Skocz do zawartości

Dwa głośniki stereo do małego salonu


Marek Biernat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,

Co to oznacza małe pomieszczenie? 8m2 czy może 18m2, bo każdy ma inną skalę. Jaki przedział cenowy? 
Jeśli masz pomieszczenie do 20m2 to polecam zwrócić uwagę na Klipsch the Fives. Małe monitory aktywne, które grają dużym dźwiękiem. Mamy mocny i mięsisty bas, dzięki czemu część klientów rezygnuje z zakupu subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

Co to oznacza małe pomieszczenie? 8m2 czy może 18m2, bo każdy ma inną skalę. Jaki przedział cenowy? 
Jeśli masz pomieszczenie do 20m2 to polecam zwrócić uwagę na Klipsch the Fives. Małe monitory aktywne, które grają dużym dźwiękiem. Mamy mocny i mięsisty bas, dzięki czemu część klientów rezygnuje z zakupu subwoofera. 

Znalazłem na Allegro Audio Pro A26...czy te będą grały o wiele gorzej od tych,które proponujesz?

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy Ty juz masz jakiś system i chcesz wymienic tylko monitory? Czy tez kompletujesz od zera?

Mam soundbara ale to nie żaden system i dlatego szukam odpowiednio brzmiących monitorkow,które ewentualnie można połączyć bezprzewodowo do suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Biernat piszesz bez znakow interpunkcyjnych, przez co nie moge ogarnac co masz na mysli. Z dwóch postow wynika, że monitory chcesz podłączyć do suba! Czyzby do tego z soundbar-a???

A w ostatnim poscie,  to dzieki brakom w w/w znakach, nie mozna dojsc do wniosku czy to maja byc monitory z subem za 2500, czy tez sam sub za 2500? Wlepiam wpisy... Sam zobacz jak to brzmi....

Dnia 30.07.2020 o 19:33, Marek Biernat napisał:

Zależy mi na takich ,które grały by czysto i dało by się je połączyć poprzez bt do subwoofera.

 

 

3 godziny temu, Marek Biernat napisał:

Mam soundbara ale to nie żaden system i dlatego szukam odpowiednio brzmiących monitorkow,które ewentualnie można połączyć bezprzewodowo do suba.

 

3 godziny temu, Marek Biernat napisał:

Chcialbym zakupić jakieś sensownie brzmiące monitorki,które jednak dało by się połączyć bezprzewodowo suba w budżecie do 2500.

Wyglada to tak jakby sub mial napedzac monitory. Ani jednego zdania o wzmacniaczu/amplitunerze...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Marek Biernat piszesz bez znakow interpunkcyjnych, przez co nie moge ogarnac co masz na mysli. Z dwóch postow wynika, że monitory chcesz podłączyć do suba! Czyzby do tego z soundbar-a???

A w ostatnim poscie,  to dzieki brakom w w/w znakach, nie mozna dojsc do wniosku czy to maja byc monitory z subem za 2500, czy tez sam sub za 2500? Wlepiam wpisy... Sam zobacz jak to brzmi....

 

 

Wyglada to tak jakby sub mial napedzac monitory. Ani jednego zdania o wzmacniaczu/amplitunerze..

Nie,nie,szukam małych mocnie grających momitorkòw,do ktòrych można było by podłączyć bezprzewodowo subwoofer.

 

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Marek Biernat piszesz bez znakow interpunkcyjnych, przez co nie moge ogarnac co masz na mysli. Z dwóch postow wynika, że monitory chcesz podłączyć do suba! Czyzby do tego z soundbar-a???

A w ostatnim poscie,  to dzieki brakom w w/w znakach, nie mozna dojsc do wniosku czy to maja byc monitory z subem za 2500, czy tez sam sub za 2500? Wlepiam wpisy... Sam zobacz jak to brzmi....

 

 

Wyglada to tak jakby sub mial napedzac monitory. Ani jednego zdania o wzmacniaczu/amplitunerze..

Nie,nie,szukam małych mocnie grających momotorkòw,do ktòrych można było by podłączyć bezprzewodowo subwoofer.

