Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte do 600 zł


Recommended Posts

Cześć, szukam słuchawek przewodowych, zamkniętych, które będą używane do słuchania różnej muzyki w czasie pracy (jazz, pop, reggae, trochę rock), zamkniętych, aby móc odizolować się od innych. Do tej pory posiadałem słuchawki Takstar HD6000, jakość dźwięku mi bardzo odpowiadała, lecz ich wykonanie jest tragiczne. Oprócz tego posiadam słuchawki bezprzewodowe, Sennheiser HD 4.40 BT, których używam tylko i wyłącznie do rozmów, gdzie sprawdzają się świetnie. Jakość muzyki z nich mnie nie zadowala.

Bardzo prosze o polecenie czegoś godnego uwagi z przedziału 400 - 600 zł.
Chciałbym aby:
- były w miarę solidne, przewodowe,
- fajnie gdyby grały podobnie (w podobnych tonach :) ? nie znam się na tym technicznie) jak Takstar HD6000,
- fajnie by było gdyby miały jakąś możliwość złożenia lub w inny sposób ułatwiały transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie warto spojrzeć na słuchawki Denon AH-D1200 naprawdę solidne wykonanie. Posiadają dwa przewody w zestawie jeden z mikrofonem drugi bez oraz oczywiście etui. Jak grają raczej z podkreślonymi skrajami pasma. Co do składania ich to już musisz sam ocenić czy jest wystarczające.

image.png.1e46ada47652a9ec741af87f3a151c83.pngimage.png.be261480f6eb5af136662c4d2eaf5ecc.png

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, napewno się im przyjrze. Składanie nie jest rzeczą najważniejszą ale fajnie by było gdyby się wgle składały :)

Wpadły mi w oko również słuchawki Yamaha HPH-MT5, czy mógłby ktoś doradzić między nimi a Denon AH-D1200?

Edytowano przez filip93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sam także miałem Takstar HD6000 ale tylko przez chwilę, ponieważ nie lubię aż tak mocnego basu dlatego przesiadłem się na Pro80, które zmodowałem i zrekablowałem. Mniejsza z tym, jeśli szukasz coś w podobie HD6000 jeśli chodzi o brzmienie ale wygodniejsze i lepiej wykonane to polecam zwrócić uwagę na Brainwavz HM5 lub nieco ponad zakładany budżet Meze 99 Neo, które jakością wykonania deklasują znacznie droższe słuchawki. Brzmienie jest po nieco ciemniejszej stronie, mamy mocny, mięsisty bas i całkiem niezłą stereofonię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, filip93 napisał:

Wpadły mi w oko również słuchawki Yamaha HPH-MT5, czy mógłby ktoś doradzić między nimi a Denon AH-D1200?

W tych słuchawkach będzie zdecydowanie mniej basu, a tego chyba nie chcesz. Myślę, że to nie ten kierunek brzmienia którego poszukujesz mając na uwadze Twoje obecne słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwavz HM5 i ich polska dystrybucja SnaB Euphony AF-100 to słuchawki o umiarkowanej ilości basu. Od początku gdy są produkowane przechodzą kolejne ewolucje, jednak nawet teraz o ile bas z nich jest bardzo głęboki to bez specjalnego podkreślenia tego zakresu. Raczej skłaniał bym się ku Takstar Pro82 w których jest możliwość wyboru ilości basu. Do tego są bardzo wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje! Dzisiaj miałem okazje posłuchać Denon AH-D1200 oraz Audio-Technica ATH-MSR7. Oba grają fajnie, wygląda na to że oba modele są bardzo solidne (Denon w salonie podobno gra już 7 lat 😮) choć lepiej się czułem z MSR7, bardzo dobrze leżą na głowie i grają. Może troche słabiej słychać wokal, ale reszta w MSR7 na plus. 

Na chwilę obecną jestem prawie zdecydowany na MSR7, jeszcze spróbuję gdzieś dorwać Takstar Pro82. 
Meze 99 Neo za drogie i za duże :) ciężko będzie to spakować do plecaka w razie co.
Yamahe odpuszcze, zresztą i tak kompletnie nie ma gdzie ich posłuchać. 
Brainwavz HM5 przyznam szczerze patrząc na opinie w necie, niektórzy mają uwagi co do jakości wykonania - a po ostatnich słuchawkach jest to ważny dla mnie punkt.

Nadmienię tylko słuchawki będą podpięte 95% czasu do PC'ta (7.1 CH HD Audio (Realtek ALC1220 Audio Codec), Supports Creative - o ile wam to cokolwiek mówi :)).

Jeszcze mam do Was pytanie o BT + aptx, mianowicie Pan z Denon'a tłumaczył mi że muzyka w słuchawkach wyposażonych w nową wersje BT + telefon z aptx nie traci na jakości w stosunku do słuchawek na kablu. W co szczerze mówiąc nie bardzo chce mi się wierzyć. Posłuchałem tam jeszcze BEOPLAY H4, które dosyć cicho grały na kablu, troche lepiej na BT. Ciężko ocenić jakość gdy nie grają wystarczająco głośno (odsłuch w galerii), dlatego chciałbym przeczytać wasze opinie o tym fakcie. 

 

Edytowano przez filip93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy transmisji bezprzewodowe takie jak aptX, aptX HD i LDAC zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku nie wiele ustępując transmisji kablowej. Jednak w słuchawkach bezprzewodowych zwykle problemem jest słabej jakości sekcja wzmacniacza i tu jest zwykle główny problem w stosunku do dobrych systemów przewodowych. Bezprzewodowość zwykle wymaga większych oszczędności w zużyciu energii po to aby nie nosić w słuchawkach zbyt ciężkiego i dużego akumulatora.

Jeśli chodzi o Brainwavz HM5 a właściwie to różne dystrybucje słuchawek Yoga CD-880, to one stopniowo ewoluują. Z tego co wiem pękanie widelców pałąka dotyczyło głównie pierwszych serii w których nacisk na głowę był bardzo duży. Później zmniejszono go i zadbano o dość duże luzy pałąka. W międzyczasie eksperymentowano wprowadzając różne kształty i rozmieszczenie wręg w profilu tego widelca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pirlo81 napisał:

Chciałbym nawiązać do wspomnianych tu Audio-Technica ATH-MSR7

Czym różni sie powyższa wersja od wersji z literką "b" na końcu. Wiem że chodzi o zbalansowane połączenie A2DC, jednak to to w praktyce jest? 

Można powiedzieć że jest to ulepszona wersja ath msr7 lekko odchudzona i zbalansowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję z literą B jest nowsza. Tu przeczytasz jakie są różnice pomiędzy nimi :

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-msr7/

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-msr7b/

A2DC to rodzaj złącz w muszlach ATH-MSR7B do podłączenia przewodów.

Złącze zbalansowane pozwala podłączyć słuchawki do wzmacniacza słuchawkowego z takim wyjściem. Do podłączenia niezbalansowanego czyli asymetrycznego używa się wtyczki 3 pin TRS. Zwykle są to wtyczki 3,5 mm lub 6,3mm. Jeśli słuchawki z przewodem niezbalansowanym mają mikrofon wtedy mają wtyk jack 3,5 mm, wtedy jest to wtyk 4 pin TRRS lub 2 wtyki 3,5 mm TRS. Słuchawki do podłączenia symetrycznego ( niezbalansowanego ) mają zwykle wtyki 4 pin TRRS 2,5 mm lub 4,4 mm 5 pin, ewentualnie stacjonarne mają odpowiednie złącze XLR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...