Skocz do zawartości

zestaw kina, salon z aneksem 7m x 5m.


ja,,,

Recommended Posts

Uszanowanko ;)

Stanąłem przed ciężkim wyborem jakim jest zakup jakiegoś zestawu nagłaśniającego do salonu. Poszperałem, poczytałem i wiem, że nic nie wiem więc zwracam się z gorącą prośbą do osób bardziej oblatanych w temacie.

Jestem trochę nie na czasie z dzisiejszymi rozwiązaniami, ostatnim zestawem jaki uzywałem był stary, kawalerski H/K z jakimiś stx300.

Umówmy się, że tym razem zależy mi na minimalizacji zestawu głośnikowego. Kolumny powinny być jak najmniejsze, tylnie, o ile to możliwe, powinny łączyć się bezprzewodowo.

Amplituner musi zapewniać dostęp do usług sieciowych, pożądaną funkcją była by możliwość podłączenia bezprzewodowo innych pomieszczeń z podziałem na niezależne strefy.

Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów, fajnie by było jak te małe głośniczki potrafiły by jeszcze od czasu do czasu zamruczeć więc zdaję sobie sprawę że głośnik niskotonowy będzie raczej wiekszych rozmiarów. Fajnie by było jak by można na tym  posłuchać skrzypce i saksofon.

Budżet bliżej nie określony nie chciałbym jednak przekroczyć tych 6-8tyś bez dobrego uzasadnienia. Wiadomo, czym taniej tym lepiej :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zacznę od największego problemu jakim jest gabaryt. Jeśli chcesz jak najmniejsze głośniki to bądź świadomy, że Twój poprzedni zestaw zagra porównywalnie do tego zminiaturyzowanego. Masz na prawdę spore pomieszczenie do nagłośnienia i na frontach powinny stanąć kolumny podłogowe. 
Jeśli chciałbyś używać na tyłach monitorów bezprzewodowych to oczywiście nie ma problemu i jako głośniki efektowne mogą się sprawdzić Yamaha MusicCast 20. Amplituner Yamaha RXV485/685 będzie wystarczający natomiast na fronty proponuję zwrócić uwagę na Pylon Audio Sapphire 31 + Center jeśli lubisz mocniejsze brzmienie z cieplejszym środkiem lub Polk Audio S55e + centralny jeśli cenisz sobie dynamiczne brzmienie. 
Subwoofer w kinie domowym musi być i numerem jeden jest Klipsch jeśli nie chcesz dużych gabarytów to polecam Klipsch R12sw, który powinien sobie poradzić z Twoim metrażem.
Jeśli miałby to być na prawdę nie duży zestaw to takim minimum byłby Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 2x MusicCast 20 + SUB 100

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...