Skocz do zawartości

Gramofon na początek do 1500 zł


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Proszę Cię tylko już nie dodawaj mu mętliku w głowie w postaci tematu MC.

Kolego Bartoszu dostałeś 3 niezłe propozycje od Tomka, czego chcieć więcej? No tak, sam pewnie nie wiesz, jak to poprzednicy stwierdzili. :)

Z mojej strony doradzam Ci tylko na pierwszego drapaka nie decyduj się na Thorensa z pływającym zawieszeniem.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MDMA66 a tak z ciekawości i dla potomnych , co jest z nim / Thorensem/ nie tak ?

Na pływającym mam obecną Yamahę oraz miałem Telefunkena S500 , wszystko śmiga , pod warunkiem wymiany gąbek które po 40 latach maja prawo sparcieć. I tak jak w Telefunkenie wymiana jest dziecinnie prosta, tak w Yamaszce już niestety nie , bo gąbki są zabezpieczone od góry simeringami i bez odpowiednich narzędzi wymiana jest trudna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak się słucha, to się siedzi , a nie łazi :) Zawsze można zmienić plintę na cięższą , zastosować podkładki gumowe pod stopki / wersja najtańsza / , lub podkładki ze sprężynami lub ...... skuwasz podłogę pod gramiakiem , robisz cokół z betonu , na to warstwa gumy dla pewności ..... Nie wiem tylko dlaczego kobiety nie akceptują przeważnie tej ostatniej metody :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomek4446 napisał:

No bo jak się słucha, to się siedzi , a nie łazi :) Zawsze można zmienić plintę na cięższą , zastosować podkładki gumowe pod stopki / wersja najtańsza / , lub podkładki ze sprężynami lub ...... skuwasz podłogę pod gramiakiem , robisz cokół z betonu , na to warstwa gumy dla pewności ..... Nie wiem tylko dlaczego kobiety nie akceptują przeważnie tej ostatniej metody :) 

Racja, najlepiej siedzieć w trójkącie odsłuchowym, ale czasami trzeba udać sie do kuchni po kawe, a droga wiedzie koło gramiaka.

Mimo to, i tak ubóstwiam swoj tor analogowy, cyfra u mnie jest tylko dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartosz napisał:

chodzi o Cyrus One. Ma on wbudowany przedwzmacniacz. 

 Built-in MM Phono stage

1 godzinę temu, MDMA66 napisał:

Racja, najlepiej siedzieć w trójkącie odsłuchowym, ale czasami trzeba udać sie do kuchni po kawe, a droga wiedzie koło gramiaka.

mój jest stoi na półce, antywibracyjna podkładka, ale półka jest przymocowana do ściany:D, to polecam.

Półka jest mocowana powyżej kolumn.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon, używany półautomat po odnowieniu, pełnym przeglądzie i serwisie do 1000 zł w zupełności wystarczy! 

Np. https://allegro.pl/oferta/gramofon-saba-psp-900-nowa-pokrywa-full-serwis-9454241978

Yamaha pre + końcówka. Świetny dźwięk. Przedwzmacniacz wbudowany. Zestaw godny polecenia. 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-yamaha-m-70-pre-yamaha-c-70-9442386010

Zostały kolumny. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Zestaw dobry:D, Saby dobrze się spisywały, tylko może wkładkę wymienić na coś lepszego, żeby pozostały sprzęt mógł zagrać i pokazać swoje możliwości:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 23:35, Miras23 napisał:

 Co prawda gramofony to "5 części na krzyż" -ale "licho nie śpi"

Taaa  pewnie obudowa, pokrywa, talerz, ramię i wkładka. To ma być te "5 części na krzyż?
Chyba żartujesz z taką prostotą konstrukcji gramofonów.

A co do używek - to proponujemy przede wszystkim solidne konstrukcje, odbiór osobisty i sprawdzenie gramofonu oraz w miarę możliwości kupowanie u sprawdzonych sprzedawców.

Poza tym najtańsze nowe ProJecty nie są zbyt dobrymi konstrukcjami .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2020 o 21:42, Miras23 napisał:

Ale przyznasz, że konstrukcję gramofonu, nie można porównać na przykład do wzmacniacza

Oczywiście , że nie bo to dwa różne światy , wzmacniacz to elektronika , a gramofon mechanika. Znam wzmacniacze , choćby moje monobloki lampowe , które mają mniej części niż mój gramofon :) Gramofon to łożyska , silnik , cięgna , sprężyny , zaciski ,trzpienie , zawieszenie , winda , zębatki , ramie , system smarowania , talerz i to wszystko musi być wykonane precyzyjnie by współgrało , wzmacniacz możesz polutować w tzw. "pająka" a i tak zagra. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale producent pisze ze wysokiej jakosci przedwzmacniacz jest wbudowany. Czy jest mozliwe ze bedzie lepszy niz wbudowany w moim wzmacniaczu (marantz pm 6004)?

Na wkladke przyjdzie czas pozniej. Jak wiadomo lepszy pre teraz to i pozniej lepszy dzwiek z nowej wkladki. Pytanie tylko czy warto isc w ta strone i doplacac do modelu "plus"? Testował ktos cos?

Ps: producent wzmacniacza informuje ze pre phono jest b.dobrej jakosci na elementach dyskretnych...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy jest mozliwe ze bedzie lepszy niz wbudowany w moim wzmacniaczu (marantz pm 6004)?

raczej nie:15_yum:, poza tym musisz mieć wejście na pre-amp w Marantzu, nic nie poprawisz, raczej przeznacz to kwotę na lepszą wkładkę i igłę ED. Wtedy odczujesz znaczącą różnicę:D

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...