użytkownik plazmy sam bardzo chwale sobie ten sprzęt. 

Na noname lepiej nie patrz, ponieważ bardzo często zamulają. Xiaomi mi Box 4K działa płynnie i stabilnie, nic więcej tak na prawdę nie potrzeba. 

Poprawcie mnie ale czy to nie jest ten model który nie obrabia dźwięku HD? Skoro kolega ma amplituner kina domowego to chyba na tym mu zależy?

Polecam fetgusona fbox ATV.

Miałem tez kiedyś do czynienia z takim Chińczykiem właśnie playerem i powiem ci że po paru kombinacjach udało się z niego wyciągnąć całkiem przyzwoity player. Miał on wgrany inny soft na kartę SD i po prostu z tego się bootowal. 

Dnia 27.07.2020 o 07:14, S4Home napisał:

Poprawcie mnie ale czy to nie jest ten model który nie obrabia dźwięku HD? Skoro kolega ma amplituner kina domowego to chyba na tym mu zależy?....

Mi box 4k obsługuje dźwięk HD 😊. Ale jest to starszy model . Nowszy, Mibox S jest niestety wykastrowany z tej funkcjonalności . Obsługuje tylko podstawowy DTS i DD .

Nie jestem pewien co do DD+ ...

Napisano (edytowany)

Jak pisałem w pierwszym poście dźwięk to będzie DD5.1 - max.  DTS. Dlatego teraz pytanie czy jest sens to kupować? 

Jeden z głównych  powodów to, że android w moim tv strasznie mnie irytuje. Naczytalem się że tv daje słaby dźwięk, więc pomyślałem że kupując takie urządzenie upiekę dwie pieczenie 🤔 

Edytowano przez JaZz

Napisano (edytowany)

Na pewno później niż prędzej. W tej chwili większość ripów które oglądam jest z dźwiękiem Dd5.1, a DTS to raczej wyjątki. Raczej nie mam zamiaru przeskakiwać wyżej. 

Oczywiście nie obraziłbym się gdyby była obsługa dźwięku HD, ale jej brak nie wadzi mi. 

Bardzo ważna kwestia dla mnie to czy xiaomi box w stand by nie daje żadnego sygnału na USB żeby mi dysku nie wybudzał. 

Sony XF90 w stand by co chwilę kręci tym dyskiem i o ile w dzień mi to nie przeszkadza tak w nocy już irytuje. 

No i czy będzie słychać różnice w jakości tego samego dźwięku pomiędzy źródłami xf90, a mi box s? 

Edytowano przez JaZz

Jak będzie to dd5.1 to myślę że nie. Więcej byś poczuł na HD. Jak z dyskiem nie wiem. W ferdku da się go podtrzymać albo wyłączyć USB całkowicie. 

14 minut temu, S4Home napisał:

Jak będzie to dd5.1 to myślę że nie

Hm to w sumie nie wiem teraz czy może zamiast boxa nie złożyć sobie przenośnego ssd 500gb. Cena wyjdzie podobna. Nie będzie go słychać a i prędkość pobierania bezpośrednio z internetu wzrośnie mi dwukrotnie. W sumie do lipnego androida w Sony już trochę się przyzwyczaiłem 🤔 

Nowa pamięć też zawsze się przyda 🤔 

Dnia 28.07.2020 o 09:37, Iron napisał:

Mi box 4k obsługuje dźwięk HD 😊. Ale jest to starszy model . Nowszy, Mibox S jest niestety wykastrowany z tej funkcjonalności . Obsługuje tylko podstawowy DTS i DD .

Nie jestem pewien co do DD+ ...

Muszę nieco odświeżyć temat. Mi Box 4K dostanie niedługo aktualizację do android TV 9. Niestety, wg użytkowników (zródło: forum miui ) którzy zainstalowali betę tej aktualizacji Mi Box traci możliwość przesyłania dźwięku HD (aplikacja Kodi, przez HDMI). 

Możliwe, ze w przyszłości zostanie to poprawione (choć to tylko moje domysły), ale na razie ten playerek mocno traci na funkcjonalności w przypadku aktualizacji do 9.

Nieźle... krok wstecz :D

zastanawia mnie polityka tego. Może xiaomi ma jakieś droższe tego typu urządzenia i ograniczyło "S-kę" przy produkcji, a model 4k ograniczą za pomocą update-u? Trochę jaja IMO :D

Dzięki za info.