Skocz do zawartości

Marantz Melody X czy inny?


Zawilec

Recommended Posts

Cześć,

mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu. Nie jestem audiofilem i po prostu chciałbym na codzień słuchać muzyki lepszej jakości niż TV;). Miałem okazje odsłuchać tytułowego Marantza Melody X z kilkoma parami kolumn. Najbardziej trafiło do mnie połączenie z Dali Oberon 5 lub 7. Co sądzicie o takim zestawie? Czy w tej cenie (ok. 6 tys. z Oberon 5) polecilibyscie  inny „zestawik”?:)

Dzięki. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dużo zestawów polecić w tym budżecie, ale byłeś na odsłuchu i to jest jeden z głównych elementów całej układanki przy szukaniu swojego brzmienia.

Marantz Melody X jest niezłym urządzeniem jak na swoją cenę i przede wszystkim dużą funkcjonalność. Same połączenie też nie wypada źle tz. Marantz z Dali Oberon.

Zamiast tego małego amplitunera warto może posłuchać wzmacniacza z w/w kolumnami lepiej je wysteruje.

https://www.q21.pl/marantz-pm7005-srebrny-kredyt-10x0-dostawa-gratis.html

Z czego będzie odtwarzana muzyka?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka najczęściej będzie odtwarzana z serwisów typu Spotify, z CD i z radia. Chciałbym tez podłączyć go do TV.

problemem w moim przypadku jest tez miejsce na sprzęt - żeby zmieścić coś standardowej szerokości (ok 44 cm) musiałbym przerabiać RTV-ke ... co oczywiście rozważam.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z urządzeń takich jak Marantz Melody X masz jeszcze Yamahę MCR 670d ( dynamiczniejsze i bardziej szczegółowe brzmienie), Denon Ceol N10 ( większa muzykalność i mocniejszy bas) czy Cambridge Audio One ( brzmieniowo pomiędzy Denonem a Yamahą). Wiele zależy od Twoich preferencji i oczekiwań. Jeśli w grę wchodziłby jedynie streaming to spójrz na Audiolab 6000a + Chromecast Audio. Jakość dźwięku będzie zdecydowanie wyższa niż miniwieży ale mniej funkcjonalny i zajmujący więcej miejsca ( przynajmniej na szerokość). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie q21 😆

Moim zdaniem taki melody od Marantza nie do końca wysteruje te kolumny. 

Różnica pomiędzy oberon 5 i 7 jest też dość spora. 

Wiem że to urządzenie mające all in one. Ale lepiej jest wygospodarować więcej miejsca i iść w większy amplituner jak Onkyo 8390 czy Yamaha 803.

Polecam ci poświęcić chwilę na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...