Skocz do zawartości

Stereo do wysokiego i dużego salonu 6m i 25mkw


Andrzej26

Recommended Posts

Witam,

pierwszy post na forum. Przymierzam się do sprzętu stereo tj. Wzmacniacza zintegrowanego (z możliwością podpięcia IPada i słuchania TIDAL HiFI, CD oraz kolumn podłogowych . Słucham folk, jazz i rock. Lubie miękkie brzmienia z dobrym basem.  Salon nietypowy bo wysoki (antresola) do 6 metrów o powierzchni ok 25 mkw. Zamierzam wytłumić echo kotarami na dużych oknach.

Podoba mi się zestaw (na razie wg opisów w necie i wizualnie) :

1. Wzmacniacz - Musical Fidelity M5si

2. CD - Musical Fidelity M3scd 3.

3. Kolumny Triangle Esprit Antal EZ

Co o tym sądzicie - może jakieś inne propozycje np. z odsłuchem we Wrocławiu.

Pozdrawiam Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Musical Fidelity M5si + M3scd to świetny zestaw o muzykalnym brzmieniu. Triangle zagrają trochę ostro i w mojej ocenie lepiej jest zamienić je na detaliczne ale nie tak agresywne Focal Aria 926 lub jeśli cenisz sobie mocniejsze brzmienie to polecam Pylon Audio Diamond 28. 
Alternatywą dla tego zestawu może być Vincent SV227mk + Atoll CD80 Signature + Audio Physic Classic 8. Brzmienie zapewni mocniejszy bas oraz lepszą przestrzenność. Jeśli chodzi o słuchanie muzyki po sieci to możesz postawić na Audiolab 6000n lub Cambridge Audio CXN V2 jeśli lubisz dynamiczniejsze brzmienie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to opis jest który tak sprawił że wybrałeś wstępnie to ?

Pamiętaj opisy mogą być totalnie odmienne od rzeczywistości. 

Musical gra ciepło to prawda, deczko przytłumiona góra .jest mocny ale nie czuć tego w dźwięku. To na pewno nie jest sprzęt do wyboru w ciemno. Jeśli ci się spodoba to wtedy tak. 

Moim zdaniem powinieneś jeszcze posłuchać Marantza pm8006 z fyne f 502. 

Odsłuchy i odsłuchy to cię teraz czeka a nie czytanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za ciekawe uwagi i podpowiedzi. Byłem w salonie, posłuchałem, porozmawiałem i na dzień dzisiejszy zamiast Musical Fidelity M5si + CD poznałem wzmacniacze z systemem DAC i możliwością połączenia Ipada z Tidal HiFi. To daje szanse super jakości z sieci. Słuchałem Primare i15 Prisma  i uzyskiwany dźwięk był porównywalny z Musical Fidelity M6si. Jeśli chodzi o kolumny to porównywałem wiele i na dzień dzisiejszy najlepiej brzmiały Triangle Borea 09. Oczywiście po podłączeniu Audiovector R3 Signature za 20 tys. dźwięk był jeszcze piękniejszy i bardziej szczegółowy - taki sceniczny. Czy macie jakieś inne propozycje w zakresie takich wzmacniaczy zintegrowanych z DAC + kolumny z dobrym dźwiękiem za w sumie około 10-12 tys.

Pozdrawiam Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Moon 240 i + Opera Grand Mezza albo Opera Seconda SE. Ewentualnie świetne Magnat 909. Rewelacyjne kolumny. Mało kto o nich słyszał ale to dynamika w czystym graniu.

To jeśli masz budżet większy taki porównywalny do tego co testowałeś

W 12k może udało by się zmieścić z Fyne + Marantz albo Arcam SA 30 + Dynaudio M30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością w tym przedziale cenowym warto też zwrócić uwagę na Atolla in 200Signature z opcjonalna płytką digital board, wzmacniacz w połączeniu z Fyne Audio F502 z pewnością nagłośni Twoje pomieszczenie oferując dynamiczne i szczegółowe brzmienie. W miarę możliwości zapraszam na odsłuchy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ewentualnie świetne Magnat 909. Rewelacyjne kolumny. Mało kto o nich słyszał ale to dynamika w czystym graniu.

