Skocz do zawartości

Focal Chora 816 - jaki wzmacniacz do tych kolumn (poprzednio: kolumny nowe za 4.500 zł)


siuchol

Recommended Posts

Hej, mam zamiar zakupić jakiś nowy zestawik do stereo. Aktualnie mam Amplituner Sony STR DH 810 I i kolumny Quadral Signo, nie wiem jaki model tylko to jest :) Nie spełnia to kompletnie moich wymagań, które mam dot muzyki, po pierwsze chce zestaw stereo a nie do kina domowego. Narazie chce dokupić kolumny, nie musza specjalnie być dobrane do mojego amplitunera gdyż  w następnych miesiącach on wyleci.
Warunki odsłuchowe niestety nie są specjalnie wyborne, ale cóż pokój ca 18m2 , siedze 3.5m od kolumn, pokój ma wymiar 3.9 m na 4.8m 
kolumny stoją rozstawione od siebie o około 1.7m i tak będą stały, maks 20cm od ściany. Siedze idealnie na wprost, zestaw ma służyc do muzyki typu Reggae, Rock, Metal, bardzo lubię dobrze stonowany sopran i nie buczący bas, Muzyka, której słucham charakteryzuje się bardzo niskim basem.

Szukam czegoś używanego z wysokiej półki

I niestety zwzg kobiet w domu, grrr ,kolumna musi być biała ;////

Narazie mam jeden typ

Canton Karat M60

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/verkaufe-sehr-gut-erhaltene-canton-karat-m60-lautsprecher/1400726011-172-5347.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za odpowiedz, fajna propozycja, ale używek żadnych nie znalazłem.

zdecydowałem się wzmocnić trochę budżet do 4.5k, ale kolumny muszą być nowe :)

jutro jadę na odsłuch https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3175-kef-q550, udało mi się zmanipulować żone , że  czarne "lepiej graja" mniejsza z tym :)

 

ahh w podanym linku są białe, alle to czarne będe oglądał :) zwzg na moje małe audiofilskie doświadczenie, będe kupował też oczami.... do nich będe celował w wzmacniacz do 3-4 tysiecy zlotych z hdmi i chromecastem. ale to dopiero za 2 3 miesiace.

Edytowano przez siuchol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, siuchol napisał:

udało mi się zmanipulować żone , że  czarne "lepiej graja" mniejsza z tym :)

 

Dobry jesteś. Najważniejsze, że przyniosło zamierzony efekt!!!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Sprawdź koniecznie Tannoy Revolution XT6F, są w czarnym i białym połysku, gabarytowo w tym pomieszczeniu sprawdzą się bardzo dobrze. Ewentualnie Fyne Audio F501 jeśli ma grać trochę bardziej dołem niż Tannoy. Powinny przypaść do gustu wizualnie, brzmieniowo też powinno być dobrze. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic zapraszamy na odsłuch. Możemy też przygotować ofertę. ;)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem po odsłuchu modeli dali oberon 7, kef 750, i jakies cantony w podobnym przedziale cenowy plus elac

Dali fajnie ok ale czegoś mi brakowało

Kef, w życiu bym tego nie kupił

Cantony naprawde nie pamiętam jaki model ale cena byla około 1800 zł za sztuke i model wyższe były za 2200, ale wtedy przyszły one CHORA 816 i zabiły konkurencje, nawet na moim ampli dają rade, teraz szukam wzmachola do nich, muzyki słucham przez Tidala, abonament HiFi, i nie wiem co mam kupić, narazie mnie nie stac na nic wydalem 5 tysiakow na kolumny:) potrzebuje czegoś co będe mógł podłaczyć do wzmachola przez kabel chinc chinc, i dalej do kompa.

Odsłuch był na Ninie milion of bicyels katie melua i DIRE STRAITS - Private Investigations .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już w domu, wczoraj był mały teścik i jestem bardzo zadowolony, pytanko z innej beczki jak najlepiej podłączyć? 

