Skocz do zawartości

Gramofon na początek do 1500 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Pewnie temat był już poruszany ze 100 razy.

Poszukuję gramofonu do 1500 zł. W oko wpadły mi poniższe modele:

1. Audio-Technica AT-LPW40WN - posiada wbudowany przedwzmacniacz i można go podłączyć prosto do głośników aktywnych

2. Rega Planar 1

3. Pro-Ject Essential III

4. Teac tn300

 

Co polecacie? Czy wbudowany przedwzmacniacz to dobra rzecz? Czy raczej niekoniecznie. 

Czy powyżej wymienione gramofony mogę podłączyć do amplitunera Pioneer VSX D512-S?

 

Co do głośników zastanawiam się nad firmą PRESONUS albo Mackie. Które polecacie? 

 

pozdrawiam 

 

Edytowano przez Bartosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

17 minut temu, Kubad napisał:

AT-LP120XUSB

to dobry gramofon, co do dalszych zakupów to musisz amplituner zamienić na zintegrowany wzmacniacz stereo i tez lepsze kolumny . Może poszukaj używanych kolumn i wzmacniacza.

 

17 godzin temu, Bartosz napisał:

Co do głośników zastanawiam się nad firmą PRESONUS albo Mackie

które modele, symbol kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bartosz napisał:

Co do głośników zastanawiam się nad firmą PRESONUS albo Mackie. Które polecacie? 

Presonus mało znana, natomiast Mackie juz tak. I wielu na nich zaczyna, ale podczas tworzenia w DAW-ie. Pytanie czy Ci bedzie odpowiadac to brzmienie. Również jak w przypadku standartowego hi-fi należy odsłuchać. 

18 godzin temu, Bartosz napisał:

 Czy wbudowany przedwzmacniacz to dobra rzecz? Czy raczej niekoniecznie. 

Jesli budżet wytrzyma to mozesz zaatakować cos takiego np.

Screenshot_20200802-112417_Samsung Internet.jpg

18 godzin temu, Bartosz napisał:

Czy powyżej wymienione gramofony mogę podłączyć do amplitunera Pioneer VSX D512-S?

To zalezy czy w tym sprzecie jest wyjscie z przedwzmacniacza, by podłączyć monitory aktywne. Czy tak wyglada od tyłu ten Pioneer???

Screenshot_20200802-111751_Chrome.jpg

Bo Twój to model z "S" na koncu .

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To ten Pioneer.

Pytanie - który lepszy: 

Audio Technica AT-LP120XUSBSE

Audio-Technica AT-LPW40WN

 

Czy różnicy w dźwięku to raczej nie będzie? 

 

Czy w tym LPW40WN faktycznie można podłączyć głośniki prosto do gramofonu? Czy to będzie w ogóle dobrze grało? 

Lepiej iść w przedwzmacniacz wbudowany czy nie? Jaka jest różnica? 

Czy przedwzmacniacz podłączam do wzmacniacza/amplitunera? 

 

Edytowano przez Bartosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz napisał:

Obecnie mam straszny mętlik w głowie

nie wiem jakie masz zasoby finansowe, ale wciągasz się coraz to droższe gramofony. 

Jeżeli kupisz wzmacniacz stereo to raczej każdy ma wejście phono MM i do takiego wejścia możesz podłączyć każdy gramofon z wkładką MM nie MC. Nadwyżkę kasy przeznacz na zakup lepszych kolumn bo tego będzie Ci brakować przy słuchaniu vinyli.

Jaki duży pokój masz ?   istotne przy doborze kolumn i wzmacniacza.

Kolumny musisz poszukać trójdrożne / głośniki;  nisko-tonowy , średnio-tonowy i wysoko-tonowy/

z pasmem min.  40Hz - 20kHz  Hi-Fi, / nie monitory/ moc zależy od wielkości twojego pokoju i wzmacniacza. 

Vinyle wymagają lepszego sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

 przeciwnym razie szkoda kasy na gramofon:15_yum:

Niekoniecznie bo....

Mam znajomego ktory nie przywiazuje wagi do "pełnego spektrum dzwieku" czyt. Basu. W jego przypadku (mowa o moim znajomym), kładzie nacisk na gładkość i klarownosc przekazu co wlasnie moze mu zaoferowac b.dobry monitor. Nie musze chyba dodawac ze monitor 2drozny bedzie zbudowany z lepszych komponetow niz 3drozne stojace kolumny. Tak wiec wszystko rozbija sie o gusta.... a podobno o gustach sie nie dyskutuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeśli nie ma tego co się lubi, to się lubi co się ma" :15_yum:każdy ma wybór. 

23 godziny temu, Bartosz napisał:

Tylko i wyłącznie chodzi mi o słuchanie muzyki. Czyli stereo. 

 

15 godzin temu, Bartosz napisał:

Na rynku tego jest tyle że dla totalnego laika wybór jest bardzo trudny. 

to co piszę to tylko info jak powinno się podejść do tematu stereo, czym się sugerować.

Jak duży pokój masz do odsłuchu?

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie musze chyba dodawac ze monitor 2drozny bedzie zbudowany z lepszych komponetow niz 3drozne stojace kolumny.

to zależy na co spojrzysz:15_yum:  ale zapominasz o tych wodospadach i fontannach w paśmie:D, bez urazy.

Dodam, że zapomniałeś o braku dolnego pasma poniżej 50 Hz które jest na poziomie -6dB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, i teraz możesz napisać czy już masz jakiś wzmacniacz i kolumny , jeżeli do kupna się szykujesz tych rzeczy to musisz skalkulować zakup kolumn i wzm. nowy sprzęt czy używany. Nowy to kilka a nawet kilkanaście tysięcy, używany i dobry to kupisz już do kilku tysięcy czasami perełki można kupić za kilka stów.

Jaką kasę chcesz przeznaczyć na zakup tych rzeczy /kolumny + wzmacniacz stereo/

Dnia 1.08.2020 o 16:34, Bartosz napisał:

Co polecacie? Czy wbudowany przedwzmacniacz to dobra rzecz? Czy raczej niekoniecznie.

Tylko wbudowany przedwzmacniacz /wejście Phono MM/, ale jak kupisz Audio Technica AT-LP120 wtedy nie jest potrzebny żaden przedwazmacniacz, możesz gramofon prosto podłączyć do amplitunera który masz. Możesz też go podłączyć do aktywnych kolumn.

Parametry kolumn to moc RMS 100-140W , wzmacniacz do max 100W RMS

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartosz napisał:

A może inaczej. Jaki sprzęt byście kupili dysponując kwotą 6000 zł? Gramofon, przedwzmacniacz i wzmacniacz. Bez kolumn i z kolumnami.

chcesz kupić używany, bo w tej kwocie ciężko będzie wybrać i kupić coś do stereo -nowego. Ale jak pisałem starsze roczniki są tańsze a nawet lepsze od tych obecnych.

Przeszukaj portale aukcyjne i możesz wkleić linki do nich co Ci się podoba, parametry wstępnie znasz;  wzm. i kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Technicsa mam oddzielne zdanie i nie będę zrażać Ciebie do tej marki. Ale dlaczego brniesz coraz to droższe gramofony. W gramofonie jest najważniejsza wkładka z igłą to buduje dźwięk, ale jak nie zastosujesz odpowiedniego wzmacniacza i kolumn to cena gramofonu nie zrekompensuje słabej jakości dźwięku. Masz już jakieś vinyle?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...