Skocz do zawartości

Kino domowe do 2k


Beny

Recommended Posts

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na tym forum - mam nadzieję, że nie ostatni:>

Kończymy urządzać dom - planuję mieć w salonie projektor (jeszcze nie wiem jaki, prawdopodobnie raczej 4k - marki Optoma, ale nad modelami się waham) + do tego właśnie kino domowe. Nie znam się totalnie na kinach domowych, spędziłem kilkanaście godzin w Internecie szukając informacji na ten temat, a także przeglądając to forum.

Informacje na temat salonu:

około 30 m2, są drzwi do kuchni - ale zamykane (przesuwne) i wyjście do korytarza. W każdym rogu pokoju (pod sufitem) są wyprowadzone kable pod kino domowe - nie wiem jakie, nie znam się - elektryk wyprowadzał - ufam, że dobre.

Potrzebuję całego zestawu - coś, co mi odbierze sygnał od dekodera TV, odbierze sygnał od projektora i ewentualnie od PS5 w przyszłości i da w miarę dobry dźwięk. Głównie będę oglądać mecze + grać w PS 4/5, ale czasem również chcielibyśmy obejrzeć jakiś film. Nie jesteśmy z żoną żadnymi audiofilami - ot potrzeba coś lepszego, niż głośniki z projektora - więc budżet tak do 2000-2500 zł mniej więcej.

Wygooglałem takie oto 2 zestawy:

yamaha-yht-2950

sony bdv-n5200w

Fajnie by było, gdyby głośniki przednie i tylne dało się powiesić pod sufitem (tak jak pisałem wyżej - są wyprowadzone kable pod to), a nie stały na podłodze.

Czy któryś z tych zestawów jest ok? Czy może ktoś z Was polecić coś innego?

Aha i super by było, jakby się albo dało odtwarzać filmy albo z zewnętrznego dysku (USB) albo poprzez WiFi - jest w ogóle taka możliwość?

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z prawidłowym kinem domowym. masz do tego dedykowane pomieszczenie chcesz kupić projektor a niestety jest bardzo słabym ogniwem będzie kino domowe. po pierwsze budżet choć on tutaj nie jest kluczowym problemem dlatego że moglibyśmy się skupić nad sprzętem używanym. Ale już widzę że zasadniczy problem jest w rozmieszczeniu twojego sprzętu kina domowego nie ustawia się pod sufitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za namiary. Ten Denon wydaje się ok. Ale jakie 2 kolumny na przód? bo rozumiem, że wtedy rezygnuję z tyłu?? Polecisz też coś fajnego do tego?

Nie upieram się przy "kinie domowym" - jak polecacie taką opcję na start+potem w przyszłości dokupienie tylnych głośników - ok - zdaję się na Was.

Tak jak pisałem - nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z takimi rzeczami:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...