Skocz do zawartości

Magnat MA 1000


rafal

Recommended Posts

Mam jeszcze MR 780. Chciałem wymienić kolumny bowersa 683 na inne. Przypadkowo natknąłem się na MA1000. Zauroczył mnie i dałrm mu szansę pograć z bowersami. Mam go aktualnie w domu na odsłuchu i chyba zostanie ze mną. Stworzyłem nowy wątek o MA gdyż nie chciałem śmiecić na wątku o MR 780 który stworzyłeś😉

Praktycznie nie ma na jego temat żadnych informacji w sieci. Gra to tak dobrze że zacząłem się zastanawiać czy to możliwe w tej cenie albo uszy mnie mylą. Ciągle nie dowierzam. Generalnie charakterystyka brzmienia jest taka jak w MR 780 tyle że dźwięk jest tak realny jak wszystko co do tej pory słyszałem. Scena jest wyraźnie szersza, separacja instrumentow niesamowita! Wokal przeszywa a bas ma nie samowitrgo kopa z genialną kontrolą. Pierwszy raz zjeżyła mi się sierść na ciele a z oka poleciała mi łza przy wokalu Celin Dion. 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rafal napisał:

Mam jeszcze MR 780. Chciałem wymienić kolumny bowersa 683 na inne. Przypadkowo natknąłem się na MA1000. Zauroczył mnie i dałrm mu szansę pograć z bowersami. Mam go aktualnie w domu na odsłuchu i chyba zostanie ze mną. Stworzyłem nowy wątek o MA gdyż nie chciałem śmiecić na wątku o MR 780 który stworzyłeś😉

Praktycznie nie ma na jego temat żadnych informacji w sieci. Gra to tak dobrze że zacząłem się zastanawiać czy to możliwe w tej cenie albo uszy mnie mylą. Ciągle nie dowierzam. Generalnie charakterystyka brzmienia jest taka jak w MR 780 tyle że dźwięk jest tak realny jak wszystko co do tej pory słyszałem. Scena jest wyraźnie szersza, separacja instrumentow niesamowita! Wokal przeszywa a bas ma nie samowitrgo kopa z genialną kontrolą. Pierwszy raz zjeżyła mi się sierść na ciele a z oka poleciała mi łza przy wokalu Celin Dion. 

A to już rozumiem.

Ale MA1000 kosztuje prawie drugie tyle co MR780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało popularny model u nas żeby nie powiedzieć bardzo. Co dziwne bo nie jest to taka nowość jak mr780 .

To był model który już istniał kiedy był jeszcze ma600. 

Moim zdaniem to wynika z tego że nie jest to tani model i po prostu Brandem magnat nie może wygrać z konkurencją naim, roksan i tak dalej. Ale nie może przez marketing a nie przez jakość produktu. Bo do tego nie ma uwag. Jak gra wiesz i ja wiem. Oczywiście możemy poczekać na opinie innych. Albo ewentualnie wypożyczyć ten wzmacniacz jesczze komuś żeby sam ocenił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejszy jest dźwięk niż obecność samego daca na pokładzie. Jak miałem Mr 780 to mimo że dac był to i tak niekorzystałem z niego a dokupiłem wxad-10 yamahy i po analogu pięknie gra. Mialem podłączone cyfrowo tuner canal 4k i powiem że dźwięk przez optyka to była porażka. Puścilem po analogu i jest kolosalna rożnica. To sama sytuacja przy odtwarzaczu cd. Analog to analog tak uważam😝

Wracając do MA 1000 to napiszę że rozwija skrzydła. Od początku chciałem wymieniać kolumny. Teraz to sobie nie wyobrażam by mogło być lepiej. Dźwięk jest niesamowicie namacalny, szeroki, glęboki instrumenty brzmią realistycznie, zero ostrości i kop basu. Zadziwia mnie ten sprzęt i jestem wniebowzięty😃 Szkoda tylko że chyba jestem jedynym użytkownikiem tego forum który ma Ma 1000. Hmmm a może to dobrze...😁

 

 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
6 godzin temu, S4Home napisał:

Gęsto. Mocno ale i rozdzielczo. To bardzo dobry wzmacniacz. Mamy go na stanie. Kolumny także. Moim zdaniem dobre zestawienie bo Magnat nie gra nerwowo. Nie pozwala sobie na przeciążenie żadnego pasma w którąkolwiek stronę.

Moge Ci go pożyczyć.

Piotr

 

Autor wątku ładni e zachęcił by sprawdzić ten wzmacniacz. Napewno wpisuje go na listę zainteresowań.

Po ostatnich zakupach to widzę że nie bardzo mam na kaucję by go pożyczyć 😋😊😉.

Piotr, on ma jakieś cyfrowe wyjścia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Dnia 16.01.2021 o 23:26, Soulek napisał:

Rafał i już nie jesteś jedynym na forum który ma ten wzmacniacz hehe. Trochę przez Twój wpis tutaj wpisałem go na listę życzeń, tak się złożyło że akurat dorwałem używkę no i gra i buczy pięknie, z audiovector qr3 🙂

PXL_20210116_151558627.NIGHT.jpg

Gratulacje szczerze. 

