Skocz do zawartości

Magnat MA 1000


rafal

Recommended Posts

To może nie ma sensu ruszać lamp. To nie jest Shuguang czy JJ jak w magnacie MR 780, które nie są najwyższych lotów w sensie rozrzutu parametrów i trwałości. Chociaż z drugiej strony chyba nie kojarzę z forum by komuś padły lampy.

Electro Harmonix na przykład jest bardzo polecany do Yaqinów ze swoją lampą 6CA7, trochę mniej z EL34. Bardzo Fajnie podobno gra z jednym zastrzeżeniem co do trwałości. Niektórzy nawet roku nie pociągnęli na nich. Ale to zupełnie inne modele lamp, więc nie sugerujmy się tym, łączy je tylko logo na pudełku.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy  6CA7 Electro Harmonixa to raczej budzetowe lampy i przynajmniej ja tak odbieram ich brzmienie. Poza tym zdarzają sie im przypadłości typu złamanie sie tzw klucza po kilkunastu godzinach użytkowania. Tak zdzrzyło sie u mnie. Oczywiście nie są najgorsze w swoim zakresie cenowym. Co prawda moj wzmacniacz to nie hybryda, a SE klA,  ale lepsze brzmienie uzyskuję własnie z lamp chińskich. Polecam 6CA7 Psvane z serii Treasure.

 

 

20190516_160645.jpg

20210316_181409.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pełna zgoda. EH to budżetowe lampki ale cena kwadry to prawie jak cena jednej czarnej Psvane, które to mają status chyba najlepszych nowych lamp w swojej kategorii. Temat rzeka, zaraz znajdziesz na forum takich co wyżej postawią RFT z epoki i znowu kwestia czy słoń jest duży.

 

Mając Magnata MR 780 wstawiłem mu właśnie sterujące Psvane 12at7 Treasure ll i różnica była zdecydowanie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak - jeśli ktoś nie zagłębia sie bardzo w niuanse brzmieniowe to lampy EH są dobrym rozwiązaniem ze wzgledu na ich korzystny stosunek ceny do jakości. U mnie jako sterujące do Psvane najlepeij sprzwdzają sie Telefunkeny E88CC., natomiast jako sterujące do EH polecaam Mullardy. Co do jakości lamp Psvane to bywa różnie w zależności od typu lamp. Psvane 6CA7 Treasure grają u mnie bardzo dobrze, natomiast lampy 12AX7 B również Psvane, których czasem używam w pre lampowym, to już zupełnie inna (czytaj gorsza) jakość.  No, ale tu temat o Magnacie, a my o lampkach😋. Przepraszam za OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro został poruszony temat lamp do MA 1000 to zapytam Was o kilka szczegółów na ten temat. Wiedzę o lampach mam mizerną. Chciałbym przyszłościowo je wymienić ale pewnie dojdzie do tego kiedy dopiero zgasną. Czy to muszą być lampy o symbolu ECC 82  czy ewentualnie wchodzą tam inne? Na co ewentualnie mam zwracać uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność lamp to tak około 3-5 tys godzin. W tym miesiącu akurat liczyłem sobie bo wygrzewam nowe lampy i słuchałem 50h. Czyli 600h rocznie. Jeśli słuchasz tyle co ja wychodzi na to że w 2027r lub później zmienisz. No ale warto już dzisiaj dopytać smile.png. A tak serio, jeśli myślisz o zmianie to na spokojnie zacznij przegladać fora, oferty. Czas gra na niekorzyść. Na rynku ubywa dobrych lamp, dobrych polecanych NOSów i jak sobie czytam fora nawet z 2018r to lampy, które kosztowały 40zl kosztują dziś 100zl. Czasem się zastanawiam czy to czasem nie jest lepsza inwestycja niż akcje czy złoto.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych lamp. Na sąsiednim forum jest cały wątek o ecc82 i zamiennikach plus fora zagraniczne. Zależy czego szukasz, jakiego brzmienia. Są takie potoczne opinie, że Mullard gra ciepło, gęsto, dociążone granie (czyli coś czego być może trzeba do Twoich Tannoy) ewentualnie Philips. Telefunken czy Siemens to detaliczność. Chwalone są też Brimar. No ale diabeł tkwi w szczegółach i są serie czy roczniki lepsze i gorsze, jak się wczytasz to za przeproszeniem zgłupiejesz, są z żółtymi napisami, z białymi, z kropką gdzieś tam itd. Temat rzeka i nie czuję się na siłach by rzetelnie doradzić i nie wkręcić kogoś. Jak szukałem do swojego Magnata akurat postawiłem na lampy z nowej generacji czyli Psvane Treasure ll. Względem oryginalnych chińskich różnica była wyraźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 07:55, S4Home napisał:

Miałem podobne wrażenie

Po kilku dniach słuchając MA 600 już nie mam żadnych wątpliwości. Nad c326 to granie może w  pierwszej chwili efektowne, ale zakryte grubym kocem. Rozdzielczość, szerokość sceny i detale na MA 600  to zupełnie inna liga. Mam wrażenie, że słucham nowych realizacji, bo pojawia się tyle nowych dźwięków. Bas też jest lepszy, bo dynamiczny i niżej schodzi być w Nadzie. Wysokie mam wrażenie, że czystsze w MA 600 i wcale, jak co nie którzy piszą, nie są wycofane. Więc jak musi grać taki MA 1000? Nie wyobrażam sobie :) Tylko dlaczego  firma Magnat jest tak mało popularna i znana? Naprawdę ten MA 600 to świetny wzmacniacz.

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał 73 napisał:

Po kilku dniach słuchając MA 600 już nie mam żadnych wątpliwości. Nad c326 to granie może w  pierwszej chwili efektowne, ale zakryte grubym kocem. Rozdzielczość, szerokość sceny i detale na MA 600  to zupełnie inna liga. Mam wrażenie, że słucham nowych realizacji, bo pojawia się tyle nowych dźwięków. Bas też jest lepszy, bo dynamiczny i niżej schodzi być w Nadzie. Wysokie mam wrażenie, że czystsze w MA 600 i wcale, jak co nie którzy piszą, nie są wycofane. Więc jak musi grać taki MA 1000? Nie wyobrażam sobie :) Tylko dlaczego  firma Magnat jest tak mało popularna i znana? Naprawdę ten MA 600 to świetny wzmacniacz.

Miałem takie refleksje jak kupowałem MR780 Magnata i porównywałem do wzmacniaczy w tej cenie. Wypadł świetnie i urzekło mnie wtedy brzmienie magnata który gra poprostu muzykalnie.  MA 1000 to dla mnie już wzór brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

[mention=47597]klavikort[/mention]

Podtrzymuję namawianie. W cenie MA 1000 masz zupgrade'owany wzmacniacz lampowy wraz z nowymi lampami. I jeszcze zostanie trochę złotówek. I śmiem przypuszczać, że będzie bardzo dobrze/lepiej niż z MA 1000. No ale musisz spróbować. Wypożyczycz Yaqina 30, pożyczę Ci swoje lampy na testy i sam ocenisz.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, mi ostatnio apetytu dodał DAC, który testuje. Jest zawsze lepiej jak się przełączam z delta-sigma na R2R. Jest pełnia wokalu i pełnia instrumentów. Niestety mój MR-780 ma ograniczoną scenę poprzez swoją cenę:) Dlatego śni mi się ten DAC w połączeniu z czymś co zagra to co on chce wyrazić na całej szerokości, a nie tylko między głośnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klavikort napisał:

Dlatego śni mi się ten DAC w połączeniu z czymś co zagra to co on chce wyrazić na całej szerokości, a nie tylko między głośnikami.

Pewien żyd był już na łożu śmierci. Rodzina pyta go czy ma jakieś życzenia przed odejściem. On na to że chce herbatę z dwiema łyżeczkami cukru. Tylko tyle? No tak. A skąd takie życzenie? No bo całe życie piłem z jedną łyżeczką, w gościach słodziłem trzy a najlepsza jest taka z dwoma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, klavikort napisał:

Hmm, @Wito76 mnie namawia na lampowca, a ja jeszcze się zastanawiam czy ten MA-1000 nie dałby mi też szczęscia, a miałbym do ew. żonglerki tylko 2 lampy no i dostaje więcej mocy. Może ktoś porównywał tego magnata z lampowcem?

