Skocz do zawartości

Dwa głośniki stereo do małego salonu


Marek Biernat

Recommended Posts

47 minut temu, S4Home napisał:

natomiast żeby móc uzyskać tego typu dźwięk trzeba te monitory rozstawić w dość konkretny i prawidłowy sposób. Także nie bez przyczyny nazywają się to monitory bliskiego pola.

Ale kazde monitory pasywne/aktywne należy odpowiednio ustawić by był optymalny dzwiek. Kolega chce w bliskim sasiedztwie sciany tylnej, bo na standy nie ma szans, więc moim zdaniem nie ma znaczenia rozstawienie w tym przypadku. Ogólnie z reszta Twojego wpisu moge sie zgodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

S4Home masz rację z tym ustawieniem kolumn!

Przeanalizowałem cały temat wnioskuję że pytający Marek Biernat i tak zrobi po swojemu kolega chyba uparł się na tę aktywne monitory i nic tu po doradzaniu no ale zawsze warto próbować kierować ludzi na dobrą drogę dziwieku stereo

Moi koledzy w pracy uparcie katują kolumny Tonsil nie twierdzę że są złe ale przy mnogości sprzętu stereo wypadałoby chociaż posłuchać porównać i wyciągnąć wnioski 
 

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że są takie osoby które ślepo wierzą innym 

Aha napisałem na forum dostałem odpowiedź i już STEREŁO będzie cykać jak ta lala 😉

No niestety każdy ma inne ucho i warto testować nabieramy doświadczenia z różnorakim sprzętem a wiedza jest bezcenna 
 

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, milk-monster napisał:

Myślę że są takie osoby które ślepo wierzą innym 

A to na pewno. To tak działa. Nie mowie tylko o audio. Szukasz pralki, laptopa czy telefonu to też patrzysz jakie wady ludzie odgryli.

Ja jak kupowałem robota do odkurzania oglądnąłem o nim chyba wszystkie filmy na YT . Poźniej się zastanowiłem po co? Skoro od początku ten model który chciałem wybrałem :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż sobie pooglądałeś i się przekonałeś że ten ROBOT jest ok psychologia " tak dobrze wybrałem 😎"

 

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, milk-monster napisał:

Chociaż sobie pooglądałeś i się przekonałeś że ten ROBOT jest ok psychologia " tak dobrze wybrałem 😎"

 

No tak, ale wiesz finlanie zmarnowałem kupe czasu. Cieszyłem się że się czegoś dowiedziałem, albo tak mi się wydawało. A w rezultacie nic mi to nie dało.

To odkurzacz. W Przypadku audio zawsze od znajomych słyszę. "Ale weź mi po prostu powiedz co mam kupić i już, ufam ci"

Na co ja odpowiadam. stary ale to nie jest odkurzacz który robi robote albo nie. Mi się podoba to ale wiem że Tobie się może spodobać tamto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

No tak, ale wiesz finlanie zmarnowałem kupe czasu. Cieszyłem się że się czegoś dowiedziałem, albo tak mi się wydawało. A w rezultacie nic mi to nie dało.

To odkurzacz. W Przypadku audio zawsze od znajomych słyszę. "Ale weź mi po prostu powiedz co mam kupić i już, ufam ci"

Na co ja odpowiadam. stary ale to nie jest odkurzacz który robi robote albo nie. Mi się podoba to ale wiem że Tobie się może spodobać tamto.

Trafione w punkt nic dodać nic ująć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No tak, ale wiesz finlanie zmarnowałem kupe czasu. Cieszyłem się że się czegoś dowiedziałem, albo tak mi się wydawało. A w rezultacie nic mi to nie dało.

To odkurzacz. W Przypadku audio zawsze od znajomych słyszę. "Ale weź mi po prostu powiedz co mam kupić i już, ufam ci"

Na co ja odpowiadam. stary ale to nie jest odkurzacz który robi robote albo nie. Mi się podoba to ale wiem że Tobie się może spodobać tamto.

