Skocz do zawartości

Gramofon na początek do 1500 zł


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czyli nadal nie wiem co mam kupić :(

20 godzin temu, Karol64208 napisał:

co do Technicsa mam oddzielne zdanie i nie będę zrażać Ciebie do tej marki.

Co jest nie tak z tym Technicsem? 

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

podałem trzy modele co Ci w nich nie pasuje ? Albo inaczej , czego oczekujesz od gramofonu ?

Chyba chcę iść w nowy - nie używany. 

I koniecznie czorny ! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, elektron6 napisał:

plus ma się jeszcze użytkownikowi podobać i ma pasować do reszty klocków. 

Dokładnie tak! 

41 minut temu, tomek4446 napisał:

Ponawiam pytanie , czego oczekujesz od gramofonu ?

Oczekuję stabilności (jak już wspomniałeś) i niezawodności. Ale żeby przy tym fajnie wyglądał i dobrze grał. 

Jestem totalnym laikiem. Obecnie muzyki słucham na jakiś badziewnych głośnikach komputerowych ze spotify. Tylko rockowej muzyki i filmowej.

Czas jednak to zmienić. 

 

Na gramofon mogę wydać 4500 zł. Ale nie ukrywam że może i wolałbym mniej. O połowę mniej. Ale jeśli ktoś coś poleci w moim maximus co warto kupić - wtedy nie będę się zastanawiał.

Obecnie chyba chciałbym pójść w stronę gramofonu z przedwzmacniaczem (Technics 1500C ponoć ma dobry) + głośniki aktywne. 

A w przyszłości rozbudować system o przedwzmacniacz, wzmacniacz i głośniki. 

Edytowano przez Bartosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomek4446 napisał:

Plintę można zawsze zmienić / w sobotę odbieram swoją Yamahę Yp 701 od Audio Autonomy z nowiutką plintą - wstawię zdjęcia :) / , pokrywę też . Nie polecam tylko docinanie gramofonu flexem, jak ktoś ma np. mini wieżę typu PianoCraft :) 

no tak tylko z limitu ceny x zrobi się kwota?? no chyba że jest jakiś dobroczyńca co wymienia plintę za free...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz , chaos Cię nie opuszcza i jak czytam , to nie dociera do Ciebie , że nawet jak kupisz gramofon choćby Sikory za 30 k. to i tak jest on dźwiękowo zależny od reszty systemu. Zakup gramofonu z wbudowanym pre ma sens tylko wówczas gdy chcemy mieć gramofon ... by mieć gramofon jako zamknięty element , bo mamy kaprys takowy posiadać i nie planujemy polepszania dźwięku w postaci przedwzmacniaczy gramofonowych. Ty piszesz , że jednak w przyszłości planujesz taką opcję , to pytam po cholerę Ci teraz gramofon z wbudowanym pre jak od razu możesz nabyć te dwa elementy oddzielnie. Zacząłbym na Twoim miejscu od poczytania sobie o kalibracji gramofonu , a więc o tym co Cię czeka oraz potrzebnym osprzęcie.

https://www.stereolife.pl/archiwum/poradniki/1497-podstawowa-konfiguracja-gramofonu-od-a-do-z

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

@elektron6 darmo nic niestety nie ma , ale jak miałbym wydać 4,5 k. na nowego Technicsa to wolałbym kupić np.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-lenco-l75-9466926316

zmienić plintę na czarną jak taka ma być , zrobić przegląd i jeszcze by mi zostało na płytki.

A to ja wiem podobno że za darmo to boli gardło a i to trzeba się napić wody:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz napisał:

Tylko ja szukam czegoś nowego. Obawiam się że zaraz coś mi się popsuje i będę miał kłopot z dostępnością części. 

kolego:S albo blefujesz, albo chcesz skorzystać z naszych doświadczeń. Masz pod ręką AT120 z tego co wiem są też czarne,  pozostałą część kasy przeznacz na  lepszą wkładkę np. Shura  pozostałą część dołóż do wzmacniacza i kolumn, teraz albo później.

Możesz też powiększyć sobie kolekcję vinyli:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bartosz napisał:

A polecacie automaty? Czy szukać tylko w manualach?

są dwie szkoły jazdy, od dłuższego czasu korzystam z manual, nie zawsze automat się sprawdzał.

Obecnie mam nowe i starsze płyty gdzie mają dłuższy czas zapisu i automat nie trafiał na początek i koniec.:15_yum: 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bartosz napisał:

A polecacie automaty? Czy szukać tylko w manualach? 

Polecam gramofony półautomatyczne znanych firm - po zakończeniu odtwarzania płyty ramię podnosi się i wraca do pozycji spoczynkowej, a silnik się wyłącza.
Dzięki temu (w porównaniu do manualnego) igła się tak nie niszczy i nie trzeba od razu po skończeniu płyty iść do gramofonu by podnieść igłę.
A gramofon taki jest trochę mniej skomplikowany niż pełen automat.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartosz napisał:

TEAC TN-4D czy AT120  czy AT-LP5X czy AT-LPW40WN? Czym od siebie się różnią? 

Trochę kolego przeginasz , czy sądzisz , że ktoś będzie analizował za Ciebie różnice w poszczególnych modelach ? Weź kartkę spisz sobie specyfikacje i porównaj , na pierwszy rzut oka masz różnice w napędach , wodotryskach typu usb  , rodzajach ramion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...