 

@Chyba Miro 84 interesują mnie mocno i czysto grające monitorki audio,do ktòrych można było by ewentualnie podłączyć subwoofer bezprzewodowo,gdyby bass wydobywający z monitoròw był by za słaby 

 

Edytowano przez Marek Biernat
literòwka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rega napisał:

Moze gdziś przeoczyłem, ale co ma zasilać te monitory, skoro nic nie piszesz o jakimś wzmacniaczu lub amplitunerze? Do czego mają byc podłączone?  W dodatku subwoofer. Coś musi być źródłem dźwieku, coś tez musi wzmacniać ten dźwięk. Chyba, że monitory aktywne.

Tak dokładnie monitorki aktywne,które będą podłączone do tv.

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Wrzuć zdjęcia, plan tego salonu. To ułatwi dobranie czegoś konkretnego.

 

IMG_20200801_104708.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stolarz napisał:

Ło panie.... Tu ciężko nawet stereo wcisnąć.

Jeszcze jakby te komody szufladowe były na jednym poziomie to byłoby w sumie prosto. Tv na środek. Kolumny małe po bokach.

A tak to lipa. Subwoofer gdzie miałby stać?

IMG_20200801_104708.jpg.b499c7f449e180098c8d857fe9e07f49.jpg

Ja bym proponował półkę pod telewizor wyrówna się z resztą komody telewizor na środek mały wzmacniacz pod nową półkę np Topping mx3 kolumny Heco Aurora 300 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stolarz napisał:

Ło panie.... Tu ciężko nawet stereo wcisnąć.

Jeszcze jakby te komody szufladowe były na jednym poziomie to byłoby w sumie prosto. Tv na środek. Kolumny małe po bokach.

A tak to lipa. Subwoofer gdzie miałby stać

Eee tam wszystko da się zrobić,a więc 2 wyjścia:

1. Tv przesunąć można na środek i w ten sposòb jest po bokach miejsce ( 33 cm w sumie ),Xbox1 znajduje miejsce na komodzie wyższej bądź za lewym monitorkiem ( z tym nie ma problemu ) .Wymiary takich monitorkòw jeśli chodzi o dł .to 15/16 cm.

2.Soundbar wylatuje a na jego miejsce można takowe monitorki zawiesić na uchwytach lub nawet przewiercić otwory w ścianie w inne miejsca po bokach.

Subwoofer jest umieszczony w lewym boku za szafą,a na zdjęciu tego nie widać.

Edytowano przez Marek Biernat
Dodano zdanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek Biernat napisał:

Eee tam wszystko da się zrobić,a więc 2 wyjścia:

1. Tv przesunąć można na środek i w ten sposòb jest po bokach miejsce ( 33 cm w sumie ),Xbox1 znajduje miejsce na komodzie wyższej bądź za lewym monitorkiem ( z tym nie ma problemu ) .Wymiary takich monitorkòw jeśli chodzi o dł .to 15/16 cm.

2.Soundbar wylatuje a na jego miejsce można takowe monitorki zawiesić na uchwytach lub nawet przewiercić otwory w ścianie w inne miejsca po bokach.

Subwoofer jest umieszczony w lewym boku za szafą,a na zdjęciu tego nie widać.

Sam sobie odpowiedziałeś 

Ale wzmacniacz i kolumny dadzą zdecydowanie lepszy dźwięk niż kolumny aktywne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, milk-monster napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś 

Ale wzmacniacz i kolumny dadzą zdecydowanie lepszy dźwięk niż kolumny aktywne

Pewno masz rację,ale mieezkam w bloku,kwestia sąsiedzka wchodzi w grę oraz brak miejsca jak widać na załączonym zdjęciu.

Myślę więc że monitorki aktywne czyli Audio Pro A26 dadzą mi sporo lepszy dźwięk niż obecny soundbar a czytając opisy i testy A26 napewno tak będzie.

Obecny soundbar pomimo iż podobno ma 330W to ja tej mocy nie słyszę a chciałbym bardzo.