Odkurzacze tez trzeba dobrac madrze - czy ma kamere (a to zarowno problem jak i zaleta), czy ma czesci zamienne, jakie ma algorytmy, sile ssania, wysokosc, jak ogarnia dywany, czy ma mopa etc. Kazdy ma inne potrzeby. To ze Ci pierwszy lepszy przypasowal nie znaczy, ze tak bedie za kazdym razem ze wszystkim.

Do autora - ja bym pomyslal jednak nad setupem iloud micro monitors (maja kilka przelacznikow eq) - ale na standach obok monitora -, jakis maly dac po optyku i zobaczyl jak to brzmi. Nagracone na tej mebloscianie masz strasznie, wiec warto isc w minimalizm. Zestaw ampli plus pasywne bedzie po prostu dosc klopotliwy pod wzgledem miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

No ale na tym się nie kończy zycie.

Wybrałem i jest. Czy najlepszy nie wiem. Spełnia moje oczekiwania. A do czego zmierzałem. Że realnie sam go wybrałem. Porady nie dały mi nic.

No to teraz pytanie po co jest to forum?

Chyba tylko po to żeby doradzać niezdecydowanym i wymieniać się opiniami a to jest dużo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując trzeba wybrać nieduże kolumny do postawienia na komodzie lub zawieszenia na ścianie. Jeśli będą aktywne po zanocowaniu do ściany będzie utrudniony dostęp do ich przyłączy i przełączników na tylnej ścianie. Dlatego lepiej wybrać kolumny pasywne i mały wzmacniacz. Druga sprawa jest taka ze nie istnieją uniwersalne wyjścia na bezprzewodowy subwoofer. Zwykle trzeba podłączyć zwykły subwoofer przy użyciu zestawu do podłączenia bezprzewodowego. Wybór kolumn to kwestia bardzo indywidualna. Wybrał bym Magnat Quantum 723 + SMSL Q5pro z wyjściem na ewentualny subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, milk-monster napisał:

No to teraz pytanie po co jest to forum?

Bo nauczyliśmy sięże łatwo jest w ten sposób osiągnąć poradę w zakupie.

W każdej branzy. Siedzisz anonimowo przy telefonie albo kompie i sobie klepiesz pytanie i czekasz na odpowiedź.

19 godzin temu, milk-monster napisał:

Chyba tylko po to żeby doradzać niezdecydowanym i wymieniać się opiniami a to jest dużo!

wymiana opinii to prawda. Ale tutaj tego nie ma. Nie w tym dziale. Audiofile dyskutuja to prawda, tam znajdziesz kilka tematów.

Chyba że tematy Kraft o testach kolumn czy Bogusława o całym systemie. wymiana podgladów jednak odbywa się w coraz mniejszym stopniu.

19 godzin temu, Stolarz napisał:

Wiele osób nie szuka porady tylko potwierdzenia własnego wyboru.

dokładnie tak. I niestety na tym żeruje część branży.

Na zachodzie fora byl bardzo modne swego czasu teraz YT zaczyna wygrywać. Testy urządzeń gdzie facet o nich opowiada.

Doszło do tak kuriozalnych sytuacji gdzie w 20 minutowym filmie pokazany jest gość który tylko gada o sprzecie a pokazane fotki są z neta. Nie wiadomo czy on go nawet ma!

17 godzin temu, milk-monster napisał:

zresztą milczy jak grób!!

Napisał

Dnia 2.08.2020 o 13:49, Marek Biernat napisał:

Tak właśnie zamierzam zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego taki np. KRAFTEST forumowicza @Kraft jest remedium na te wszystkie bolaczki. Tu na forum w razie czego mozna na bieżąco zadac pytanie, badz po prostu zapytac chociazby o doprecyzowanie opisu brzmienia w danym aspekcie. Tego nie da Nam sponsorowany filmik na YT.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 07:50, milk-monster napisał:

@S4Home

Dobrze gadasz chyba ci poleje 🍺

a ja chetnie wypije :)

22 godziny temu, JaZz napisał:

YT rak tej branży, większość to sponsorowany syf :( a głupi zachód to łyka. Ogólnie sieć jest co raz mniej wiarygodnym miejscem niestety bo i na forach jest sponsoring... Co raz ciężej o rzetelne opinie w tych czasach. 

dokładnie. A niebezpiecznie jest to coraz bardziej popularne. Dobre okręslenie. RAK branzy! I fakt to wszystko jest sponsorowane. ale skąd nowe osoby mają to wiedzieć?