Tak tez słyszałem o tej dynamice, ale również chodzą słuchy ze 909 graja V-ka....  czy to prawda? Podobno konkurencja dla Klipsh-a.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2020 o 11:19, Andrzej26 napisał:

Czy macie jakieś inne propozycje w zakresie takich wzmacniaczy zintegrowanych z DAC + kolumny z dobrym dźwiękiem za w sumie około 10-12 tys.

Sprawdź wspomnianego Cyrusa One Cast z kolumnami Fyne Audio F502. Taki zestaw zmieści się w wyznaczonym przez Ciebie budżecie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długich ale owocnych odsłuchach wypożyczyłem z salonu zestaw Primare i15 Prisma + kolumny Triangle Borea 09 i bawiłem się w domowe odsłuchy. Na dodatek dostałem do sprawdzenia trochę kabli podłączeniowych w tym sieciowy oraz głośnikowe. Nie do końca przekonany zacząłem zmieniać kable z tanich na droższe oraz sieciowe ze standardu na lepsze. Okazywało się ze za każdym razem wyłapywałem jakieś nowe  brzemienia, ich głębie, scenę itp i byłem przekonany, że lepsze kable dają dodatkowe niuanse . Jednak na ziemię sprowadziła mnie próba ślepa. Syn podłączał mi w różnych konfiguracjach kable, a ja nie widząc ich słuchałem swojej ulubionej muzyki np. najnowszy album Santany i co się okazało ... najbardziej podobały mi się odsłuchy na tańszych kablach głośnikowych oraz normalnym kablu sieciowym dodawanym do wzmacniacza !  Czyli dla mnie kable nie grają :) . Jestem już prawie zdecydowany na taki zestaw i oczywiście słucham wszystko z TIDAL HiFi lub Master poprzez AirPlay - Chromecast także zainstalowany we wzmacniaczu czasami zrywał połączenie.

Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej26 napisał:

Nie do końca przekonany zacząłem zmieniać kable z tanich na droższe oraz sieciowe ze standardu na lepsze. Okazywało się ze za każdym razem wyłapywałem jakieś nowe  brzemienia, ich głębie, scenę itp i byłem przekonany, że lepsze kable dają dodatkowe niuanse . Jednak na ziemię sprowadziła mnie próba ślepa. Syn podłączał mi w różnych konfiguracjach kable, a ja nie widząc ich słuchałem swojej ulubionej muzyki np. najnowszy album Santany i co się okazało ... najbardziej podobały mi się odsłuchy na tańszych kablach głośnikowych oraz normalnym kablu sieciowym dodawanym do wzmacniacza !  Czyli dla mnie kable nie grają :)

Dobrze ze zrobiłeś ślepy test. To jest klasyczny przykład jak działa nasz mózg widząc cos lepjej wykonanego w  fajnym oplocie z fajna końcówka, do tego jeszcze ktoś gdzies naprowadzi czego masz sie spodziewać po danym kablu np. Dynamiki i basu i po podłączeniu jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki jest owa dynamika lepsza. 

Czar pryska jesli mamy zrobić ślepy test!

Gdzie ta dynamika i bas sie podziała......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostateczny zakup sprowadził się do zestawu Primare i15 Prisma + kolumny Triangle Borea 09 z zestawem dobrych kabli (jak na mój słuch i możliwości). Aktualnie wędruje z kolumnami po podłodze szukając optymalnych warunków słuchania muzyki w domu.  Słuchanie muzyki z TIDAL Hi fi lub Master daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Nowy sprzęt sprawił że wróciłem do starych płyt w stylu Talk Talk, Marillion, Kate Bush czy Led Zeppelin. Jaka frajda słuchać "na nowo" płyt które zna się na pamięć i znajdywać nowe dźwięki i smaczki :).  Polecam odsłuchy domowe przed zakupem - to coś co przekonuje o tym czy sprzęt gra dla Ciebie dobrze w rzeczywistych warunkach a nie w idealnych warunkach studia w sklepie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...