Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 czy Polk Audio s55E


Janusz Jędrzejec

Recommended Posts

Witam Wszystkich , mam Denona DRA 800H , gra z Jamo s606 . Nie jestem zadowolony z dźwięku i je sprzedaję . Mam okazję kupić kolumny Heco Aurora 700 lub Polk Audio s55E . Cena okazyjna , obie pary po 2500 . Nie mam możliwości odsłuchać je sam , i tu moja prośba do Was o pomoc . Które z nich zagrają lepiej z DRA 800h . Wiem że ten ampli nie ma zbyt dobrych opinii ale musi zostać . Kolumny są nowe a ja je tylko słuchałem w necie na youtube . Wiem że są lepsze od nich ale ważna jest cena / budżet / Które grają lepiej z nim . pokój ok 23 m2 , muzyka wszystkiego po trochu , z wskazanioem na vocal trance , deep house , elektronika . Na Jamo brakuje mi głębi ,bas słaby i brak  przestrzeni . Wychowany jestem na Technick-sie . Muszę podjąć decyzję do niedzieli , bo mi ucieknie okazja . Pozdrawiam   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 ma lekko wycofaną górę ale jej nie brakuje , nie jest tak ostra ,dobra przestrzeń , szczegółowość, bas nie przytłacza.

Z dobrym wzmacniaczem i zródłem potrafią zagrać bardzo dobrze .

U mnie pracują z CA a740 po  modyfikacji gra to ciekawie .

Najlepiej posłuchać  ze swoim wzmacniaczem by uniknąć rozczarowań gdyż każdy preferuje inny dzwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem obiektywnie Heco to lepsze kolumny. Bardzie uniwersalne.

Ale jeśli szukasz jaśniejszych kolumn no to Polk. Zwłaszcza w połączeni uz ciepłym Denonem. Tutaj Denon + Heco nie da Ci takiego brzmienia.

Więc w Twoim przypadku, sprzętowym i oczekiwań stawiam na Polki.

A jak Twoim zdaniem do tego Denona podejdą Indiana Line Tesi 561 ?  Jaka by była cena za nie u Was ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz trochę jaśniejszego brzmienia (pamiętajmy, że Denon nie jest już jasny) z Heco, pomimo tego, że to bardzo udane kolumny, będzie za ciemno. Polk na pewno będzie miał więcej blasku na górze pasma a całe brzmienie bardziej efektowne i koncertowe. Na pewno rozważyłbym jeszcze Monitor Audio Bronze 6. Wiele takich zestawów z amplitunerem Denona Klienci wybrali po odsłuchach. Zwróć jeszcze uwagę na Q Acoustic 3050i.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie na PW albo zadzwoń do nas. Moim zdaniem Tesi 561 to gorsze kolumny od obu. Ale mają coś z połączenia obu konstrukcji. Też są ciepłe ale nie chowają góry. Jeśli miałbym podać alternatywę do tych dwóch pierwotnie podanych to Magnat Signature 507. Tu będzie blask. W połączeniu z DRA 800 będzie bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich , ostatecznie wybrałem Magnat Signature 507 . Słucham ich /wygrzewam / od dwóch dni i powiem Wam że bardzo mi się podobają . Dźwięk , moc , dynamika z tym denkiem jest bardzo dobra . Dziękuję wszystkim za pomoc , wszelkie uwagi/ te krytyczne również / Coś się dowiedziałem o audio . Niech moc będzie z Wami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2020 o 21:53, Janusz Jędrzejec napisał:

Nikt nic nie pisze o Polk Audio s55e ? takie złe ? nie pasują do mojego denka? Chyba nikt nie próbował łączyć s55e z Denon DTRA 800h .

To dobre kolumny ale ja ich słuchałem z Yamaha. Nie wiem jak z denonem się z grywają. 

 

No ale widzę, że już wybrane kolumny 🙂

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2020 o 16:28, helmut.. napisał:

To dobre kolumny ale ja ich słuchałem z Yamaha. Nie wiem jak z denonem się z grywają. 

 

No ale widzę, że już wybrane kolumny 🙂

Porównywałem Heco Aurora 700 (statystycznie najczęściej wybierane z Yamaha 803) właśnie na Denonie 800H. W porównaniu ze wspomnianą Yamahą grał metalicznie u góry, mniej naturalnie. Właśnie na 803 bardziej oczarowały mnie Polki S55e niż Heco. Bas był szybki, bardziej sprężysty, słyszałem więcej szczegółów i Suzanne Vega w Tom's Diner tak metalicznie nie syczała w Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...