Skocz do zawartości

Kino domowe do małego pomieszczenia


Tadzik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Kolumny mają być na wysokości uszu słuchacza wszystkie, tak jest według sztuki kinowej, centralny ze względu na TV niestety musi być niżej w domowych warunkach.

Czyli coś takiego? 

 

IMG_20200727_050957~2.jpg

IMG_20200727_050936~3.jpg

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Tu może się okazać ze lepiej jeśli centralny będzie nad TV. Również kolumny frontowe jeśli są pochylane, mogą być znacznie powyżej linii uszu. Tu chyba również lepiej jeśli tak będzie.

Czy lepiej tak i pochylone do dołu? 

 

IMG_20200727_050936~2.jpg

IMG_20200727_050957~3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to że jeśli kolumny stoją na ziemi lub są na standach to głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu. Gdy kolumny są wyżej , wtedy należało by je pochylić odpowiednio w dół. Co do centralnego to obawiam się że z TV na tej wysokości może okazać się ze będzie zbyt nisko. Na pewno nie powinien nikt siedzieć po drodze do niego. Ja bym powiesił kolumny trochę szerzej( gdzieś pośrodku pomiędzy ścianą i TV, druga symetrycznie ) , na wysokości pośredniej pomiędzy zaznaczonymi i centralny tuż nad TV. Tylne raczej wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MobyDick napisał:

Głównie chodzi o to że jeśli kolumny stoją na ziemi lub są na standach to głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu. Gdy kolumny są wyżej , wtedy należało by je pochylić odpowiednio w dół. Co do centralnego to obawiam się że z TV na tej wysokości może okazać się ze będzie zbyt nisko. Na pewno nie powinien nikt siedzieć po drodze do niego. Ja bym powiesił kolumny trochę szerzej( gdzieś pośrodku pomiędzy ścianą i TV, druga symetrycznie ) , na wysokości pośredniej pomiędzy zaznaczonymi i centralny tuż nad TV. Tylne raczej wyżej.

Dobra to zrobię, w takim razie tak

 

IMG_20200727_050936~4.jpg

IMG_20200727_050957~4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być na wysokości uszu i tyle, a nie że jak nie jestem w stanie zrobić z przodu dobrej wysokości to wszystkie daje na złej wysokości.... i tak pyzatym wysokość nie to nie wszystko powinny być też zachowane kąty czyli odpowiednie skierowanie głośników w kierunku słuchacza.

https://cinematic.pl/rozmieszczenie-glosnikow-kino/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zaangażowanie, ale chciałbym, żeby może jakiś moderator rozwiał kwestię rozmieszczenia tych małych kolumn.

Rozumiem Jasiek88, że tak się ustawia, ale warunki mam jakie mam, zmuszają mnie do trochę innego rozmieszczenia.

Oczywiście kupię uchwyty do głośników kierunkowe, mam nadzieję, że głośniki mają jakieś dziury montażowe z tyłu. 

Oglądane będzie z pozycji kanapy, zarówno z lewej jak i z prawej strony (głównie przy ścianie) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

W.magnat jest jedno wejście RCA i polecam też taki kabel RCA na RCA. Pojedyncze. W przeciwnym razie ten drugi kabel-wtyczke trzeba ekranować czy izolować. Bez sensu. 

Co do jakości kabla to Oehlbach i wireworld robi na prawdę bardzo dobre. Wiele już takich montowałem i zawsze byłem zadowolony. 

A co do rozmieszczenia kolumn, poradzisz coś? Dość nieustawne pomieszczenie. 

Swoją drogą już drugi sprzedający odpisał mi, że nie mają jednak tych głośników i drugi zwrot siana. Mówią, że już ich nie ma, nawet od producenta. Popisałem jeszcze do paru innych, ale jak nie będą mieli to wezmę te drugie co polecałeś. Canton Movie 95 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienie kolumn w kinie domowym, to zgodzę się z Jaśkiem88 że to co pisze jest dobrym ustawieniem w pomieszczeniu idealnie dostosowanym do odsłuchu z kinem domowym. W tym pokoju jest to nie do zrealizowania. Tak jak napisałem będzie tu optymalnie. W dużym kinie również głośniki nie znajdują się na wysokości uszu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma gwarancji producenta na sprzęt audio w Europie. Więc tutaj za serwis ewentualny będziesz płacił.

Tak tego modelu Magnata nie ma już jakiśczas. Nie rozumiem dlaczego nie ma nowego modelu bo ten bbył bardzo udany.

ELAC Stralet to znacznie lepsze kolumny. Jesli cena dobra to bierz.

Co do ustawienia to monitorki tego typu mają wiekszy margines złego ustawienia. Centralny jednak pod TV jeśli jest możliwość. Im niżej tym zagraj lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że z głośnikami wyżej nic  nie trzeba odstawiać i nie widzę powodów aby dźwięk miał być gorszy, nawet bez stołu. Kolumny są zwykle przewidywane po prostu do postawienia na ziemi lub standach bez pochylenia. Umieszczenie zbyt wysoko lub zbyt nisko bez pochylenia zmienia relacje fazowe pomiędzy głośnikami w jednej kolumnie. Do tego głośnik wysokotonowy zwykle najefektywniej działa gdy jest skierowany na nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda

 

IMG_20200812_122320.jpg

IMG_20200812_122340.jpg

IMG_20200812_122335.jpg

Pytanko mam jeszcze. Czasami zdarzają się takie przydźwięki z subwoofera, jakby pogłos burzy. Jest to spowodowane zbyt długim kablem, czy może jakość kabla słaba? Długość to 3m, wystarczył by może i półtora metra. Jakieś pomysły? 

Edytowano przez Tadzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...