Widzę że serce systemu mamy te same 😀

PSX_20210205_134238.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Fajnie że temat nie umarł do końca i można parę słów zamienić koło magnata. Jeatem ciekaw jak i co się zmieni po wymianie lamp. Prędzej czy później każdego to czeka 😉. Ja gram sporo więc temat mnie obejmie he. Ja ostatnio myślałem, że nic u mnie się z dźwiękiem nieda już polepszyć a to się mocno zdziwiłem. Dopracowałem do granic możliwości ustawienie bazy stereo oraz przeszedłem po czasie na podłączenie kolumn w systemie biwiring. Efekty miodzio😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co za lampy w nim siedzą fabrycznie?

 

Edytuję. Dobra, już mniej więcej wiem. Bardziej mniej niż więcej, fabrycznie są rosyjskie Ecc82, tylko które? Jeśli obecnie grają za jasno z twoimi Tannoy to poszedłbym w kierunku Mullard. Bardzo fajnie ocieplają brzmienie, ale nie w sensie kluchowato tylko dodają podstawy basowej i dociążenia. To taka potoczna opinia o Mullard, ale mogę ją potwierdzić w takim sensie że mam lampy tej marki (inne, nie ecc82) w swoim wzmacniaczu.

@rafal O czym piszesz, mam na myśli twój wpis o bazie stereo i drugie pytanie, czym zrobiłeś biwire, jakimi kablami? Głupia sprawa, dużo rzeczy sobie kombinuję ale jakoś nigdy nie chciało mi się sprawdzić brzmienia w biwire, a mam przecież podwójne zaciski. Duża zmiana, zauważalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampami to dzięki za dobrą podpowiedź. Zapiszę je sobie na listę kolejnych wydatków bo takich właśnie lamp będę szukać. Ale jeszcze nie teraz. 

Co do bi-wiringu to tutaj przy bowersach bardzo odczuwalna była różnica. Zdecydowanie lepsza rozdzielczość i poprawa stereofonii. Na basie kabelek był z Dali SC RM230C a na górne pasmo Kimber 4PR. Tannoye mam od niedawna i tutaj sądzę po krótkich testach, że bi-wiring raczej wprowadza więcej złego niż dobrego. Napewno kiedyś powróce do tematu podwójnego okablowania by ostatecznie przekonać się czy da się coś poprawić. Ja Tobie polecam sprawdzić bo fajnie można też doszlifować kabelkami dźwiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko z tego co miałem pod ręką zrobiłem bi-wire. Na dół dałem swoje Van Damme a na górę YTDY 6x0.5mm2 po trzy żyły na zacisk. Pierwsze minuty to takie życzeniowe szukanie poprawy i strzyżenie uszami. Różnice w moim przypadku raczej pomijalne. Na pewno nie jest to miarodajny test bo te kabelki na górę YTDY od domofonu to nie jest produkt audio, chociaż jest kilkunastu forumowiczów, którzy korzystają z nich jako podstawowe kable. Na sąsiednim forum jest spory wątek na ich temat jako niby świetna alternatywa za 2zł/m. Rok temu robiłem testy i jako podstawowy kabel zdecydowanie nie sprawdził się, dźwięk odchudził się. Ale wracając, w połączeniu bi-wire jakby delikatnie lepsza stereofonia i nic więcej. Dół podobny, ale góra trochę słabsza, szorstka. Wracam do tradycyjnego połączenia ze zworkami. Nie czuję potrzeby inwestować dodatkowej kasy na drugą parę przewodów. Nie wspominając o walorach psychicznych czyli komentarzach żony o poniewierających się kolejnych kablach.

Żeby nie było off-top, Rafał, przejrzałem to co pisaliśmy miesiąc temu na priv i tam też pisałem Ci o Mullardach. A póki co weź latarkę i podświetl sobie lampy i jeśli uda się to zobacz co to za lampy siedzą w MA1000. Mogą to być Tung-Sol, Electro Harmonix, Sovtec, Genalex. Więcej współczesnych ruskich lamp nie kojarzę. Na blogu audiofezzowanie porównywali różne ruskie lampy sterujące, poczytaj sobie. Ja w swoim chińczyku od ponad tygodnia mam Tung-Sol ale mówię o lampach mocy i jestem mega zadowolony ze zmian.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lampy w magnacie to Electro Harmonix. Oczywiście rosyjskie 😉. Żeby cokolwiek ewentualnie polepszyć lampami to kolumny muszą pograć zdecydowanie dłużej u mnie, by się ostatecznie ułożyły. Dużo słuchać jeszcze poustawiać co nieco by poznać ich jak się sprawdzają w różnych gatunkach muzycznych. Chcę pobawić się trochę akustyką salonu w tym roku. Głównie chodzi o sufit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...