A26 to 2x75W czyli sumując 150 więc nic lepszego w moim budżecie nie wynajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Biernat napisał:

Pewno masz rację,ale mieezkam w bloku,kwestia sąsiedzka wchodzi w grę oraz brak miejsca jak widać na załączonym zdjęciu.

Myślę więc że monitorki aktywne czyli Audio Pro A26 dadzą mi sporo lepszy dźwięk niż obecny soundbar a czytając opisy i testy A26 napewno tak będzie.

Obecny soundbar pomimo iż podobno ma 330W to ja tej mocy nie słyszę a chciałbym bardzo.

A26 to 2x75W czyli sumując 150 więc nic lepszego w moim budżecie nie wynajdę.

Większość Polaków mieszka w bloku ja też ale teraz jestem na etapie zmiany coś małego typu wspomniany Topping mx3 lub Smsl q5 pro kolumny małe podłogówki ale to moje rozważania!

Skoro jesteś przekonany do kolumn aktywnych kupuj i podziel się wrażeniami 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, milk-monster napisał:

Większość Polaków mieszka w bloku ja też ale teraz jestem na etapie zmiany coś małego typu wspomniany Topping mx3 lub Smsl q5 pro kolumny małe podłogówki ale to moje rozważania!

Skoro jesteś przekonany do kolumn aktywnych kupuj i podziel się wrażeniami 

Pozdrawiam

 

Tak właśnie zamierzam zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne kolumny aktywne w tym przypadku bo jednak twoja odległość sprawia że musisz do wybrać system pasywny. O żadnym subwooferze bezprzewodowym też tutaj nie ma mowy. lepiej jest wybrać dobry amplituner stereo czy też tani wzmacniacz który będziesz mógł podłączyć do telewizora i dobre wydajne monitory które zapewnią ci odpowiedni bas.

Elac b6.2

Magnat 723

Kef q350

Jest tego sporo ale musisz udać się na odsłuchanie tylko brnąć to może potrzebujesz po prostu bezprzewodowy subufer o tym po prostu zapomnij

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Żadne kolumny aktywne w tym przypadku bo jednak twoja odległość sprawia że musisz do wybrać system pasywny. 

Majac dwa monitory (bo o monitorach mowa), na tych samych przetwornikach z czego jedne sa pasywne + wzmacniacz, a drugie aktywne, to ktore Twoim zdaniem będą lepsze? I dlaczego? Bo nie rozumiem dlaczego wykluczać chcesz definitywnie aktywne monitorki.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt aktywny stał się popularny nazwijmy to w naszym segmencie branży dosłownie kilka lat temu. producenci zauważyli że część osób wybiera produkty z rynku profesjonalnego więc stwierdzili żeby mieć konkurencje to też pójdą w tego typu systemy. i widać to że faktycznie każdy producent już jakiś produkt nawet podłogowy czy też monitor ma w swojej ofercie. I teraz na czym polega problem. Jeśli wybieramy produkty z rynku profesjonalnego to brzmienie jest bardzo liniowe mamy odpowiedni bass kiedy trzeba oraz dokładną ale nie jaskrawa górę. Niektórzy to lubią. natomiast żeby móc uzyskać tego typu dźwięk trzeba te monitory rozstawić w dość konkretny i prawidłowy sposób. Także nie bez przyczyny nazywają się to monitory bliskiego pola.

teraz natomiast idźmy w kierunku tych produktów komercyjnych które producenci nam przygotowali w formie aktywnej. Zwróćcie uwagę że przeważnie są tam dość przeciętne wzmacniacze pracujące w klasie d oraz małe przetworniki basowe. finalnie okazuje się że jeżeli tego typu kolumny mają nagłośnić pomieszczeniach 20 metrowe a do monitorów jest odległość około 2 m powyżej to okazuje się że te kolumny owszem potrafią zagrać głośno ale grają płytko. nie mówiąc już tutaj o cichym graniu bo wtedy one przegrywają na całej linii. 

Serio sprawdźcie to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...