Skocz do zawartości

Głośniki do rogów pokoju


Recommended Posts

Witam, jestem zielony w temacie sprzętu audio, chciałbym kupić 4 głośniki do 4 rogów pokoju, pokój jest mały, chciałbym żeby można je było podłączyć do telewizora, komputera, lub przez bluetooth. Interesują mnie tylko głosniki rogowe, nie chce całego kina domowego. Próbowałem szukać takich w internecie ale nie umiałem znaleźć, może po prostu niewiem jak takie głośniki sie nazywają. Jakby ktoś powiedział mi tylko jak mam takich głośników szukać lub jakieś konkretne propozycje

Edytowano przez Głośniki do rogów pokoju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Musisz się przede wszystkim zastanowić czy chcesz zestaw do kina domowego czy może chciałbyś słuchać w stereo. Kwadrofonii w obecnych czasach raczej się nie stosuje i lepiej odpuścić sobie taki pomysł. 

Dlaczego odpuścić pomysł kwadrofonii? 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma takich kolumn do rogów pomieszczenia.

Może chodziło ci o trójkątne bi lub di pole?

Ale one także nie są do rogów.

Chcesz zbudować kino czy kwadrofonie?

Do czego to będziesz podłączał. 

Chcę zbudować kwadrofonie, chce zeby można a było to podłączyć do telewizora i komputera i jakby sie dało to telefonem przez bluetooth

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Głośniki do rogów pokoju - a jakim wzmacniaczem chcesz zasilić tę kwadrofonię? Bo jakoś nie przypominam sobie abym gdziś ostatnio widział wzmacniacz kwadrofoniczny.  To, że wzmacniacz ma np dwa komplety wyjść  nie oznacza, że pracuje w systemie dźwięku  kwadro. Jednoczesne podłaczenie czterech kolumn do takich zacisków powoduje najcześciej rozpad nawet zwykłego stereo. Do wzmacniacza mono też można podłączyć dwie kolumny, jednak stereo z tego nie będzie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma takich kolumn do rogów pomieszczenia

Aa moze napisz dlaczego koniecznie musi to byc w rogach pokojów. Chodzi o brak miejsca? A może chcesz dużo basow i myslisz ze to jedyny sposób. 

Ja proponowałbym dwa glosniki na przodzie jesli koniecznie w rogu to monitorki z zatkanymi "br" i do tego co najmniej dwa subwoofery (albo i 4!) :)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że my nie rozumiemy o co chodzi Tobie. Może opisz po co Ci te 4 kolumny w rogach pokoju? Czemu to ma służyć? Czym chcesz je "napędzać"? Czy chcesz budować kino domowe czy system stereo? Jaki masz budżet? 

No i podstawowa sprawa : skoro jesteś zielony to posłuchaj tych, którzy wiedzą odrobinę więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już ci powiem. W kwadrofoni się nie słucha. Takie rozwiązanie były stosowane w latach 80. Stereo daje ci glebie, przestrzeń, separację. Jeśli chcesz kwadrofonie to już dołożyć jeden centralny głośnik i mieć kino z dekoderami które spowoduje prawidłowe rozdzielnie sygnału pomiędzy kolumnami. 

No i dodatkowa sprawa nikt nie robi kolumn dedykowanych do rogów. Raczej obecnie unika się takiego rozwiązania. 

Możemy zobaczyć zdjęcie pomieszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są systemy kina domowego, w których można ustawić direct 6 channel lub do słuchania muzyki stereo 2x, wtedy w rogi pokoju małe kolumienki/monitorki. Może o takie rozwiązanie chodzi autorowi?

Sam taki system  buduję. Dla mnie strzał w dziesiątkę - chcę pograć/obejrzeć film w pełnym tego słowa znaczeniu (pełne 5.1) to mam, chcę posłuchać podczas pracy na kompie dla relaksu stereo otaczającego mnie w całym pokoju - też mam.

Najpewniej będzie to na kolumienkach cantona plus xl, ale jeszcze potestuję sobie marki typowo polecane do kin.

Edytowano przez Feniks8x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Feniks8x napisał:

chcę posłuchać podczas pracy na kompie dla relaksu stereo otaczającego mnie w całym pokoju - też mam. (najpewniej będzie to na kolumienkach cantona plus xl, ale jeszcze potestuję sobie marki typowo polecane do kd)

Stereo na kolumnach "typowo polecane do kd"???? Poważnie.... 😶

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Stereo

A to takie stereo w cudzysłowie bardziej. :P

Właśnie znawwcy by mnie prędzej zaszlachtowali za takie pomysły.

Ale trzeba pamiętać, że źródłem będzie typowy streaming, yt i tym podobne skompresowane i łatwe/szybkie źródła, żadne pakiety premium, hd w 3d etc. Także spokojnie wystarczą mi cztery takie 13 cm membranki i to z naddatkiem. Pokój 11m^2. Już rozumiesz.

Oczywiście mógłbym do takiej jakości szarpnąć się na  600-1.000 za jeden monitorek, tylko po co. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kwadrofonie ponieważ chcialem uzyskać fajny przestrzenny dzwięk. Pomysł stąd że mój dziadek ma takie głośniki w górnych rogach pokoju, tylko ze ma do tego przy telewizorze subofer i jeszcze chyba jakies kolumny i ma fajny przestrzenny dźwięk. Ja chciałbym same głośniki w rogach ponieważ mam mały pokój i chce zeby mozna bylo podłączyć głośniki do komputera i do telewizora (nie na raz, jak oglądam telewizor to do telewizora, jak komputera to do komputera) jakbym chciał cale kino domowe, nie mialbym gdzie postawić subofera i kolumn. Później wstawie plan pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz co sie  do Ciebie mówi. Cztery głośniki w czterech rogach NIE OZNACZAJĄ KWADROFONII. To, że może Twój dziadek tak to nazywa to nie oznacza że tak jest.  Aby uzyskać efekt kwadro, musisz mieć wzmacniacz kwadro i korzystać ze źródła z dxwiekiem nagranym w tym formacie. Wzmacniacz stereo z dwoma strefami NIE OZNACZA ŻE UZYSKASZ  efekt kwadro. Możesz uzyskać przestrzenny  dźwiek wielokanałowy z amplitunera kina domowego, jednak dalej TO NIE BĘDZIE KWADRO!!!!!!! Mylisz pojęcia i dalej nie wiesz na czym polega efekt kwadrofonii. Polecam poczytać i zaczerpnąc trochę informacji na ten temat. O ile wiem od dawna nie produkuje się wzmacniaczy kwadro. Jedyne, które były produkowane w Polsce z dźwiękiem  QUASI Qadro to były Radmory. ALe nawet one nie miały dźwieku KWADRO, a jedynie QUASI QADRO czyli IMITACJA kwadrofonii.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...