Skocz do zawartości

Słuchawki douszne do 200 zł


Recommended Posts

Witam. Szukam słuchawek dousznych przewodowych. Muszą mieć bardzo dobrą jakość dźwięku, muszą posiadać pilot na kablu z opcją podgłaśniania i ściszania głośności muzyki, muszą mieć dodatkowe końcówki (ślimaki) o różnych wielkościach i muszą być wytrzymałe. Jeśli nie wiesz czy są wytrzymałe, to też proszę abyś podał ich nazwę. Jeśli posiadają również przycisk odbierania rozmów telefonicznych z mikrofonem, to dobrze ale nie jest to dla mnie wymagane. Fajnie byłoby gdyby dobrze tłumiły hałas z zewnątrz. Nie zależy mi na tym żeby miały mocny bas, ponieważ nie mam wielu piosenek hip hopowych i nie lubię mocnego basu. Cena może trochę przewyższyć 200 zł. Będę używać ich podczas chodzenia, jazdy rowerem oraz podczas pracy. Nie chcę bezprzewodowych, ponieważ nie chcę po słuchaniu w pracy, żeby mi się rozładowały i po pracy nie mógł bym od razu z nich korzystać bez ładowania. Poprzednio miałem słuchawki Beyerdynamic Byron za 170 zł, przez ponad 2 lata. Były idealne, ale zaczynają się psuć i nigdzie w necie nie da się już ich kupić. Chyba dlatego że produkują teraz model bezprzewodowy. W ogóle się nie znam na słuchawkach. Czy warto kupić słuchawki Beyerdynamic Soul Byrd za 245 zł? Są dla mnie trochę drogie, a wiem że po jakimś czasie się i tak zepsują, chociaż zawsze dbam o słuchawki. Jakie słuchawki wg was byłyby najlepsze do moich wymagań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następcami Beyerdynamic Byron są  Soul Byrd i Beat Byrd. Soul  są lepiej wyposażone w etui i więcej tipsów, do tego maja pilot na kablu. Beat są uboższe, również  w wyglądzie, jednak to one mają spełniać rolę słuchawek o dobrej relacji jakość cena. Są dużo tańsze. Warto je mieć gdy nie potrzebujesz regulacji głośności na przewodzie.

Myślę że jeśli potrzebujesz słuchawek takich o jakich piszesz, warto zaopatrzyć się w DIY SE215. Mimo że sporo poniżej budżetu, to na prawdę dobre słuchawki, do tego mają na wyposażeniu w tej wersji kabel z 3 przyciskowym pilotem rozpoznający oba rodzaj gniazd TRRS. Te słuchawki można kupić bez kabla i sam kabel bez słuchawek. Do tego dostępne sa do nich same obudowy i przetworniki. Jeśli coś nawali nie trzeba kupować całych nowych, bo to sprzęt zaczerpnięty z zastosowań estradowych.

Są bardzo wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następcami Beyerdynamic Byron są Beyerdynamic Soul Byrd i Beyerdynamic Beat Byrd. Beyerdynamic Soul Byrd i Beyerdynamic Beat Byrd są dostępne do kupienia w Polsce :) . Tak brzmią ich pełne nazwy.

DIY SE215 kupić możesz chyba tylko w Chinach :) https://pl.aliexpress.com/item/32945248917.html . To są po prostu drivery do Shure SE215 włożone do obudów do tych słuchawek sprzedawane z innymi akcesoriami. Nie są one oryginalnymi Shure i nie są sprzedawane jako takie, bo nimi nie są. To są ich repliki. Na tej aukcji są sprzedawane z kablem jaki potrzebujesz i możesz go kupić również sam do dowolnych słuchawek z wymiennym kablem, ze złączami MMCX. Kupując części zamienne sam również możesz sobie złożyć takie słuchawki, a te oczywiście że możesz kupić w naszym kraju bez problemu. https://www.ceneo.pl/31240827 200 zł na nie raczej nie wystarczy. No chyba że je za tyle kupisz jako używane. Oryginalne mają na wyposażeniu trochę dłuższy i sztywniejszy inny przewód, więcej różnych rozmiarów tipsów i oryginalne etui.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te DIY SE215 które podałeś mają dodatkowe końcówki (ślimaki)? Zastanawiam się nad kupnem Shure SE215 za 419 zł. Chyba lepiej będzie mieć lepsze słuchawki z lepszym dźwiękiem, lepszą izolacją, większą ilościa końcówek itd., a jak się kiedyś kabel zepsuje, to mogę kupić nowy. Widziałem na Allegro za 36 zł. Czy są warte tej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY SE215 maja na wyposażeniu po jednej parze tipsów silikonowych i piankowych. Ich aplikacja jest dość specyficzna bo nie wchodzą zbyt głęboko w kanał słuchowy. Rozmiar z jakim są sprzedawane powinien być odpowiedni dla większości ludzi. Zawsze możesz kupić tipsy innego rozmiaru z tulejką T100. Budowa tych słuchawek daje dobrą izolację. Czy oryginalne będą lepsze ? Izolacja od otoczenia będzie pewnie bardzo podobna. Co do dźwięku spotkałem się z opiniami że oryginalne bardziej podkreślają wokal, te są ponoć bardziej neutralne i z nieco lepiej zaznaczonymi skrajami pasma. Na scenie bardziej przydaje się dłuższy przewód i może część ludzi wybrała by oryginalne Shure. Do słuchania muzyki chyba niekoniecznie. Na ten oryginalny kabel wiem że ludzie dość często narzekają że się plącze niepotrzebnie taki długi przy telefonie i że jest za sztywny. Wiem że wielu ludzi sobie chwali własnie te DIY i wielu uważa je za nieco lepsze. Posiadanie produktu oryginalnego ma swoją wartość. Pamiętaj że Shure SE215 bez k na końcu ma kabel bez pilota i mikrofonu. Sam krótszy przewód zawsze możesz potem dokupić. 215-stki Shure to bardzo popularne słuchawki sceniczne od znanego profesjonalnego producenta i zapewne są warte swojej ceny, myślę jednak że do słuchania muzyki w ich cenie wybrał bym inne słuchawki. Przy cenie za jaką są sprzedawane DIY 215 to prawdziwa okazja i trudno mi znaleźć jakieś inne z 3 przyciskowym pilotem lepsze od nich do 200 zł. Czasem można było kupić przy zakupach grupowych na Massdropie Mee Audio P2 w cenie takiej że dokupując do nich kabel do tych DIY można było by się zmieścić w 200 zł. Jednak normalnie te słuchawki kosztują ponad 400 zł z kablem z pilotem z tylko jednym przyciskiem. P2 uważam za lepsze. Maja jednak nieco inna barwę dźwięku. KZ ZS10 Pro i KZ AS03 również uważam za lepsze i te drugie bym Ci bardziej polecał jeśli chodzi o dźwięk. Jednak te mają standardowo kable bez pilota lub piloty z jednym przyciskiem. Na Aliexpress te słuchawki są za nieco ponad 100 zł. Dość trudno jednak o niedrogie i dobrze do nich pasujące przewody z pilotem z regulacją głośności. Mają inne złącze 2 pin 0,75mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick Czy można do KZ AS03 dokupić gdzieś dodatkowy kabel z regulacją głośności? I ile taki kosztuje? Do moich wymagań dodaję to, że muszą mieć odczepiane okablowanie i żeby był gdzieś dostępny do kupienia dodatkowy kabel z regulacją głośności (żebym mógł dokupić jak się zepsuje). Reszta wymagań pozostaje bez zmian. Które są wg Ciebie lepsze: KZ AS03 czy FiiO F9? Teraz mogę kupić słuchawki do max 800 zł i z takich można śmiało mi proponować.

