Skocz do zawartości

Amplituner Onkyo TX-SR309 - brak dźwięku po kilku sekundach


abs

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od 9 lat posiadam amplituner Onkyo TX-SR309 współpracujący z zestawem głośnikowym Canton. Niestety po tylu latach wspaniałej współpracy pojawił się problem polegający na tym, że po włączeniu i po ok. 3 sekundach normalnej pracy, znika dźwięk. Nic się nie przełącza, nic się nie zmienia na wyświetlaczu, tylko jest cisza. Dzieje się tak na każdym źródle dźwięku, którego używam, tj. wejście optyczne S/PDIF, wejście analogowe, radio FM. Początkowo problem nie dotyczył radia FM, ale w niedługim czasie i tu się zepsuło. Ciekawostką jest to, że przy włączonym radiu, dźwięk kilka razy wrócił na parę sekund po dłuższych, kilkuminutowych przerwach.

Zresetowałem urządzenie do ustawień fabrycznych poprzez wciśnięcie przycisku VCR/DVR i przycisku zasilania, ale nic to nie dało.

Czy ktoś wie, co może być nie tak?

Pozdrawiam,
Zbyszek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

I za każdym razem kiedy zmienisz źródło dźwięk na chwilę jest?

Tak, przy zmianie źródła dźwięk wraca na te 3 sekundy, ale zanim się pojawi mija ok. 11 sekund od przełączenia, więc z tym też coś jest nie tak. Dziwna sprawa.
No nic, zostaje serwis.

Panowie, bardzo dziękuję za Wasze opinie.

Edytowano przez abs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to pytanie Kubakk! Chciałem wysłać zdjęcie z Google'a, bo niby mój sprzęt niczym się nie różni, ale gdy przyjrzałem się dokładniej jednak się różni - małym, wetkniętym pendrivem. Jako, że jest mały, to trzymam go w amplitunerze, żeby się nie zgubił.
Uświadomiłem sobie, że parę dni temu coś na niego wgrywałem i były przy tym pewne problemy. Oczywiście wetknąłem go z powrotem do ampli, żeby się nie zgubił.

Po wyjęciu pendraka wszystko działa jak dawniej! :) Widocznie coś się w nim uszkodziło i sprzęt nie mógł sobie z tym poradzić. Kto by się spodziewał...

Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...