12 godzin temu, Tenfilip napisał:

Ja tam parę rzeczy kupiłem na podstawie yt od andrew robinson (ten akurat czym innym mi podpadl) czy zeos i nie narzekam:)

pokaż mi polaka który coś kupił i narzeka?

Który napisze na forum "posiadam XXX + XXX ale nie polecam, coś bybm zmienił"

to druga bolączka Polakow. Traktujemy każdo razowo nasz wybór jakby był TOPEM topów. W UK jak byłem to tam tego nie ma. Użytkownicy potrafią zauważyć błędy czy tez niedociągnięcia swojego systemu. Wybrali taki bo inny odsłuchiwany miał więcej albo bardziej meczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

to druga bolączka Polakow. Traktujemy każdo razowo nasz wybór jakby był TOPEM topów. W UK jak byłem to tam tego nie ma. Użytkownicy potrafią zauważyć błędy czy tez niedociągnięcia swojego systemu. Wybrali taki bo inny odsłuchiwany miał więcej albo bardziej meczące.

To poczytaj moje posty o Tannoy C ;) Albo wejdź na peppera.

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam - oczywiście, są ludzie, którzy muszą siebie utwierdzić w przekonaniu, że właśnie wydali parę(dziesiąt) tysięcy na coś potrzebnego i trafionego - ale naprawdę dużo ludzi narzeka i w necie, i rzeczywistości - na masę rzeczy. Ba, nasz kraj jest wręcz znany na świecie z narzekania.  
 

2 godziny temu, milk-monster napisał:

Testy wzmacniaczy i paczek (kolumny) w prasie i internetach to też ściema ☹️

Czyli 💵 forsa rządzi nie dba się o klienta tylko napycha konto firmowe

Ehhhh idę spać po 3 zm jestem

Zjedz snickersa, a potem po prostu poszukaj sensownych recenzentów i tyle. Wszystkich w PL raczej bym olał, ale na zachodzie jest parę sensownych osób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

 

pokaż mi polaka który coś kupił i narzeka?

Który napisze na forum "posiadam XXX + XXX ale nie polecam, coś bybm zmienił"

to druga bolączka Polakow. Traktujemy każdo razowo nasz wybór jakby był TOPEM topów. W UK jak byłem to tam tego nie ma. Użytkownicy potrafią zauważyć błędy czy tez niedociągnięcia swojego systemu. Wybrali taki bo inny odsłuchiwany miał więcej albo bardziej meczące.

Ja swojego systemu nie traktuje jak top topow. Wybralem z powodow finansowych, chociaz to tez nie reguła. Probowalem cos zmienic bo narzekalem i tak zachcialo mi sie przeskoczyc z Tannoy na Dynaudio. Został tannoy. Wzmacniacz tez probowalem wymienic na drozszy. Znow kompromisy. Niby z jednej strony lepiej za to z drugiej..... hmm. Gra to mi "przyzwoicie" i widze ze trzeba naprawde duzo wydac zeby byl progres, wiec zostaje tak jak jest i ciesze sie brzmieniem chociaz czasami nachodzą "glupie myśli" by cos tam zmienic. Tak wiec w tym budżecie mimo wad i narzekań polecam taki zestaw jski mam bo jest synergia. (Tannoy i Marantz)

Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

pokaż mi polaka który coś kupił i narzeka?

Który napisze na forum "posiadam XXX + XXX ale nie polecam, coś bybm zmienił"

Często widzę na forum ludzi którzy coś kupili i narzekają że im nie pasuje. Zwykle kupujemy jednak to co nam własnie pasuje. Po co kupować coś co nam nie pasuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...