Którym?

Z Pier, Z Cayinem, Z Fezz i Synthesis, Unison

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
12 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

A może jest tu ktoś jeszcze, kto podzieli się wrażeniami na temat Magnata MA 1000? Szczególnie interesuje mnie porównanie do innych hybryd typu Haiku, Unison Reserch, czy Vincent. To ciągle dość mało popularny wzmacniacz.

Popularniejszy już nie będzie bo go już nie ma w sprzedaży.

Do Haiku miałem najmniejsze porównanie. Do pozostałych o których piszesz od razu nasuwało się stwierdzenie, że dostajesz "to samo" klasowo w mniejszej cenie.

Czyli to do czego nas Magnat przyzwyczaił.

Jak polujesz na ten wzmak to polecam bo za chwilę tylko rynek wtórny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Popularniejszy już nie będzie bo go już nie ma w sprzedaży.

Do Haiku miałem najmniejsze porównanie. Do pozostałych o których piszesz od razu nasuwało się stwierdzenie, że dostajesz "to samo" klasowo w mniejszej cenie.

Czyli to do czego nas Magnat przyzwyczaił.

Jak polujesz na ten wzmak to polecam bo za chwilę tylko rynek wtórny.

Piotr

Chyba już się go nie kupi nowego, nie? Ktoś widział?

Druga sprawa, Piotrze jak byś porównał ma1000 i ma900? mam mr780 i też myślę o upgradzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2022 o 18:08, pep22 napisał:

Chyba już się go nie kupi nowego, nie? Ktoś widział?

Druga sprawa, Piotrze jak byś porównał ma1000 i ma900? mam mr780 i też myślę o upgradzie

Nie no MA1000 grał lepiej. Zauważalnie.

No właśnie chyba go już nie znajdziesz nowego. MA 900 gra lepiej od MR 780.

W MR 780 wymieniałeś lampy?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no MA1000 grał lepiej. Zauważalnie.

No właśnie chyba go już nie znajdziesz nowego. MA 900 gra lepiej od MR 780.

W MR 780 wymieniałeś lampy?

Piotr

 

nie wymieniłam. naprawdę warto? jakie zamówić (wiem, wiem, jest caaały wątek, ale jestem totalnym świeżakiem jeżeli chodzi o lampy)?

brakuje mi dynamiki. do takiego "plumkania" jazzowego, czego często słuchamy w domu, mr780 jest idealny. ale już mocniejsze rockowe klimaty, klasyka orkiestrowa gorzej. ten styl grania podchodzi (bardziej po ciepłej stronie), funkcjonalność mega podchodzi (BT - używamy do filmów). więc ma900 wydawałby się super. ma1000 już raczej nie kupię. ma 1 sklep, ale na zamowienie, więc pewnie nic z tego. 

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pep22 napisał:

nie wymieniłam. naprawdę warto? jakie zamówić (wiem, wiem, jest caaały wątek, ale jestem totalnym świeżakiem jeżeli chodzi o lampy)?

brakuje mi dynamiki. do takiego "plumkania" jazzowego, czego często słuchamy w domu, mr780 jest idealny. ale już mocniejsze rockowe klimaty, klasyka orkiestrowa gorzej. ten styl grania podchodzi (bardziej po ciepłej stronie), funkcjonalność mega podchodzi (BT - używamy do filmów). więc ma900 wydawałby się super. ma1000 już raczej nie kupię. ma 1 sklep, ale na zamowienie, więc pewnie nic z tego. 

 

pozdrawiam

Masz cały wątek o MR780 tam koledzy wymieniali i testowali różne lampy. Wiem może byc problem z przebrnięciem przez to wszystko więc po prostu napisz nowego posta. Czy ktoś poprawił brzmienie MR780 przez lampy do spokojniejszej muzyki.

Myślę że pomogą.

Lampy można wymieniać samemu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...