Skocz do zawartości
rafal

Magnat MA 1000

Recommended Posts

Ma ktoś tytułowy wzmacniacz i może się wypowiedzieć na jego temat. Może ktoś słuchał albo porównywał dźwiękowo z innymi wzmacniaczami? Aktualnie mam Magnata MR 780 i jestem w trakcie wymiany na MA1000. Jestem ciekaw Waszych opinii. Na razie powiem tyle że jestem zachwycony😚

Napisano (edytowany)

Mam jeszcze MR 780. Chciałem wymienić kolumny bowersa 683 na inne. Przypadkowo natknąłem się na MA1000. Zauroczył mnie i dałrm mu szansę pograć z bowersami. Mam go aktualnie w domu na odsłuchu i chyba zostanie ze mną. Stworzyłem nowy wątek o MA gdyż nie chciałem śmiecić na wątku o MR 780 który stworzyłeś😉

Praktycznie nie ma na jego temat żadnych informacji w sieci. Gra to tak dobrze że zacząłem się zastanawiać czy to możliwe w tej cenie albo uszy mnie mylą. Ciągle nie dowierzam. Generalnie charakterystyka brzmienia jest taka jak w MR 780 tyle że dźwięk jest tak realny jak wszystko co do tej pory słyszałem. Scena jest wyraźnie szersza, separacja instrumentow niesamowita! Wokal przeszywa a bas ma nie samowitrgo kopa z genialną kontrolą. Pierwszy raz zjeżyła mi się sierść na ciele a z oka poleciała mi łza przy wokalu Celin Dion. 

Edytowano przez rafal

Jest mało opinii o ma1000 bo to nie jest popularny sprzęt( pewnie że względu na cenę i popularność marki i nas ). Piotrek z S4home bardzo go ceni a to już niezła rekomendacja. Najważniejsze aby Tobie się podobał.

To właśnie dzięki chłopakom z S4home stałem się posiadaczem magnata. Testowałem tam sporo sprzętu przed zakupem. Poświęli mi mnóstwo czasu. To była wielka przyjemność Dzięki po raz kolejny S4home😉

15 godzin temu, rafal napisał:

Mam jeszcze MR 780. Chciałem wymienić kolumny bowersa 683 na inne. Przypadkowo natknąłem się na MA1000. Zauroczył mnie i dałrm mu szansę pograć z bowersami. Mam go aktualnie w domu na odsłuchu i chyba zostanie ze mną. Stworzyłem nowy wątek o MA gdyż nie chciałem śmiecić na wątku o MR 780 który stworzyłeś😉

Praktycznie nie ma na jego temat żadnych informacji w sieci. Gra to tak dobrze że zacząłem się zastanawiać czy to możliwe w tej cenie albo uszy mnie mylą. Ciągle nie dowierzam. Generalnie charakterystyka brzmienia jest taka jak w MR 780 tyle że dźwięk jest tak realny jak wszystko co do tej pory słyszałem. Scena jest wyraźnie szersza, separacja instrumentow niesamowita! Wokal przeszywa a bas ma nie samowitrgo kopa z genialną kontrolą. Pierwszy raz zjeżyła mi się sierść na ciele a z oka poleciała mi łza przy wokalu Celin Dion. 

A to już rozumiem.

Ale MA1000 kosztuje prawie drugie tyle co MR780.

Tak wiem ale cena sugerowana tego wzmacniacza odzwierciedla jego wartość. Przesłuchiwałem go z takimi perełkami jak roksan K3 czy Naim 5si. 

To mało popularny model u nas żeby nie powiedzieć bardzo. Co dziwne bo nie jest to taka nowość jak mr780 .

To był model który już istniał kiedy był jeszcze ma600. 

Moim zdaniem to wynika z tego że nie jest to tani model i po prostu Brandem magnat nie może wygrać z konkurencją naim, roksan i tak dalej. Ale nie może przez marketing a nie przez jakość produktu. Bo do tego nie ma uwag. Jak gra wiesz i ja wiem. Oczywiście możemy poczekać na opinie innych. Albo ewentualnie wypożyczyć ten wzmacniacz jesczze komuś żeby sam ocenił. 

Gdyby tylko miał jeszcze DACa na pokładzie to chętnie bym go sprawdził. Drogi i w dodatku golas. Ale jeśli rewanżuje się brzmieniem...

Jest mase takich wzmacniaczy.

Co oznacza drogi?

Pytam poważnie.

Czy Goły

Roksan Caspian M2 jest drogi?

Musical M6500i jest drogi?

Gryphon Diablo 300 jest drogi?

Andrea Pivetta Opera Only też chyba nie ma DACa :P

Napisano (edytowany)

Dla mnie ważniejszy jest dźwięk niż obecność samego daca na pokładzie. Jak miałem Mr 780 to mimo że dac był to i tak niekorzystałem z niego a dokupiłem wxad-10 yamahy i po analogu pięknie gra. Mialem podłączone cyfrowo tuner canal 4k i powiem że dźwięk przez optyka to była porażka. Puścilem po analogu i jest kolosalna rożnica. To sama sytuacja przy odtwarzaczu cd. Analog to analog tak uważam😝

Wracając do MA 1000 to napiszę że rozwija skrzydła. Od początku chciałem wymieniać kolumny. Teraz to sobie nie wyobrażam by mogło być lepiej. Dźwięk jest niesamowicie namacalny, szeroki, glęboki instrumenty brzmią realistycznie, zero ostrości i kop basu. Zadziwia mnie ten sprzęt i jestem wniebowzięty😃 Szkoda tylko że chyba jestem jedynym użytkownikiem tego forum który ma Ma 1000. Hmmm a może to dobrze...😁

Edytowano przez rafal