LAPTOP-HDMI- AMPLITUNER

CZY

LAPTOP-JACK-CHINC-AMPLITUNER

dzisiaj mam troszkę zabawy po pracy w domu, ale raczej myślę że wejście cyfrowe od okrojnego Jacka chinca powinno się lepiej sprawdzić? Ampli mam sony str dh 810, wcześniej korzystałem z Jack chinc bo niestety mój ampli nie korzysta z rozdzielczośći 4k, ale jeżeli to będzie miało diametralny wpływ na różnice dźwięku to jestem w stanie pójść na kompromis, i tak mało co oglądam w 4k.

Edytowano przez siuchol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner KD do laptopa lepiej podłączyć HDMI niż kablem jack/RCA. Jeśli amplituner przeprowadza jakieś korekcje akustyki pomieszczenia, wtedy odbywa się to zwykle na drodze cyfrowej i lepiej wtedy używać połączeń cyfrowych. Jeśli używasz jakiegoś trybu typu direct zapewniający czysty tor analogowy bez regulacji w stereo, wtedy ma sens połączenie z dobrym DAC-iem złączami analogowymi. Ten Topping D10 dobrze by się do tego nadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze wzmachol na usb, będzie podłączony jako karta zew dzwiękowa do pc przez usb? Zamierzam ale nie wiem jak z budżetem okaże sie to za 2/3 msce.

w co celować do tych głośników, najchętniej wydałbym do 3 k zł. ale w sumie porady będa bez sensu jak dopiero mam zamiar to kupić za pare miesięcy...Zastanawia mnie jedno czy warto kupować kombajn do wszystkiego czy porządna używkę z wysokiej półki i dobrego DAC? Ponoć czytałem ze focale lubią Arcama, a akurat mam znjomego , który ma komplet arcama z końcówką, więc zapewne wypożycze to od niego.

 

a co do połączenia mój wzmachol na tryb 2ch direct czyli rozumieć to tak, że jak dokupie masywny kabel jack chinc to powinno byc lepiej jak na hdmi ?

Edytowano przez siuchol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, siuchol napisał:

a co do połączenia mój wzmachol na tryb 2ch direct czyli rozumieć to tak, że jak dokupie masywny kabel jack chinc to powinno byc lepiej jak na hdmi ?

Nie :) . Musiałbyś kupić przyzwoity  DAC, lepszy od tego wbudowanego w amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak :)

Przemeblowanie pokoju było konieczne, powieszenie firanek i zakup dywanu, kolumny stoja teraz na dłuższej scianie i gra to wszytsko lepiej, pozbyłem sie dudniącego basu i jest super, naprawdę moja przygoda z audio sie zaczęła, niedługo zapewne będe szukał domu pod głośniki :)))) kawałki, których kiedyś słuchałem zaczynam odkrywać na nowo.

 

Potrzebuje teraz porady w doborze kabli, bananki zamówiłem takie. https://www.amazon.de/gp/product/B00B24EDPG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Ale jakie kable dobrac? budzet 50zł za metr plus lekkie widełki.

 

Mam do kupienia za grosze Arcam Alpha 8 ? będzie to lepiej grało niż mój  Sony STR DH 810

Edytowano przez siuchol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc to nie wiem czego mi brakuje :) jestem, bardzo zadowolony z tego jak grają ale chce żeby grały jeszcze lepiej. Narazie na nowy wzmacniacz nie mogę sobie pozwolić, ew jakąs używke do 1000 zł. Wogóle wzmacniacz wolę używany z wysokiej półki bo to rzadko się psuje :) Miałem wczoraj w domu wzmacniacz Krell za 9 tysiecy euro, nie wiem jaki model,  ale zrobił z tych focali sieczke, ciężko się pozbierać teraz i wrócić to rzeczywistości. W sumie tak analizując , zjechałbym troszkę jeszcze z basami, a kable potrzebuje, bo to co mam to jest jakaś 30 letnia kpina, która dostałęm jak kupowałem monitory rogersa ls coś tam, grały pięknie , ale starość nie radość i umarły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...