 

@rms.pl Z ceną do max 800 zł, poleciłbyś nadal MEE Audio M6PRO, czy znasz jakieś lepsze? Moje najważniejsze wymaganie to jakość dźwięku.

Edytowano przez Mati.Bocian_92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie droższe słuchawki dokanałowe nie mają zbyt dużego sensu gdy się je podłącza do telefonu. Wśród takich słuchawek nie przywiązuje się dużej wagi do tego aby miały pilota z trzema przyciskami. Sklep zapewne coś znajdzie. Wiele dobrych słuchawek wymaga do ich napędzenia przynajmniej dobrego DAP-a. Do KZ AS03 trudno będzie znaleźć taki przewód. Znacznie łatwiej o przewody bez pilota.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32948530207.html

To jest kabel który powinien pasować. Wprawdzie KZ AS06 ( bo o nie chodziło ) ma wygięte wtyczki typu B z niewielkim zagłębieniem w którym są piny, ale uniwersalne złącza tego typu pasują do takich gniazd w słuchawkach. Druga różnica to że KZ używa pinów 0,75 mm, a ten kabel ma piny 0,78 mm. Te 0,03 mm powinno nie robić różnicy. Ewentualnie potem oryginalne przewody będą wchodzić z większym luzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić KZ AS03? Nigdzie nie mogę ich znaleźć. To mówisz, że te kabe z linku pasują tylko do KZ AS06? Jeśli tak, to kupić KZ AS06 zamiast KZ AS03? Czy KZ AS06 są lepsze? Który kabel z twojego linku z tych do wyboru będzie pasował? Które są wg Ciebie lepsze: KZ AS03, FiiO F9 czy FiiO FH1?

Edytowano przez Mati.Bocian_92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze droższe słuchawki dokanałowe nie mają sensu przy podłączeniu z telefonem ;) Według naszych doświadczeń mają sens, tylko nie z każdym smartfonem :)

Co do innych poleceń, to tutaj na pewno świetne i z wyższej półki są MEE Audio P1, nie będą miały za mocnego basu, tylko idealnie wyważony. No, ale tu już w ogóle zawędrowalismy z ceną poza budżet. Jeśli jesteś zainteresowany to możesz odezwać się do Mateusza z działu obsługi, to może coś podziała z ceną: mateusz@rms.pl Tylko one rzeczywiście nie z każdym telefonem zagrają świetnie. U nas najlepiej sprawdzają się pod xiaomi, z iPhonem radzą sobie trochę gorzej, wtedy rzeczywiscie potrzebują wzmocnienia. Taki typ.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AS06 potrzebny jest kabel z wtyczkami 2 pin. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna skala, wskazująca co jest lepsze. W cenie do 200 zł wybrał bym KZ AS06. Jednak nie ma pewności jak będzie się spisywał z nimi kabel który wpisałem w linku, bo nigdy na oczy go nie widziałem i nie sprawdzałem jak pasuje. Jeśli masz do wydania więcej wybrał bym FiiO F9. To dobre słuchawki i wyposażone w to co potrzebujesz. Moim zdaniem powinny sprawdzić się lepiej niż SE215k. FiiO FH1 maja opinię bardziej basowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzięki wszystkim za pomoc. Kupiłem słuchawki Tin P1, Ten kabel, kabel OTG i wzmacniacz. Niestety mój telefon LG Leon nie działa z kablem OTG, ale jak kiedyś będę miał inny telefon, to będzie działać. Dźwięk jest o wiele lepszy niż miałem w poprzednich słuchawkach i głos z mikrofonu jest dobrej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...