Skocz do zawartości

Onkyo 686 + heco victa 702 5.0


Recommended Posts

Witam, po maratonowym przeglądaniu artykułów postanowiłem zmienić komputerowe głośniki 2.1 podłączone do tv. Z racji ograniczonego budżetu w związku z urządzaniem domu, a jednocześnie z rozmiarem salonu (ok 65m2, tv na ścianie szerokości 2,4m ograniczonej po bokach ścianami, jedna zewnętrza, druga wewnętrzna długości 2m- otwierająca na resztę salonu, kuchnia otwarta ograniczona spora ściana kominkowa) postanowiłem postawić na mocne budżetowe kolumny w zestawie kina- muzyka 70%, filmy/tv30%. Muzyka gatunkowa spokojna bez electro itp. Po przekopaniu internetu udało mi się zdobyć tytułowy zestaw w dobrej cenie. Na kino domowe marne warunki, ale na pewno lepsze niż zestaw 2.1, miejsce oglądania tv znajduje się 6m od niego <palmface> ustawnosc salonu powala, jedyna możliwa aranżacja. Przyszłościowo montaż uchwytu tv z wysięgnikiem 1m, chociaż tak oszukam. Na ścianach po bokach kanapy kable na satelity (niestety zwykle oelbach type 107 1,5mm, wbudowane bez możliwości wymiany, zakończone drutem, dodam wtyki bananowe chociaż). Przyszłościowo sub 302a. Szukam podpowiedzi jakie kable zgraja się w tym zestawie (nie zależy mi na podbiciu basu, raczej na dobrym środku i czystej niedrażniącej gorze) i czy do tego zestawy użyć kabla 2,5mm czy 4,0mm. Wyczytałem wiele o kablach jednak nie znalazłem w sieci takiego połączenia i sugestii kabla który by optymalizowal możliwości sprzętu. Drugie pytanie, czy łączyć ampli z tv optykiem czy kablem koaksjalnym.

Proszę bardzo o nakierowanie. 

Ponadto wszelkie pomysły i uwagi proszę wrzucać :)

Edytowano przez Dominik Nawrocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie ma to żadnego znaczenia tutaj problemem nie są kable czytasz za nie 5 zł czytasz za nie 50 zł tylko problemem jest twoje pomieszczenie olbrzymie pomieszczenie i moim zdaniem jeżeli taki system Onkyo plus heco victa zostanie to musisz je wspomóc z dwoma subwooferami magnata. Na to przełóż budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Kupie kable 2,5mm melodika bwc2250, poszukam przez weekend suba, mocniejszego niż 302a żeby został na przyszłość (może coś z używanych wpadnie) z onkyo, podłączę hdmi ampli z tv. Myślę, że za dwa lata na spokojnie wymienię sprzęt na lepszy poza ampli i subem. Pozdrawiam 

Edytowano przez Dominik Nawrocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...