Skocz do zawartości

Polk s55e, jaki wzmacniacz?


Bolesław

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Jestem zainteresowany głośnikami polk s55e i Dali oberon 7. Portfelem bliżej mi do tych pierwszych, więc wybór pada na nie. Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza(chciałbym na niego przeznaczyć około 2000) oraz polecenie sklepu- Wrocław lub wysyłka. 

Edytowano przez Bolesław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej lubisz spokojne i muzykalne granie. Tutaj masz wzmacniacz Marantz PM7005 (lepiej wysteruje kolumny Dali Oberon 7) i jest możliwość wysyłki w tym sklepie.

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na wszystko bo możesz negocjować cenę kolumn i wzmacniacza?

https://www.q21.pl/marantz-pm7005-srebrny-kredyt-10x0-dostawa-gratis.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale jak widzisz jest na niego pełna gwarancja. Dobry wzmacniacz w tym budżecie to np. Yamaha A-S701 , a kolumny Dali Zensor 7 (poprzednik Dali Oberon 7).

Ich brzmienie będzie bliższe tego co Ci się bardziej podobało w porównaniu z S55E.

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=15811&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie obejdzie się bez kolejnych odsłuchów🙂. Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia, mianowicie bas reflex. Sprzedawca w salonie denona zarzekał się, że Polki mogą stać dosunięte do samej ściany bo pozwala na to bas reflex skierowany w dół. Czy faktycznie to działa? 

 

Edytowano przez Bolesław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bolesław na 17 metrach. Nie mogę powiedzieć,że są to najbardziej dokładne albo najmocniejsze kolumny ale mają w sobie taką frajdę z grania, że szkoda ich wyłączać. Myślę,że kupiłbym S55E w dobrej cenie gdybym akurat szukał kolumn do drugiego systemu. Nie są w niczym najlepsze ale jako całokształt po prostu nie da się ich nie lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobały Ci się Polk Audio S55e to warto do nich dobrać wzmacniacz o cieplejszym charakterze brzmienia. Tutaj rozwiązaniem może się okazać NAD C326BEE lub Denon PMA800. W obu przypadkach osiągniesz bardziej nasyconą średnicę i uspokoisz nieco górne częstotliwości ( nie stracisz na szczegółowości). Część osób wybiera do S55e Yamahę AS501 ale w tym przypadku osiągnąłbyś dynamiczniejsze brzmienie z nieco ostrzejszą górą pasma. 


Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to kolumny które przytłaczają basem ale też basu na pewno w nich nie brakuje jeżeli one bardziej podobały ci się niż dali to sprawa jest prosta. moim zdaniem warto je napędzić czymś bardziej żywiołowym Yamaha as701 ewentualnie wspomnianym nad 326 jest to dobrą propozycją. Zapraszam do nas po możliwość wypożyczenia sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

W obu przypadkach osiągniesz bardziej nasyconą średnicę i uspokoisz nieco górne częstotliwości ( nie stracisz na szczegółowości). Część osób wybiera do S55e Yamahę AS501 ale w tym przypadku osiągnąłbyś dynamiczniejsze brzmienie z nieco ostrzejszą górą pasma. 

Kilka razy przeczytaj te zdania powyżej. Miałem chwilę te Polki, grają dynamicznie ale jednocześnie trochę ostro, dlatego uważaj z doborem elektroniki i kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bolesław napisał:

Chyba jednak nie obejdzie się bez kolejnych odsłuchów🙂. Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia, mianowicie bas reflex. Sprzedawca w salonie denona zarzekał się, że Polki mogą stać dosunięte do samej ściany bo pozwala na to bas reflex skierowany w dół. Czy faktycznie to działa? 

 

Zgadzam się z tą opinią, a w Twoim przypadku to jest nawet wskazane mając na uwadze wielkość pomieszczenia. Chociaż nie wiem czy bas jest dla Ciebie priorytetem.

21 godzin temu, Bolesław napisał:

Ciekawa opinia. Nie odniosłem wrażenia, że dawały dużo basu a nawet bym powiedział, że było go nie za duzo:). Może kwestia pomieszczenia, w którym słuchałem. Myślisz, że wzmacniacze proponowane przez lysegorafala będą w stanie postawić do pionu polki? 

Bardziej do pionu postawi je wzmacniacz A-S701, a z PM7005 będzie łagodniej. Do kolumn Dali może być jedna i druga marka ze wskazaniem na Marantz jak ma być spokojniej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich , a co uważacie o połączniu NAD 356BEE z tymi Polk S55e ? Nie zagra to ostro górą ? Lubie jasność i szczegóły, teraz Polki grają z DENON em PMA 1055R  i jest to bardzo fajne połączenie. A może Denon 800 zagra lepiej niż leciwy 1055R ?

Edytowano przez Łukasz Olejarczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...