Skocz do zawartości

Kino domowe do małego pomieszczenia


Tadzik

Recommended Posts

Myślę że  wtedy droższy kabel nic lub przynajmniej bardzo niewiele zmieni. Niektóre subwoofery brzmią mocniej a inne mniej. Jeśli ten należy do tych które brzmią same z siebie to najlepszy kabel nic tu nie pomorze. Przecięcie przewodu pozwala ocenić czy jest faktycznie ekranowany. Gorzej jeśli ekran jest podłączony z jednej strony. Z tego względu warto spróbować podłączyć go odwrotnie niż jest teraz. W jednym z położeń może brumić mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

19 godzin temu, MobyDick napisał:

Myślę że  wtedy droższy kabel nic lub przynajmniej bardzo niewiele zmieni. Niektóre subwoofery brzmią mocniej a inne mniej. Jeśli ten należy do tych które brzmią same z siebie to najlepszy kabel nic tu nie pomorze. Przecięcie przewodu pozwala ocenić czy jest faktycznie ekranowany. Gorzej jeśli ekran jest podłączony z jednej strony. Z tego względu warto spróbować podłączyć go odwrotnie niż jest teraz. W jednym z położeń może brumić mniej.

Niektóre subwoofery brumią mocniej a inne mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No nie wiem w takim razie zobaczmy to. Weź od nas Luna 8 na testy.

Dalej będą problemy z subem to będziesz szukać rozwiązania gdzie indziej.

U Was na sklepie widziałem tylko Luna 7. Ale widziałem tańszy wireworlda, 4m za 120 zł. 

https://s4home.pl/produkt/wireworld-terra-subwoofer-cable-4-0m/

Za tyle jeszcze mógłbym kupić, jakby nie było tego brumienia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz 4 m w miejscu gdzie wystarczy 1,5 m to będzie pozwijany i spodziewał bym się że raczej będzie bardziej brumić. Kabel wcale nie musi być specjalnie przeznaczony do subwoofera.

Próbowałeś podłączyć kabel który masz w obu kierunkach ?

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tadzik napisał:

U Was na sklepie widziałem tylko Luna 7. Ale widziałem tańszy wireworlda, 4m za 120 zł. 

https://s4home.pl/produkt/wireworld-terra-subwoofer-cable-4-0m/

Za tyle jeszcze mógłbym kupić, jakby nie było tego brumienia 

nie ma kto aktualizować strony.

Zadzwoń do nas. Dobierzemy. Pozyczymy. Jak się nie sprawdzi to oddasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie ma kto aktualizować strony.

Zadzwoń do nas. Dobierzemy. Pozyczymy. Jak się nie sprawdzi to oddasz.

Fajnie, dzięki. Z tym, że nie chciałbym tyle wydawać, więc wolałbym wytestować tańszy, który będę mógł już zostawić jak się sprawdzi. 

Póki co sprawdzę jeszcze opcję z odwróceniem kabla, tak jak MobyDick wspomniał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MobyDick napisał:

Bardzo możliwe że te subwoofery tak już mają. Możesz jeszcze odwrócić polaryzację wtyczki zasilania i zobaczyć czy brumi mniej ( jeśli jest to możliwe ). To samo możesz zrobić z amplitunerem i potem znowu z subwooferem.

Już myślałem, że jest dobrze, jak przełączyłem w ampli na reverse i subie polaryzację na minus, ale było dobrze przez parę godzin, a dzisiaj już od samego włączenia co chwile brumienie... 

Edit : po włączeniu była tragedia, teraz już tylko jakieś małe zakłócenia co parę/paręnaście minut, ale jeszcze są. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Masz tego suba od Canton Movie tak? To ja się nie spotkałem z takimi przydźwiękami a kilka setów widziałem.

Wziąłem tego Elac za 1800zł. Cantona już nigdzie nie mieli. 

Edytowano przez Tadzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może nasilać to ze subwoofer jest nastawiony zbyt głośno. Warto zadbać aby ustawić możliwie głośno subwoofer z poziomu amplitunera i potem go przyciszyć do odpowiedniego poziomu z poziomu subwoofera. To może w znacznym stopniu zmniejszyć poziom brumienia. Pewien niski jego poziom trzeba zwykle zaakceptować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Problem może nasilać to ze subwoofer jest nastawiony zbyt głośno. Warto zadbać aby ustawić możliwie głośno subwoofer z poziomu amplitunera i potem go przyciszyć do odpowiedniego poziomu z poziomu subwoofera. To może w znacznym stopniu zmniejszyć poziom brumienia. Pewien niski jego poziom trzeba zwykle zaakceptować.

Zrobiłem, tak jak radziłeś, i chyba rzeczywiście jest mniejsze (cichsze) brumienie. Tak samo polecał mi ustawić sprzedawca. Ustawić na 0 na subwooferze, później zrobiłem ponowną kalibrację. Jednakże, nadal coś tam pomrukuje, nawet bez wpiętego kabla. Przepinałem też do innych gniazdek zasilanie, jak polecał sprzedawca, ale to nie pomogło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeśli z miejsca gdzie słuchasz nie słychać brumienia, to wszytko jest ok.

Słychać przy oglądaniu filmów, czy normalnych programów. 

5 godzin temu, S4Home napisał:

No nie wiem. Jak brumi bez kabla.

ELAC ma dobre suby. Ktory to model. JA miałem pare ale żaden się tak nie zachowywał. Możesz go sprawdzić u kogoś innego? W domu.

Ewentualnie wymienić na inną sztukę?

5.1 Starlet 

Odeślę go na serwis. Zadzwonię to przyjedzie kurier. Już za dużo się z nim "bawiłem" , żeby jeszcze sprawdzać w innym domu. Dam znać jak wróci. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...